Juniorům se nepovedla třetí třetina a na úvod venkovního tripu podlehli Spartě

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 27. Jandus (Rousek), 32. Pejchal (Schwamberger, Pejchal), 44. Pšenička (Jandus), 46. Jandus (Pšenička, Schwamberger), 57. Janda (Hanuš, Rousek), 59. doplníme (Rousek). Rozhodčí: Micka – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 6:0.
HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Janda, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.
HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Krejčí I, Kučeřík, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí II.

B r n o – Brněnští junioři započali trip, na kterém se utkají s oběma pražskými "S". Hned v prvním duelu je čekala Sparta, se kterou hráli velkou část utkání vyrovnaně, ale domácí dali Brňanům lekci z produktivity. Z osmatřiceti střel nedokázali hokejisté Komety překonat domácího brankáře a podlehli tak Pražanům vysoko 0:6.

V úvodních minutách utkání měl napilno hlavně sparťanský gólman Adam Wolf, jelikož Brněnští zahájili střetnutí aktivněji a chtěli otevřít skóre co nejdříve. Strážce domácí svatyně si ale se všemi pokusy poradil a po nějaké době se ke slovu dostali i útočníci holešovického týmu, jenže ani Lukáš Dostál nehodlal jen tak povolit. Ani jeden gólman se tak v první dvacetiminutovce nenechal nachytat a po relativně vyrovnaném dějství se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Čekání na gól ukončil v sedmadvacáté minutě Tomáš Jandus, který se prosadil po spolupráci s Lukášem Rouskem. Hosté se snažili na zásah nějakým způsobem odpovědět, veškeré pokusy o vyrovnání ale nakonec vyšly vniveč. Sparta se v polovině druhé třetiny následně dostala do rychlého výpadu, který zakončil přesnou střelou Tomáš Pšenička. Kometa pak v druhé půli dějství promrhala dvě přesilovky a po čtyřiceti minutách tak svítil na drobné světelné tabuli v Malé hale stav 2:0 pro domácí.

Brněnští měli před třetí třetinou ještě dost času na vyrovnání, jenže v prvních pěti minutách závěrečného dějství jim úplně ujel vlak a Sparta dvěma rychlými góly, které vstřelili opět Tomáš Pšenička a Tomáš Jandus, definitivně rozhodla o své výhře. Konečnou tečku za utkáním pak udělal v závěrečných chvílích utkání dvěma brankami Sebastian Janda. Zisk tří bodů sparťany katapultoval až na čtvrté místo v tabulce.