Kometa udolala Zlín, Marek Čiliak si připsal druhé čisté konto v sezóně

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 34. Kempný (V. Němec, Ton), 48. Ton (V. Němec). Rozhodčí: Hribik, Oskirko (RUS) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Čajánek 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 2:0. Hráči zápasu: Marek Čiliak - Tomáš Žižka.
HC Kometa Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Honejsek, Čermák (C), Káňa – T. Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Ostřížek, H. Zohorna.
Aukro Berani Zlín: Hromada – Šaur, Marušák, Žižka, Přibyl, Urbanec, Matějíček, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), J. Svoboda – Říčka, Vlach, Ondráček – Köhler, Leška, Okál – Čech, Sedláček, Kubiš.

B r n o – Urputnou bitvu sledovala vyprodaná hala Rondo v nedělní adventní podvečer. Kometa dlouho a trpělivě čekala, kudy vyzrát na zlínskou obranu a gólmana Hromadu. Ten kapituloval za polovinou utkání v přesilovce, kterou využil Kempný a v posledním dějství jej podruhé mazácky překonal Petr Ton. Brňané byli lepším týmem a nic na tom nemění ani nápor Zlína v poslední třetině, který utlumil výborný Čiliak.

První třetina zápasu mezi Kometou a Zlínem byla velmi opatrná a na šance velmi úsporná. Něco málo však k vidění přece jen bylo. Mírná aktivita na straně Brna zaměstnávala zlínsko-vsetínského Hromadu. Ten kryl bekhendovou střelu Němce a poté i ránu Čermáka, proti jehož ráně vyletěl do vzduchu semafor. Ševci se dostávali do šancí jen výjimečně, za zmínku stojí pokus Ondráčka, který proletěl těsně vedle Čiliakovy brány. Jinak se v prvním dějství nic zásadního nedělo, trochu vzruchu přinesl souboj Kováčika s Jakubem Svobodou a Čajánkova střela po přerušení, za což dostal zlínský lídr osobní desetiminutový trest.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry nezměnil. Kometa byla lepším týmem a několikrát zaměstnávala Hromadu. Mladý strážce svatyně dlouho odolával, ale ve 34. minutě musel poprvé lovit puk ze své brány. V přesilovce vypálil Michal Kempný a ač si zlínský mág na puk sáhl, změně skóre zabránit nedokázal – 1:0. Druhou branku mohl přidat vzápětí Ton s Němcem, prvně jmenovaný udělal fotbalovou kličku Marušákovi, vypálil, Hromada jeho střelu vyrazil na dorážejícího brněnského štírka, ten ale těsně minul. Stav po dvou třetinách tedy 1:0.

Třetí perioda nabídla pohledný útočný hokej. Hned na začátku střílel Jakub Svoboda, ale na Čiliaka nevyzrál. Posléze za Hromadou podruhé v zápase zvonila tyč, to pálil Čermák. Brňané se však dočkali zaslouženého uklidnění. Němec ujel do úniku s Petrem Tonem, dvakrát si s ním předal puk a brněnský kanonýr svou sedmnáctou brankou v sezóně poslal Hromadovi přesnou "šibeniční" navštívenku - 2:0.

Hosté se mohli vrátit do hry ve dvojnásobné přesilovce, to na trestné seděli Ptáček s Kempným, ale výtečně chytající Čiliak zabránil všem pokusům a po zásluze se stal nejlepším hráčem utkání. Po střele Čajánka chytil puk betonem, po dvou tutovkách Marušáka zasáhl svým tělem. Více už se nestalo, tedy krom několika trestů a pošťuchování Koreise s Čajánkem.

KOM Karel Beran: Byli jsme od začátku lepším týmem. Vynikali jsme v důrazu, pohybu a celkově lépe bruslili. Klíčovým momentem zápasu byla využitá přesilovka. Druhý gól nás ve třetí části hodně uklidnil. Navíc nás parádně podržel Marek Čiliak, který si připsal nulu.
ZLN Rostislav Vlach: Hodnocení bude stručné. Utkání to bylo vyrovnané, dostali jsme gól v oslabení, což vlastně rozhodlo. Pak už to z naší strany byla křeč, navíc výborně chytal Čiliak, kterého jsme nedokázali překonat. Chybí nám dva zranění obránci a další dva jsou distancování, museli jsme je nahradit mladými hráči z juniorky a první ligy. Výkon to nebyl z jejich strany špatný, ale možná se až příliš se soustředili na bránění a do mnoho útočných akcí jsme se proto nedostávali.