Kometa přetlačila švýcarský Zug i v odvetě a zahraje si čtvrtfinále Ligy mistrů!

EV Zug - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 20. Diaz (Stalberg, Martschini), 46. Martschini (Stalberg) – 14. Nahodil (Dočekal), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (Hruška), 42. Nahodil. Rozhodčí: Hoppe, Lemelin – Kaderli, Kovacs. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
EV Zug: Stephan – Schlumpf, Thiry, Diaz (C), Geisser, Oejdemark, Morant, Fohrler – Stalberg, Roe, Martschini – Suri, McIntyre, Schnyder – Senteler, Holden, Haberstich – Forrer, Kast, Zehnder
HC Kometa Brno: Vejmelka – Furch, Barinka, Štencel, Vágner, Kowalczyk, Bartejs – Mallet, Hruška (C), H. Zohorna – Dočekal, Nahodil, Svoboda – Gajarský, Süss, Mlynář – Dvořák, R. Zohorna, Horký

B r n o – Skvěle! Brněnská Kometa se může těšit na čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů! Modrobílí zvládli znovu v omlazené sestavě i odvetu na ledě švýcarského Zugu poměrem 5:2, když o výhře rozhodla především druhá a začátek třetí třetiny, v níž Brňané skórovali hned čtyřikrát. Fantastickým výkonem se prezentovali i mladíci Komety, kteří opět chytili svou šanci za pačesy. Devatenáctiletý útočník Tomáš Mlynář zaznamenal svůj první soutěžní gól v dresu Komety a na výhře se výraznou měrou podepsal i Lukáš Nahodil, jenž se do střelecké listiny zapsal hned dvakrát.

Odvetný duel osmifinále začal opatrně z obou stran. Kometa v omlazené sestavě působila opět dravě a aktivně, a úvodu zmáčkla svého soupeře, ovšem žádnou šanci, ani při první přesilové hře, si nevytvořila. Diváci naopak první šanci duelu registrovali ve třinácté minutě před brankou Karla Vejmelky, když po chybě na útočné modré ujeli dva domácí hráči do přečíslení, Viktor Stalberg dostal přesný pas za obranu, ale forhendovou kličkou si na brněnského strážce svatyně nepřišel. To na druhé straně naopak Dočekal skvěle dojel obránce, obral jej o puk a naservíroval jej před branku Lukáš Nahodilovi, který pohotovou střelou pod levý beton brankáře Zugu otevřel skóre duelu - 0:1. Švýcarský celek po inkasování ožil a nakonec se dočkal vyrovnání. Na konci devatenácté minuty hrál přesilovku, při níž se dostal do akce 3 na 2, Stalberg předložil kotouč doprava Raphaelu Díazovi a ten přesnou ranou z mezikruží ke vzdálenější tyči nezaváhal - 1:1

Brankář Karel Vejmelka předváděl v odvetě skvělé zákroky! Foto: EV Zug

Druhá perioda začala tlakem domácí, ale proti šanci McIntyera zasáhl Vejmelka pohotově na brankové čáře. Dobrou šanci měl po pěti minutách hry ve druhé třetiny Suss, který se z pravého křídla natlačil před branku svůj únik v gól nepřetavil. Mrzet jej to však nemuselo, protože krátce před polovinou zápasu ujel obraně domácích Gajarský, trefil tyč a odražený puk se dostal na hůl Tomáše Mlynáře, který nazaváhal a dal svůj první soutěžní gól za Kometu - 1:2. Vyrovnat mohl ve velké šanci Martschini, ale trefil jen rameno Karla Vejmelky. Zug mohl na své šance žehrat, protože Brno svůj náskok zvýšilo. Alex Mallet se v přesilovce obtočil na úrovni brankové čáry před svatyni domácích a chytrou střelou procedil kotouč mezi ruku a beton Stephana - 1:3.

Chvíli nato navíc Radim Zohorna nenápadně vypálil po ledě z mezikruží a jeho pokus skončil na tyči! Švýcarský klub opět mohl odpovědět po akci aktivního McIntyrea, ale ten napálil odražený kotouč osamocen před brankou jen do rukavice Vejmelky, který držel svůj celek nad vodou. O minutu později stálo při brněnském gólmanovi i trochu štěstí, když po ráně jednoho z domácích borců propadl kotouč těsně vedle levé tyče. Zug začal hrát hodně nervózně, z čehož plynulo i pár větších potyček, a také samozřejmě vyloučení, ale hosté z jihu Moravy se nenechali vynést z rovnováhy. Vejmelka si nejprve chvíli před koncem třetiny připsal zákrok večera, když dorážku Stalberga, který už zvedal ruce nad hlavu po pasu zpoza branky, dokázal betonem famózně vykopnout z čáry. Na druhé straně v závěru neuspěl se svou ranou T. Svoboda, a Kometa tak šla do kabin s vedením 3:1.

Radost brněnských hokejistů ze vstřelené branky! Foto: EV Zug

Do ní vstupovali Brňané s přesilovkou 4 na 3, kterou bez váhání využili. Po necelé minutě hry si Tomáš Bartejs vyměnil puk s Hruškou, sjel si na pravý kruh a přes obránce trefil krásně protější šibenici - 1:4. Hosty dostala čtvrtá branka do tempa a za půl minuty se prosadil také Lukáš Nahodil, ovšem hra pokračovala. Rozhodčí si při prvním přerušení vyžádali konzultaci videa a ta potvrdila, že puk skutečně přešel brankovou čáru - 1:5. Snížit mohl Díaz, který je sám na Vejmelku, rozhýbal si jej, ale trefil jen tyč! Za tři minuty se to tak povedlo až Linu Martschinimu, jenž ujel po levé straně obraně Komety a bekhendovým blafákem zakončil pod břevno - 2:5. Brno od té doby hrálo svědomitě svoji hru a nikam se nehnalo. Domácí byli v mírném tlaku, ale všechny šance buď skončily nepřesnou střelou, nebo je pokryl famózní Vejmelka. Modrobílí závěrečnou desetiminutovku dohráli s ledovým klidem a po výhře 5:2 mohou slavit zasloužený postup do čtvrtfinále letošního ročníku CHL!

Ve čtvrtfinále čeká českého mistra další pikantní soupeř, a to znovu ze severu Evropy – finská Jyväskylä!

ZUG Připravujeme.
KOM Kamil Pokorný: Podali jsme dobrý týmový výkon. V naší sestavě se spojilo mládí se zkušenostmi. Právě mladí hráči se chopili příležitosti. V obou zápasech osmifinále potvrdili, že mají velký potenciál.

Zápasy v sezóně