Starší dorost nezvládl duel plný vyloučení a z Liberce se vrací bez bodu

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 18. Had (Žemba, Rychlovský), 22. Bitman (Hampl), 25. Křepelka (Bitman, Drábek), 30. Žemba (Rychlovský), 51. Liška, 51. Křepelka (Hájek, Drábek), 53. Drábek, 60. Adamec (Had) – 5. Svoboda, 13. Kunc (Minárik). Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Axman. Vyloučení: 8:4, navíc Hájek (LIB) 5+OK,Charvát (LIB) 10 minut OT a 5+OK, Vašíček (KOM) 10 minut OT, T. Sedláček (KOM) 5+OK a TH. Využití: 5:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2, 8:2.
Bílí Tygři Liberec: Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Had, Ira – Rychlovský, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šeliga
HC Kometa Brno: Kašpar (30. Holata) – Věžník, T. Sedláček, Mlčák, Kučeřík, J. Sedláček, Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzin, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc (C). Kadlic

B r n o – V rámci jednačtyřicátého kola nejvyšší soutěže v kategorii staršího dorostu zajížděla brněnská Kometa do města pod Ještědem. Po dobrém vstupu do duelu se Kometě nepovedl zbytek utkání a inkasovala osm branek. V zápase bylo uděleno neuvěřitelných 169 trestných minut (76-93)

Do utkání vstoupili lépe hráči Brna, kteří se dostali už v páté minutě do vedení. Liberečtí totiž při své vlastní přesilovce chybovali v rozehrávce, načež se k puku dostal Matěj Svoboda, který nechytatelnou ranou k tyči a otevřel skóre – 0:1. Poté to s Tygry vypadalo ještě hůře, když se Kometa dostala do přečíslení dva na nikoho. Michal Kunc si několikrát vyměnil kotouč s Markem Minárikem a poté překonal bezmocného Nováka – 0:2. Domácí ovšem v závěru první třetiny snížili. Jan Žemba přihrál před bránu Petr Hadovi, jenž nadvakrát překonal gólmana Komety – 1:2.

Do druhého dějství vstoupili svěřenci trenéra Milana Plodka mnohem lépe a zaslouženě se dočkali brzkého vyrovnání, když Petr Bitman vjel v plné rychlosti do útočného pásma, načež svižnou ranou zpoza obránce prostřelil Kašpara – 2:2. Neuběhly ani dvě minuty a Severočeši otočili skóre! Ke sražené dělovce Petra Bitmana se dostal Jan Křepelka a svou dorážkou zvýšil na 3:2. Přesně v polovině zápasu našel Jakub Rychlovský svým křížným pasem Jana Žembu, který z levé strany vsítil čtvrtý gól Liberce a vyhnal brankáře Filipa Kašpara z brány. Toho nahradil Martin Holata.

Začátek poslední dvacetiminutovky probíhal v poklidnějším tempu, v jednapadesáté minutě ale domácí opět zabrali. Nejdříve totiž Adam Liška využil přečíslení dva na jednoho a o patnáct vteřin později zužitkoval Hájkovu nabídku Jan Křepelka, jenž střelou z voleje zvýšil na 6:2. O chvíli později už to bylo 7:2, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku Michael Drábek, jenž překonal hostujícího gólmana kličkou mezi betony.

V závěru zápasu byli ještě diváci svědky několika bitek, které ovšem na vítězi zápasu už nic nezměnily. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou se navíc z předbrankového prostoru prosadil Miloslav Adamec, který osmým gólem zpečetil liberecké vítězství.

LIB Milan Plodek: Prvních deset minut nám úplně nevyšlo. Neměli jsme pohyb, možná jsme soupeře trochu podcenili. Poté se ale kluci zvedli, dali i pěkné góly. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.
KOM Marek Moskal: Potýkáme se špatným obdobím. První třetina nám vyšla. Dali jsme v ní nějaké góly a hráli jsme systém, kterým jsme se chtěli prezentovat. Jeden z rozhodujících momentů byl gól na 1:2. Ve druhé části se soupeř zlepšil a hráči si dělali, co chtěli. Působili jsme až alibistickým dojmem.