Hokejisté Komety nad Třincem dvakrát vedli, další body nakonec nepřidali

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:7, navíc Marcinko 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7151. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – T. Svoboda, Vincour, Haščák – R. Zohorna.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Chmielewski, Mikulík, Christov (A) – Adamský, Cienciala, Irgl – Jank, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

B r n o – Podstatnou část zápasu vedli, přesto nakonec hokejisté brněnské Komety v domácím zápase proti Třinci nevyhráli. V předehrávce 27. kola prohráli 2:3, když hosté rozhodli o výhře v závěrečné minutě trefou Růžičky. Modrobílí dvakrát vedli a svého soupeře přestříleli 33:29. Gólem se blýskl junior Luboš Horký, v oslabení se dokázal po souhře s Martinem Eratem prosadil jeho jmenovec Martin Zaťovič.

V úvodních minutách hrozili v útoku hosté. Kometu však hned od začátku držel brankář Marek Čiliak, jenž si nejprve poradil s Růžičkovou střelou, poté rovněž eliminoval Irglovo zakončení při přečíslení dva na jednoho. Domácí následně přečkali i první oslabení a sami postupně začali přebírat útočnou iniciativu. V první části si zahráli dvě početní převahy, v nichž se neprosadili. Modrobílí tak mohli udeřit v závěru, Eratovu kličku do bekhendu vytěsnil Hamerlík na dojíždějícího Zaťoviče, jenž skákající puk neposlal do odkryté klece.

Hokejisté Komety v utkání dvakrát vedli, jednou se trefil Luboš Horký, druhou trefu přidal Martin Zaťovič. Foto: Ivo Dostál.

Domácí měli na hokejce rozdílovou branku také zkraje druhé části. Svoboda číhající u tyče ale Hamerlíka nepřekonal. Při následné hře čtyřech proti čtyřem prchl do samostatného brejku Erat, ale Hamerlík jeho bekhendový pokus eliminoval. Čekání na gól ukončili domácí v přesilové hře v polovině zápasu. Těsně před jejím skončením doklepl ve 31. minutě do brány Malletovu střelu Luboš Horký. Hosté dokázali zareagovat za minutu a půl. V ponechané výhodě našel Krajíček na levém kruhu Martina Růžičku, jenž přesnou střelou z první mířené k tyči propálil vše před sebou a srovnal. Zbytek druhé části ale patřil aktivním domácím, činit se musel brankář Hamerlík. Ve 35. minutě mohla zastavit tlak domácích přesilovka Třince. V oslabení ovšem prchl do protiútoku Erat, který poslal ukázkovou přihrávku prakticky z rohu kluziště na Martina Zaťoviče, jenž neměl do odkryté klece problém zakončit a dostat Kometu znovu do vedení.

Martin Erat si připsal ukázkovou asistenci na druhou trefu Komety, nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu v zápase. Foto: Ivo Dostál.

Uklidňující třetí trefu mohli přidat na začátku třetí třetiny. Dočekal našel přesným pasem u tyče číhajícího Svobodu, který zblízka Hamerlíka neprostřelil. Následně samostatný únik neproměnil Mallet. Slovo si tak vzali hosté. Ve 47. minutě tečoval Ciencalovu střelu od modré za Čiliakova záda Aron Chmielewski. Po vyrovnávací brance diváci ve slušně zaplněné DRFG Areně viděli zajímavý hokej na obě strany. Mallet napálil tyč, na druhé straně zase Rákosův nájezd zlikvidoval pozorný Čiliak. Hosté zavětřili šanci na definitivní obrat při přesilovce v závěru třetí třetiny, kvůli níž si vzali i oddechový čas. Největší šanci si ale vytvořili domácí. Rozhodnutí měli při vlastním oslabení na hokejce Martinové Erat s Nečasem, ani jeden z brněnských forvardů ale puk za Hamerlíkova záda nedostal. Poslední slovo měli nakonec hosté. 46 vteřin před koncem normální hrací doby při rychlém protiútoku Marcinko poslal puk před bránu Martinu Růžičkovi, jenž i se štěstím zblízka procedil puk přes Čiliaka. Domácí ještě zkusili zareagovat při power play, ale srovnání se nedočkali.

KOM Petr Haken: Pro nás je to kruté v poslední minutě dostat takový gól. Byli jsme v přečíslení a dostali jsme z toho branku. Myslím si, že nejdůležitější bylo, že jsme neproměnili hodně příležitostí, které jsme měli. Souhlasím s tím, že první třetina byla v podání Třince výborná, ve druhé části jsme byli zase o kousek lepší my. Ve třetí třetině jsme neproměnili šance a proto jsme prohráli.
TRI Václav Varaďa: Nás samozřejmě těší konečný výsledek. Jsme spokojeni s tím, jak jsme odehráli první třetinu, kdy jsme měli parádní pohyb. Vytvořili jsme si hodně příležitostí. Škoda, že nám to tam nepadlo. Ve druhé třetině jsme se dostali do problémů, měli jsme hodně vyloučených. Ve třetí třetině jsme stáhli sestavu na tři pětky a ukázali velký charakter. I když si Kometa vypracovala ve třetí třetině spoustu šancí, vyhrát může jen jeden a my jsme proměnili závěrečnou situaci, kdy jsme výborně proměnili protiútok.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně