Kometa nasázela Liberci sedm branek a je první v tabulce Tipsport extraligy!

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, J. Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. J. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 44. Haščák (Štencel, Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) – 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek. Vyloučení: 9:10, navíc Haščák - Lakatoš, Vantuch všichni 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7485. Střely na branku: 31:25 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2. Hráči utkání: Marcel Haščák - Martin Bakoš.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
Bílí Tygři Liberec: Will – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Pyrochta, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Vantuch, Bartovič – Hrabík, D. Špaček, Jeník.

B r n o – Slušnou zápletku sledovala DRFG Arena v rámci reprízy finále mezi Kometou a Libercem, tedy co se dvou třetin týče. Kometa po první třetině vedla 1:0 jenže Liberec výsledek na začátku druhé části otočil. Ovšem Kometa se jak známo nevzdává a i ona umí duely otáčet, což se podařilo dokonale. Ve třetí části navíc jasně dominovala a svého soupeře vysoko přestřílela. Celkově zvítězila 7:2 a zůstává první v tabulce Tipsport extraligy.

Zajímavosti utkání:

• Martin Erat si připsal gól a tři asistence
  • Marcel Haščák vstřelil dva góly a k tomu přidal jednu asistenci
  • Lukáš Nahodil odehrál extraligové utkání s pořadovým číslem 300
  • Kometa je lídrem Tipsport extraligy
  • Brněnský tým zažil nejvyšší letošní výhru
  • 4. října 2009 porazila Kometa Liberec na svém ledě 7:2. Po osmi letech se výsledek zopakoval

Účastníci Ligy mistrů a lonští finálisté extraligy začali svůj první letošní part opatrně. Tygři v první desetiminutovce sice občas vystrčili drápky, ale Marek Čiliak si vše bezpečně pohlída. Brňanům pro změnu patřila druhá část. Hned dvojitou možnost měl Hynek Zohorna, ale toho vychytal Will. V 18. minutě se urodila další parádní akce Komety, která bude jistě aspirovat do Zlaté helmy. Zaťovič si najel mezi kruhy, bekhendem poslal krásnou přihrávku přes dva bránící hráče na Martina Erata, jenž si poradil naprosto zkušeně. Willa si položil a bekhendem jej bez problémů překonal - 1:0.

Utkání číslo 300 odehrál Lukáš Nahodil v duelu s Libercem. Foto: Ivo Dostál.

V závěru třetiny hrála Kometa v oslabení, ale naopak ona mohla udeřit. Willa ohrozil nebezpečným pokusem ve výtečné formě hrající Zaťovič. Pokud první třetina nabídla zajímavý hokej, ta druhá snesla pořádně přísné parametry. Diváci viděli hned čtyři branky a několik obratů ve skóre. Vše začalo v 21. minutě, kdy Liberec dohrával svou přesilovku. Martin Bakoš napřáhl z levé strany a propálil brněnského brakáře - 1:1. O pět minut později šli Tygři do vedení. Plutnar vybídl z rohu mantinelu svou přesnou přihrávku ke střele Jana Ordoše a ten z mezikruží prostřelil Čiliaka - 1:2.

Kometa se ale nevzdává a ukazuje, jakou sílou kádru disponuje. Nejprve sice Krejčík v přesilovce orazítkoval tyč Willovy brány, ale poté si Erat vyměnil touš s Tomášem Vincourem a bylo srovnáno - 2:2. A aby té radosti nebylo na brněnské straně málo, v oslabení ujel všem protihráčům Martin Zaťovič a poslal Kometu střelou mezi betony do vedení - 3:2.

Martin Erat si v zápase s Libercem připsal gól a tři asistence. Foto: Ivo Dostál.

Na čtvrtou branku Komety se čekalo jen necelé dvě minuty. Jakub Krejčík vypálil v signalizované výhodě a prostřelil Willa - 4:2. Poté se už spustila gólová lavina. Marcel Haščák ukázkovou ranou do šibenice zvýšil již na 5:2. Galapředstavení Komety pokračovalo i nadále. Svoboda poslal přesný pas před bránu, kde byl znovu Marcel Haščák a jemnou tečí poslal do liberecké brány další navštívenku.

A aby té pohromy nebylo pro Tygry málo, Haščák připravil puk do jízdy Vojtěchu Němcovi, který se přesnou střelou do horní části brány prosadil. Liberec neusnesl v závěru emoce, jiskřilo se a Marcel Haščák se v bitce utkal s Vantuchem. Oba hráči putovali do kabin. Nic to nezměnilo na faktu že Kometa získala tři body a vévodí extraligové tabulce.

KOM Petr Haken: První třetina nebyla pro nás lehká, ale šli jse do vedení. Asi jsme věřili, že po krásné brance budeme pokračovat v podobné hře. Špatně jsme ale na začátku druhé třetiny sehráli závěr oslabení, pak jsme nestihli dostřídat, udělali chybu a soupeř vedl. Liberec tolik šancí neměl, ale rozhodly poslední minuty druhé třetiny. V té třetí jsme už duel kontrovali. Byla to výborná pasáž zápasu a hráčům musím poděkovat za výborný výkon.
LIB Filip Pešán: Do utkání jsme nevstoupili špatně. Věděli jsme, že jsou domácí ve velké pohodě. Chtěli jsme být aktivní a jít do vedení, což se povedlo. Řekl bych, že jsme byli do 35. minuty lepším týmem, jenže se nám nepovedl závěr druhé dvacetiminutovky. Zbytečně jsme faulovali a poslední část definitivně rozhodla. Vstoupili jsme do ní špatně a Kometa nás učila v efektivitě zakončení.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně