Kometa srazila Třinec ve vlastním oslabení. Do Brna veze osmou výhru v řadě

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. J. Krejčík . Rozhodčí: Roman Mrkva, Daniel Pražák – Vít Lederer, Václav Hanzlík . Vyloučení: 2:7, navíc Zaťovič 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Jank, M. Doudera, Linhart, Roth (A), L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (C) – Dravecký (A), R. Vlach, Hrňa – Mikulík, Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
HC Kometa Brno: Langhamer – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Poslední čtvrtinu základní části zahájila Kometa na třineckém ledě. Modrobílí hokejisté začali aktivně a první třetinu vyhráli poměrem 1:0 po přesilovkové trefě Martina Erata. Na začátku druhé části zasadili Brňané svému soupeři hodně tvrdý úder. Nejprve zvýšil Martin Erat a následně se v jednom oslabení prosadili Leoš Čermák a Martin Nečas. Domácí sice zásluhou Jiřího Polanského a Romana Vlacha snížili na 2:4, Jakub Krejčík ale necelé tři minuty před koncem prostřelil Hamerlíka od modré čáry a Kometa si veze do Brna tři body.

Brňané začali na ledě Ocelářů velice aktivně. Hned ve druhé minutě se do velké příležitosti dostal Martin Zaťovič, který ujížděl sám na Petera Hamerlíkia, slovenský gólman ale jeho střelu vytěsnil. Jihomoravští střelci i nadále zaměstnávali domácího brankáře, tvrdě stříleli Zohorna se Štencelem, s oběma pokusy si Hamerlík poradil. V sedmé minutě musel být na pozoru Marek Langhamer, který se vrátil do zápasu po více než dvoutýdenní pauze, když se dostal mezi kruhy ke kotouči Marcinko, střela elitního útočníka Ocelářů ale nakonec nedoputovala až k brněnskému brankáři.

Ve druhé části první třetiny zvonila za Markem Langhamerem tyč, když se kotouč dostal na ose hřiště k Martinu Růžičkovi a snajpr domácích jej napálil do břevna brněnské brány. V čase 15:41 pak poprvé usedl na trestnou lavici domácí hráč, konkrétně Roman Vlach a Kometa nabídnutou výhodu využila po jedenácti sekundách. Martin Erat dostal prostor na pravém kruhu, rozhodl se vystřelit a puk zapadl do třinecké brány - 0:1. Brňané po využité přesilové hře opět zatlačili soupeře, další branku už ale do první přestávky nepřidali.

Start druhé třetiny přinesl ledovou sprchu pro Oceláře. Hokejisté s drakem na hrudi po devětadvaceti sekundách neuhlídali dvojici Jan Hruška - Martin Erat a druhý jmenovaný prostřelil Hamerlíka bekhendem - 0:2. Pro domácí pak bylo ještě o poznání hůř. Na trestnou lavici sice putoval Hynek Zohorna, Třinečtí však nejen, že nedokázali přesilovou hru využít, ale hned dvakrát v ní inkasovali. Nejprve vystihl rozehrávku Dočekal a k dorážce se dostal Leoš Čermák, brněnský kapitán procpal puk mezi betony Hamerlíka. Následně obral o kotouč jednoho z domácích Martin Nečas a tváří v tvář Hamerlíkovi zvolil střelu do horního růžku, která se zastavila až v síti a v čase 22:07 svítilo na kostce nad ledem skóre 0:4!.

Domácí si vzali oddechový čas a po dvou minutách se WERK ARENA dočkala branky. Jiří Polanský zvládl po Růžičkově přihrávce usměrnit na brankovišti puk za Marka Langhamera - 1:4. V čase 32:00 dokázali domácí využít přesilovou hru. Po deseti sekundách se dostal k dorážce Roman Vlach a snížil na rozdíl dvou branek - 2:4. Varaďovi hráči se tlačili za snížením na rozdíl jediné branky, do konce druhé části si ale brněnští obránce se sebejistým Langhamerem za zády už další komplikace nepřipustili.

Začátek třetí části začali aktivnější třinečtí hráči, ale jejich útočné výpady vždy končili na úspěšných zákrocích Marka Langhamera. Desátá minuta přinesla další přesilovou hru pro Oceláře. Největší šanci měl Dravecký, v dobré pozici ale trefil jen boční síť. Krátce po návratu brněnského kapitána z trestné lavice putoval na stejné místo Jan Hruška a obrovskou šanci měl Marcinko, jeho dorážku do prázdné brány ale fantasticky zastavil Marek Langhamer. V čase 57:30 rozhodl o vítězství Jakub Krejčík, který od modré čáry propálil vše, včetně překvapeného Petera Hamerlíka - 3:5. Kometa tak pokračuje ve skvělé vítězné jízdě a připisuje si již osmou výhru v řadě.

TRI Marek Zadina: Prvních deset minut jsme se rozkoukávali, Brno bylo lepší a silnější na kotouči. Začátek druhé části, to byl neskutečný black out, prostě výpadek. Dohánět takové manko proti Brnu, to není snadné. Náš tým to ale nezabalil a ukázal charakter. Do poslední třetiny jsme šli s tím, abychom dali kontaktní gól, což se ale nepovedlo. Výpadek ve druhé třetině nás bohužel stál celý zápas
KOM Kamil Pokorný: Po vítězství a dlouhé cestě z Litvínova jsme kladli důraz na dobrý úvod a splnili jsme to výborně. První třetina byla z naší strany velice slušná a šli jsme do vedení. Ve druhé třetině nám vyšel úvod a vypadalo to téměř jako K.O. Poté se domácí zvedli, protože jsme měli spoustu vyloučených. Třinec se vrátil do zápasu, v třetí třetině jsme znovu měli dvě vyloučení, ale udrželi jsme to. Zvládli jsme to díky obětavosti a výbornému výkonu brankáře Langhamera.

Zápasy v sezóně

1.kolo