Kometa si připisuje sedmou výhru v řadě. Další tři body veze z litvínovského ledu

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 50. Havlíček (M. Hanzl, L. Doudera) – 11. J. Krejčík (M. Erat, Nečas), 19. Mallet (Nečas), 50. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 59. Dočekal. Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondrášek, Pešek. Vyloučení: 8:4, navíc Havelka 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4649. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Hráči zápasu: Michal Trávníček - Martin Nečas.
HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát (A), Sörvik, Baránek, Hunkes, Gula, Z. Sklenička, L. Doudera – F. Lukeš, V. Hübl (A), Dufek – Trávníček (C), Gerhát, M. Hanzl – Helt, Válek, Matoušek – M. Havelka, Havlíček, Smolka.
HC Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, H. Zohorna, Vincour – T. Havránek, Nečas, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.

B r n o – Kometa má formu jako hrom. V Litvínově si na své konto připsala již sedmou výhru v řadě. O své výhře na ledě Vervy rozhodla již v první třetině, kdy se prosadila ve dvou případech. Zbytek zápasu kontrolovala a držela si dostatečný náskok. Třemi body blýskl útočník Martin Nečas, do prázdné upravil výsledek na 4:1 Martin Dočekal. Pro Kometu jde o třetí výhru v řadě na venkovním hřišti.

Úvodní třetina patřila podstatně aktivnější Kometě. Ta hned na začátku dostala možnost přesilovky v níž měl největší šanci Jan Hruška, ale v těžké pozici netrefil prázdnou bránu. Na druhé straně Verva zahrozila brněnským rodákem Hunkesem, Čiliak se ale vyznamenal. V polovině první třetiny seděli na trestné hned dva domácí hráči, Sörvik za sekání a Kumstát za podražení. Pro Brňany z toho byla velká možnost hrát dvě minuty početní výhodu. Uběhlo jen sedmnáct vteřin a Jakub Krejčík z mezikruží rozvlnil Petráskovu síť - 0:1.

Kometa dál pokračovala ve velkém tlaku, soupeře přestřílela sedmnácti pokusy. Necelé dvě minuty před koncem se navíc znovu zaradovala. Po ráně Nečase se dostal před bránu Alexandre Mallet a šikovně dostal puk do brány - 0:2. Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, hosté dál hráli svou hru a vytvářeli si tutovky. Po juniorském mistrovství světa v dobré formě hrající Nečas chtěl ke dvěma asistencím přidat také branku, ale sám před Petráskem neuspěl.

Sedmá výhra v řadě. Kometa potvrzuje dobrou formu a dál sbírá body. Foto: Edvard Beneš.

Severočeši se snažili výsledek zkorigovat, ale naráželi na výborně hrající obranu a brankáře Čiliaka. Ten musel řešit několik ošemetných situací, nejtěžší zákrok předvedl po střele Hunkese, jehož pokus vyrazil těsně vedle své brány. Za Kometu mohl zvýšit skóre Krejčík, ale těsně přestřelil. Do kabin se tak podruhé šlo za stavu 2:0 pro moravský tým.

Třetí část nabídla defenzivní hokej, Kometa opět perfektně bránila střední pásmo a čekala na šance. Ta přišla v 50. minutě. V přesilovce dostal přihrávku na levý kruh Martin Nečas a tvrdou bombou překonal Petráska - 0:3. Ovšem za osmapadesát vteřin bylo sníženo - Ondřej Havlíček překonal sám před bránou přesunujícího se Čiliaka. Kometa inkasovala venku gól po téměř třech zápasech.

Sedm minut před koncem hráli Brňané znovu dvojnásobnou přesilovku, tentokrát se Petrásek činil a neinkasoval. Největší možnost měl po Eratově příhře Ondřej Němec, ale skóre nezvýšil. Domácí to zkusili v závěru bez brankáře, jenže pojistku třem bodům dodal střelou přes celou bránu Martin Dočekal - 1:4. Kometa tak vyhrála posedmé v řadě, z toho potřetí venku.

LIT Jiří Šlégr: Jsme samozřejmě v těžké situaci, nicméně jsme nezačali vůbec špatně. Až pak přišla vyloučení, po nichž jsme hráli dvě minuty ve třech, což proti tak kvalitnímu soupeři rozhodně není ideální. Myslím, že dnes rozhodla naše nedisciplinovanost. Zároveň jsme hráli proti opravdu velké kvalitě, takže jsme bohužel prohráli.
KOM Jiří Horáček: Dobře jsme do utkání vstoupili a drželi se, čeho jsme měli a na čem jsme se domluvili. Dodržovali jsme to přesně do puntíku. Měli jsme dobrý pohyb i přesilové hry, využili jsme pět na tři i pět na čtyři potom ve třetí třetině. Dobře nám zachytal i gólman, takže jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Zápasy v sezóně

13.kolo