.

Kometa svého vítkovického soupeře vysoko přestřílela, body si ale odvážejí hosté

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 8. Mallet (Štencel, H. Zohorna) – 22. Sloboda (O. Roman, Baranka), 32. Kurovský, 59. Szturc (Baranka). Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Hráči zápasu: Alexandre Mallet - Patrik Bartošák.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – Mallet, Hruška, H. Zohorna – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, Nahodil, Haščák.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, D. Krenželok, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, T. Jáchym, P. Zdráhal – Tomi.

B r n o – Podruhé v letošní sezóně se utkala brněnská Kometa doma proti Vítkovicím. Úvod do zápasu vyšel znamenitě, Mallet zabojoval na brankovišti a poslal svůj tým do vedení. Mnoho gólových šancí Brňané nedokázali využít, zatímco soupeř dokázal být produktivnější. Ve druhé třetině duel otočil a v závěru dějství si pojistil tři body. Vítkovice tak berou výhru 3:1.

Kometa od začátku zápasu neponechala nic náhodě a od začátku dostávala Vítkovice pod velký tlak. První velkou šanci měl Lukáš Nahodil, který dostal přihrávku do jízdy od Dočekala, byl sám před Bartošákem, kterého si ještě položil, následně ale nedokázal přehodit pravý beton. Brňané dál tlačili svého soupeře a v 8. minutě se dočkali zasloužené odměny. Alexandre Mallet uplatnil důraz na brankovišti a dokázal propasírovat kotouč za Bartošáka - 1:0.

Domácí měli k dispozici i tři přesilovky, z toho jednu minutovou pět na tři. Největší šanci měl v této pasáži hry Ondřej Němec, ale vítkovický gólman jeho pumelici dokázal pokrýt.

Do druhé třetiny vstoupily lépe Vítkovice. Hned v úvodu si zahrály přesilovou hru a tu využil bleskově Karol Sloboda, který střelou z levé kruhu překonal Vejmelku - 1:1. Vzápětí jel sám na bránu Zdráhal, ale Štencel předvedl perfektní obranný zákrok a zabránil zakončení. Kometa si v polovině utkání vytvořila velký tlak, Krejčíka a také Zaťoviče však vychytal Bartošák.

Mometka z utkání Kometa - Vítkovice. Foto: Jiří Grulich.

Místo zhodnoceného tlaku přišel gól do sítě brněnského gólmana. Kurovský si nadvakrát zpracoval kotouč a z mezikruží se trefil naprosto přesně - 1:2. Brno mělo střeleckou převahu, vytvářelo si i další šance, konkrétně Vincour s Krejčíkem, jenže vítkovický mág v závěru třetiny své mužstvo dokázal podržet.

I třetí dějství bylo jednoznačně v režii Komety. Hrálo se prakticky neustále před Bartošákem. Dočekalova střela vypadla Bartošákovi a prokutálela se kolem levé tyče. Aktivní Krejčík pálil do brankáře, probíhal festival šancí, jenže koncovka Brňany zlobila. Ostravští spoléhali pouze na obranu a občasné brejky.

Pět minut před koncem měla Kometa k dispozici čtyřminutovou přesilovku, statistika střel se i nadále zvyšovala, stejně jako zákroky Bartošáka. Vyrovnání se bohužel nepodařilo, navíc minutu před koncem pojistil hostům tři body Roman Szturc. Vyprodaná hala tak sledovala tentokrát výhru Vítkovic.

KOM Petr Haken: První třetinu jsme odehráli slušně. Měli jsme lepší nástup, než proti Pardubicím. Jenže nám to tam nepadá. Ono se říká, že když nevyužijete přesilovku pět na tři nemůžete vyhrát. A bohužel se tak stalo. Máme v poslední době problém s koncovkou, nedaří se nám procpat kotouč do sítě, i když šancí na to máme každý zápas dost. Věřím, že se to co nejdřív zlomí. Na jeden gól se vyhrát zkrátka nedá.
VIT Pavel Trnka: Jsem strašně rád za bojovný, houževnatý a obětavý výkon, který jsme v Brně předvedli. Měli jsme plno mladých hráčů v sestavě a musím je pochválit. Odehráli dobrý zápas a máme pochopitelně radost ze zisku tří bodů.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně