.

Marcel Haščák rozhodl v prodloužení, Kometě chybí jedna výhra k semifinále

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 7. Haščák (Vincour, V. Němec), 24. J. Krejčík (H. Zohorna, Haščák), 35. Hruška (M. Kvapil, Vincour), 61. Haščák (V. Němec) – 2. Uher (Cingel, Mikuš), 3. Gernát (Forman, P. Vrána), 11. P. Vrána (J. Hlinka, Pech). Rozhodčí: Hradil, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Barinka 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 4:3. Stav série: 3:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Kvapil, Hruška, H. Zohorna – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Nečas, Mallet – Dočekal, Čermák, Vincour – Vondráček.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Švrček, Gernát, Barinka, Eminger, Jandus – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Buchtele, Hlaváč, Forman – Kumstát, Pech, Ihnačák – Klimek, Cingel, Uher.

B r n o – Skvělý duel viděla brněnská DRFG Arena v rámci třetího čtvrtfinále play-off. Brňané už ve třetí minutě prohrávali 0:2, ale pak prokázali týmového ducha a celý zápas otočili. Utkání rozhodl v prodloužení autor dvou branek Marcel Haščák. V sérii vede Kometa již 3:0 na zápasy.

Zajímavosti utkání

• Marcel Haščák se stal se třemi body (2+1) nejlepším hráčem utkání na domácí straně a výraznou měrou se podílel na výhře Komety
  • Na třetí čtvrtfinálové utkání si našlo cestu 7700 diváků, v Brně bylo vyprodáno
  • Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského ve všech třech utkáních inkasovali jako první, třikrát však dokázali utkání otočit, z toho dokonce dvakrát prohrávali už o dvě branky

Napěchovaná DRFG Arena k prasknutí měla hned od úvodu utkání obrovské očekávání. Po zaznění státní hymny ukázali fanoušci povedené celostadionové choreo, následně však všichni museli sledovat podařený vstup pražského celku do utkání. Sparťané se museli hned od začátku snažit odčinit dva nevydařené domácí duely, což načal hned ve druhé minutě Dominik Uher, který bekhendem dorazil kotouč za Čiliaka. Neuběhla ani minuta a hosté už vedli o dvě branky. Martin Gernát vzal přečíslení na sebe a poslal puk pod horní tyč.

Svěřenci Jiřího Kalouse následně pykali za svoji nedisciplinovanost, když během necelých tří minut museli tři hráči odejít na trestnou lavici. Přesilovou hru pět na čtyři se podařilo využít Marcelu Haščákovi, který šikovně tečoval Vincourovu ránu. Poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce měla však opět Sparta. Petr Vrána dostal nabídku od Jaroslava Hlinky a před odkrytou bránou se nemýlil.

Stejně jako v obou předchozích utkáních, také dnes začala Kometa roztáčet svůj kolotoč pořádně až po první pauze. Ve druhé minutě prostřední části putoval za katr Brian Ihnačák, který fauloval mladíka Nečase. Ačkoliv se modrobílí v přesilové hře delší dobu nemohli prosadit, nakonec přece jen mohli vzduchem vlát modrobílé šály. Do puku se totiž opřel Jakub Krejčík a vyčistil horní roh Pöpperleho branky od všech pavučin.

Martin Nečas mohl vyrovnat v pětadvacáté minutě, když Jaroslav Hlinka musel zatáhnout za záchrannou brzdu, bekhendový blafák ale osmnáctiletý snajpr nedotáhl do úspěšného konce. O deset minut později se však už fanoušci domácího celku dočkali vytouženého vyrovnání, když rychlou Kvapilovu přihrávku zpoza brány zužitkoval Jan Hruška. Dvě obrovské šance pak měl ještě Vojtěch Němec a Jakub Krejčík, ani jeden z Brňanů však sami před Pöpperlem neprostřelili pražského gólmana.

Martin Nečas nezužitkoval možnost v podobě trestného střílení. Foto: Roman Kantor

Také na startu třetí části působila Kometa sebevědomějším dojmem. Zbrzdit domácí mohlo vyloučení za příliš mnoho hráčů, paradoxně si ale největší příležitost vytvořili Hynek Zohorna s Alexandrem Malletem, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho, přihrávka prvně jmenovaného ale neprošla na hokejku kanadského forvarda. Oba gólmani ve třetí periodě drželi remízový stav skvělými zákroky, a když se neujala ani prudká rána Hrušky pět minut před koncem, která jen kousíček minula levou Pöpperleho tyč, muselo následovat prodloužení.

Nastavený čas nechali Brňané plynout pouhopouhých 44 vteřin, než se Vojtěch Němec zmocnil kotouče za pražskou svatyní, uvolnil se a předložil jej trestuhodně nepokrytému Marcelu Haščákovi, který poslal ranou k tyči Kometu za třetím vítězstvím v sérii. Domácí čeká hned v sobotu čtvrté utkání, ve kterém můžou postoupit do semifinále, v opačném případě by se série vracela zpět na led pražské Sparty.

KOM Kamil Pokorný: Úvod utkání patřil Spartě. Nebylo to tím, že bychom byli laxní. Naši hráči strašně moc chtěli, v takovém kotli to jinak nejde. Svazovala nás nervozita, inkasované góly nám samozřejmě nepřidaly. Pomohla nám první branka. I když šla Sparta do kabin s vedením 3:1, tak jsme se z nervozity dostali. Myslím si, že jsme ve druhé třetině byli lepší, a srovnali jsme skóre. Měli jsme i výhodu trestného střílení. Vrátili jsme se, stejně jako v předcházejících zápasech, zpět do hry. Třetí třetina byla opatrnější z obou stran. Hrálo se hodně jednoduše. V prodloužení jsme chtěli být trpěliví a počkat si na šanci. Ta se naskytla hned v první minutě. Takže jsme pošetřili ještě nějaké síly.
SPA Jiří Kalous: Nehodnotí se mi to lehce, ztratili jsme třetí utkání v řadě po sobě, všechny v podstatě stejným způsobem. Situace už je vážná, nemáme kam uhnout, hrajeme o bytí a nebytí. Buď sobotní utkání zvládneme, jinak nám končí sezóna. Musíme zvednout hlavy a pokusit se o velký zázrak.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně