Jiný scénář, stejný výsledek. Kometa i potřetí Zlínu podlehla

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 1. Pivko – 15. Čech (Zámorský, Holík), 23. Zámorský (Čech, Holík), 35. Köhler (Leška), 60. Čech (Čajánek). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Robin Šír – Jiří Gebauer, Vít Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Koreis, J. Hruška – Vondráček, Mrázek, Burian – Raška.
Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Urbanec, Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál.

B r n o - Kometa začala utkání skvěle, už v prvních vteřinách odčaroval brankáře Kašíka Libora Pivko. Z velkého tlaku v první třetině ovšem Brno nedokázalo další trefu zužitkovat, a to bylo nakonec klíčové. Zlín dokázal z ojedinělé šance ještě v první třetině srovnat. A od druhého dějství se série vrátila do starých kolejí. Zlín otočil vývoj utkání a v závěrečné třetině svůj náskok precizně ubránil a ještě pojistil gólem do prázdné brány.

Dva zápasy trápil Libor Kašík brněnské střelce. Celkově to tedy bylo plných 120 minut. V Brně však inkasoval už po patnácti vteřinách. Zlín chyboval v obraně, čehož využil Libor Pivko a povedeným blafákem poslal pod Kašíkem puk do brány. Kometu rychlý gól nabudil k velké aktivitě a hosté se museli bránit. Také na své poměry nezvykle často chybovali v rozehrávce. Toho mohl využít v šesté minutě k druhému gólu Tomáš Svoboda. Kašík ho ale vychytal.

Aktivita Komety nadále nepolevovala, dostala však těžkou ránu v 15. minutě. Zlín hrál zkrácenou přesilovou hru a sotva se vrátil Kempný na led, hosté udeřili. Filip Čech dokázal využít závaru před bránou a dorazil puk do prázdné brány. Od této chvíle byli Brněnští nalomeni a soupeř se dostal do hry. Čiliak musel krýt nebezpečné dorážky Melenovského a v samotném závěru třetiny pak také šanci Kubiše.

23. minuta a dělovka Petra Zámorského se nakonec ukázala vítězným gólem. Zlín upnul k precizní obraně a předváděl totožnou hru jako v předchozích dvou zápasech. Kometa navíc narážela na skvělého Kašíka. O tom se mohl přesvědčit v 27. minutě Pivko, který se sice dokázal protlačit před bránu, ale zlínského gólmana nepřekonal.

To Bedřich Köhler byl v 35. minutě daleko úspěšnější a dal na zlínské hokejky definitivně velkou jistotu. Na ty brněnské se naopak přenesl velké zoufání. O zlínskou defenzívu se tříštil jeden útok za druhým, a když už se naskytla nějaká šance, vše vyřešil Kašík.

Do závěrečné třetiny Kometa nastoupila s jasným cílem, co nejvíce Zlín zatlačit. Před Kašíkovou bránou také dokázala vytvořit obrovské závary, ale chyběl i kousek štěstí. Zuby si vylámal Hanzlík a ani na třikrát se nepovedlo překonat Kašíka z bezprostřední blízkosti Koreisovi. Zmar Brna tak postupně narůstal.

V posledních minutách už to byla zoufalá snaha Komety něco změnit. Zlín hrál jednoduše, pokud byla možnost vyhodit puk, stalo se a hosté se znovu sešikovali na vlastní modré čáře. Domácí museli neustále podnikat další a další nové útoky, což je stálo hodně sil. Nakonec nepomohla ani hra v šesti, výhru Zlína definitivně pojistil střelou do prázdné brány svým druhým gólem v utkání Filip Čech.

KOM Martin Pešout: O zápase se rozhodlo v první třetině. Kdyby tady byla místo nás Sparta a měla takovou převahu, tak by vyhrála 5:0. Bohužel my jsme góly nedali. Proto jsme prohráli. Zlínu stačí jedna nebo dvě šance, které využijí. Stačí uvést příklady, když jde střela soupeře vedle a my si ji tečujeme do vlastní branky. Při třetím gólu puk trefil našeho hráče a padl přímo Köhlerovi na hokejku. Za této situace je těžké zvedat hráče. Stříleli jsme ze všeho. Bohužel čím více naši hráči chtěli, tím měli větší smůlu. Chybí nám jednoduché góly, které jsme po tečích dávali. Tím nechci zpochybňovat výkon Zlína, který si jde za svým. Pokud nedáme góly, tak jejich hru nerozvrátíme.
ZLN Juraj Jurík: Měli jsme velice špatný vstup do utkání. Hned v první minutě jsme Kometě namazali na první branku, což soupeře nakoplo a měl prvních deset minut tlak. Ten jsme naštěstí ustáli. Hodně nám pomohla branka na 1:1. Od druhé třetiny se náš výkon zvedl. V této části hry jsme byli lepší a dali dva góly. Do poslední části jsme vstupovali s náskokem. Chtěli jsme hrát aktivně, abychom Kometu nepouštěli do nějakého tlaku. Bohužel jsme udělali dva fauly a Brňané měli v přesilovkách převahu. Při hře pět na pět se hra srovnala. Poslední branka do prázdné branky už byla o štěstí. Jsme nesmírně rádi za třetí bod.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně