.

Kometa sahala po bodech, nakonec v dohrávce se Spartou těsně prohrála

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 9. Kudrna, 15. Mikuš (P. Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. V. Němec. Rozhodčí: Hradil, Šír - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 12025. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči zápasu: Lukáš Cingel - Vojtěch Němec.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Barinka, Eminger, Gernát, Mikuš, Nedomlel, Piskáček, Švrček – Cingel, Černoch, Forman – J. Hlinka, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Martin Procházka – O. Procházka, Uher, P. Vrána.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Gulaši, Kováčik, Štencel, F. Král, Malec, Trška – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – M. Kvapil, Vincour, Miklík – J. Káňa, Čermák, Dočekal – Dvořák, Nečas, Dymáček – Dostálek.

P r a h a – V dohrávce 22. kola Tipsport extraligy zajížděla Kometa na led Sparty. Té se vydařila první třetina, kterou vyhrála 2:0. Od další části hry se však Kometa dostala do tempa a dočkala se i vyrovnání. V poslední třetině sahala po rozhodující trefe, jenže pět minut před koncem překonal Vejmelku domácí Uher a Sparta vyhrála 3:2.

Zajímavosti utkání:

• Jozef Kováčik vstřelil svou čtvrtou branku v sezóně
  • Na marodce - Ondřej Němec, Martin Erat, Marcel Haščák, Marek Čiliak
  • Vojta Němec protrhl střeleckou smůlu a trefil se takřka po dvou měsících. Poslední gólovou radost zažil 7. října v Třinci.
  • Úvod duelu patřil domácí Spartě, která měla k dispozici na začátku třetiny přesilovku. Ta ji v podstatě dostala do tempa a začala víc a víc zaměstnávat Vejmelku. V deváté minutě se dostala do vedení, střela Andreje Kudrny zapadla ke vzdálenější tyči - 1:0. V patnácté minutě dostala Sparta druhou přesilovku a po ráně Juraje Mikuše se skóre měnilo podruhé. Za stavu 2:0 se odcházelo do kabin.

Martin Zaťovič před domácí bránou. Foto: Roman Kantor.

Pakliže se Kometě první třetina nevyvedla, druhá dvacetiminutovka byla podstatně jiná káva. Hosté lépe bruslili, vytvářeli si dobré pozice a především velké šance. Začalo to v přesilovce čtyři na tři, to vypálil od modré bek Jozef Kováčik a jeho pumelice skončila v Pöpperleho kleci 2:1. Brno bylo polité živou vodou, bylo všude a dočkalo se vyrovnání. Vojtěch Němec vystihl špatnou rozehrávku Sparty a od vlastní obranné modré se vydal směr Pöpperleho svatyně. Svůj samostatný nájezd zakončil fantasticky a vyrovnal na 2:2.

Od té doby se hrál parádní útočný hokej a oba brankáři měli plné ruce práce. Karel Vejmelka chytal s přehledem a několikrát svůj tým podržel. Nekapituloval ani gólman Pražanů a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Fanoušci Komety vytvořili výtečnou atmosféru. Foto: Roman Kantor.

Ve třetí třetině byla Kometa blízko vedoucího gólu. Jenže Miklíkova teč před bránou skončila vedle a Čermák v souboji tváří v tvář nepřekonal domácího brankáře. Brňané měli více ze hry a třetí branka byla na spadnutí, jenže Sparta šla pět minut před koncem řádné hrací doby do rychlého kontru a ten zakončil Dominik Uher - 3:2. V závěru se Brno pokusilo v power-play vyrovnat, bohužel se stav nezměnil.

Mladí v akci

Do kategorie mladých pušek můžeme dnes zařadit hned šestici hráčů. Pětice z nich zasáhla do utkání, teprve šestnáctiletý Lukáš Dostál byl připraven jako dvojka.

Mládí v akci!

SPA

Zdeněk Moták: "Viděli jsme tady všichni výborný zápas s kvalitní diváckou kulisou. Troufl bych si říct, že první třetina byla z naší strany vynikající. Bohužel nás sráží dolů tresty a dostaly nás dolů i dnes ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali dva zbytečné góly. Třetí třetina byla kdo s koho. Byl to dobrý zápas až do konce a my jsme rádi, že jsme to vítězství v tak kvalitním zápase utrhli na naši stranu."

KOM

Petr Haken: "První třetina jasně patřila domácím, my jsme nebyli v pohybu, nebyli jsme důrazní a Sparta zaslouženě vedla. Ve druhé třetině jsme srovnali krok, což jsme si určitě zasloužili. Ve třetí třetině jsme měli i na to, abychom to překlonili na svou stranu, ale nepovedlo se. Potom dostaneme hrubou chybou v závěru podle mého zbytečnou branku, což by se nám nemělo stávat."

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně