Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Čtvrtá výhra v přípravě: Kometa na penalty přetlačila Zlín, rozhodl Luboš Horký

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Chytil (Bukarts) – 45. Horký (Havránek), rozhodující sam. nájezd Horký. Rozhodčí: Kika, Dědek – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 1621. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Nosek, Řezníček, Freibergs, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda, Horák – Bukarts, Chytil, Kubiš – D. Šťastný, Honejsek, Ondráček – Okál, Popelka, Illo – Gago, Zagrapan, P. Sedláček.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Král, Dujsík, Bartejs, Mikyska, Malec, Vágner – H. Zohorna, Nahodil, Dočekal, Vincour, V. Němec, Zaťovič, Horký, R. Zohorna, Havránek, Novák, Süss, Mlynář.

Z l í n – Už čtvrtý přípravný zápas před novou sezónou měli ve čtvrtek na programu hokejisté Komety. Na ledě rivala ze Zlína se jim podařilo srovnat jednogólové manko, když na trefu Filipa Chytila ze začátku utkání zareagoval ve třetí třetině devatenáctiletý útočník Luboš Horký. Stejný hráč pak přesnou ranou rozhodl samostatné nájezdy, které následovaly bezprostředně po základní hrací době.

Úřadující mistr má tento týden nabitý program. V úterý se Brňané představili na ledě Jihlavy, o den později v DRFG Areně poměřili síly s exhibičním výběrem Martina Havláta. A hned ve čtvrtek je čekal odjezd do Zlína.

V Baťově městě patřil úvod utkání domácím. Bukarts ve 20. vteřině našel dobře postaveného Filipa Chytila, jenž z kruhu poslal puk za záda brankáře Čiliaka – 1:0. Hosté dostali šanci vyrovnat vzápětí, když se autor úvodní trefy odebral na trestnou lavici. Přesilovky však ani jeden z týmů v tomto utkání nevyužil.

Kometa - s řadou mladíků v sestavě - si následně vypracovala šance, ale zlínský Kašík byl bezchybný. Ve druhé části vychytal Hynka Zohornu, zkraje třetího dějství překazil gólovou radost Vojtěchu Němcovi. V 45. minutě se ale modrobílé partě přece jen podařilo vyrovnat, když parádní střelou pod víko nedal Kašíkovi šanci devatenáctiletý útočník Luboš Horký, jenž vstřelili už svoji třetí branku v přípravě.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla, po dohodě obou klubů přímo následovaly samostatné nájezdy. Zatímco Berani vyšli třikrát naprázdno, na straně Komety překonali Kašíka nájezdníci Luboš Horký a Tomáš Vincour. I na konci čtvrté prověrky před sezónou se tedy radovali brněnští hokejisté.

Zápasy v sezóně