Kometa přejela Letňany, dvojitým hattrickem se blýskl Ivo Sedláček

HC Kometa Brno - HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 7. Žák (Masař, Kos), 11. Sedláček, 19. Sedláček, 22. Kalčík (Sedláček), 24. Fajmon (Žák, Mikulec), 32. Holemý, 41. Kos (Masař), 51. Sedláček – 18. Vrkoč (Hlaváč), 38. Škarda (Zrcek, Pětník). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Tomáš Měkýš, Martin Šustr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2.
HC Kometa Brno: Nešťák (Vystavěl) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Němec, Fajmon, Hanák – Žák, Bartes, Kalčík, Linka, Sedláček, Kos, Rašovský (C), Harmim, Masař.
HC Letci Letňany: Liemann (22. Steindl) – Cichoň, Krutil, Stránský, Čech, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt (C), Suda – Vrkoč, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma.

B r n o – Brněnští hokejisté vstoupili do úvodu druhé části sezony vítězně, když nedali šanci Letcům z Letňan. V zápase padlo deset branek, třemi góly, a ještě k tomu hattrickem Gordieho Howea, se předvedl útočník Ivo Sedláček. Díky němu a skvělému výkonu brankáře Pavla Nešťáka se může Kometa radovat ze zisku důležitých tří bodů v boji o play-off.

Kometa do zápasu vstoupila aktivněji. Hned v sedmé minutě otevřel skóre utkání Petr Žák, který v samostatném úniku překonal Matouše Liemanna. Přesně o čtyři a půl minuty později to bylo už 2:0, když se ke kotouči dostal Ivo Sedláček. Ten přesně zamířil a puk skončil přesně pod horní tyčí. Následně měla Kometa velkou šanci navýšit svůj náskok, když měla po faulech Cichoně a Klatta k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, tu ale nevyužili. V 18. minutě snižoval Erik Vrkoč, který těžil z tlaku po přesilové hře. Jednobrankový rozdíl ale trval pouhých 31 vteřin, poté se podruhé v zápase prosadil Ivo Sedláček. Za stavu 3:1 tak po první třetině odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Necelé dvě minuty po začátku druhé třetiny se brněnští hokejisté prosadili znovu. Ivo Sedláček nahazoval puk na bránu a Jakub Kalčík puk protečoval až za Liemannova záda. Čtvrtým gólem vyhnali hráči Komety Matouše Liemanna z brány, nastoupil Vojtěch Steindl. Výměna brankáře ale Brňanům nezabránila ve střílení jednoho gólu za druhým. O dvě minuty později už byl stav utkání 5:1, když se v přesilové hře trefil Patrik Fajmon. Následovala více než minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilová hra, ani tu ale Kometa nedokázala využít. Ve 32. minutě po krásné individuální akci zvyšoval už na 6:1 Jan Holemý. V závěru třetiny ještě letňanští snížili, po přihrávce Filipa Zrcka dorážel do odkryté brány Adam Škarda. Stav po druhé periodě byl tedy 6:2 a Kometa už měla téměř vyhráno.

Hned po půlminutě třetí třetiny brněnští hokejisté opět vstřelili branku, když po střele Jakuba Masaře dorážel Jakub Kos. V 51. minutě se Ivo Sedláček po několika pokusech konečně dočkal třetího gólu. O necelé dvě minuty později přidal ke třem gólům a asistenci také bitku. Za rvačku s Richardem Pětníkem dostal trest do konce utkání, nemusel však být nespokojen. Kromě klasického hattricku posbíral totiž také hattrick Gordieho Howea, tedy gól, asistenci a bitku. Zbytek zápasu už oba týmy pouze dohrávaly, ani jeden z nich se nedostal do větších šancí. Kometa se tak mohla v prvním zápase druhé části sezony radovat ze tří bodů, které bude potřebovat v nadcházejícím boji o play-off.

KOM

Pavel Pazourek: Pro nás to byl těžký zápas, protože jsme měli spoustu zraněných a nemocných hráčů. Díky tomuto aspektu byla sestava nestandardní. Museli jsme omladit další hráče. Po minulém utkání, které bylo zklamáním jsme museli motivovat hráče. Myslím si, že se nám to povedlo. Dali jsme pěkné branky a zaslouženě jsme vyhráli. Podali jsme dobrý kolektivní výkon, za což jsem rád.

LET

Tomáš Blažek: Dnešní utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Nejsme tým, který bude dávat osm, devět branek. Musíme se chovat jako mužstvo, které každé utkání odpracuje až do konce. V naší hře je spoustu individuálních chyb, které nás sráží. Příště musíme podat mnohem lepší výkon.