Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

První útok řídil pražskou demolici, brněnská mašina smetla Spartu a vede extraligu

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 5. M. Erat (M. Kvapil, O. Němec), 20. O. Němec (M. Kvapil, Štencel), 21. Nečas (M. Erat), 37. V. Němec (M. Kvapil), 41. M. Erat (O. Němec), 55. M. Kvapil – 27. Pech (Safin, Nedomlel), 34. Černoch. Rozhodčí: Hribik, Čech – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, L. Vágner, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dvořák, Hruška, Dostálek.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Nedomlel, Eminger, Mikuš, Hrbas, Gernát, Švrček, Barinka, Kalina – Ružička, Cingel, Forman – Černoch, J. Hlinka (C), Ihnačák – Kumstát, Pech, Safin – Komárek, Kudrna, O. Procházka.

B r n o – Kometa si připsala další tři body do extraligové tabulky, když přejela v DRFG Areně pražskou Spartu. Brňané vedli na startu druhé dvacetiminutovky už o tři branky, nicméně Sparta se dokázala zásluhou Pecha a Černocha dostat opět na dostřel jediné branky. Domácí však zaváhání nedopustili, přidali další tři branky a jednoznačně přehráli celek z hlavního města.

Co zajímavého přinesl duel se Spartou?

• Marek Kvapil si připsal v utkání čtyři body (1+3), stal se hráčem utkání a se třinácti body vévodí tabulce produktivity nejen brněnského týmu, ale také celé soutěže
  • Kometa se po vítězném utkání posunula na první místo v tabulce Tipsport extraligy
  • Brno v devíti utkáních nastřílelo už čtyřicet branek, což je nejvíc v celé soutěži
  • Sedmnáctiletý Martin Nečas si připsal na své konto druhou extraligovou branku
  • Utkání devátého kola navštívilo 7700 diváků a podruhé v sezóně bylo v DRFG Areně vyprodáno

Parta v modrobílých dresech začala duel proti pražskému rivalovi bravurně. Od prvních minut bylo vidět, že svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského chtějí ve šlágru kola vytěžit na domácí půdě všechny tři body a dobře k tomu nakročili již v páté minutě. Při první přesilové hře našel Marek Kvapil parádně Martina Erata, který poprvé v utkání rozradostnil napěchovanou DRFG Arenu. Sparta mohla rychle odpovědět, nicméně Komárek s Procházkou neproměnili svůj dvojnásobný samostatný únik.

Vedení jihomoravského celku se navýšilo o další gól půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky. Marek Kvapil opět ukázal svoji šikovnost, když úplně stejnou přihrávkou jako při úvodní brance vybídl svého spoluhráče z obrany Ondřeje Němce, který z pravé strany poslal kotouč k tyčce Pöpperleho brány.

Diváci se nestihli ani usadit na startu druhého dějství a černá pryž se potřetí v utkání třepotala za zády Tomáše Pöpperleho. Po obranné chybě Pražanů se kotouče ujal Martin Erat, našel zcela volného Martina Nečase na brankovišti, který pouze nastavil hokejku a rozjásal modrobílý dav. Sparta však ve druhé třetině ukázala, že třígólové vedení v hokeji nic neznamená. V sedmadvacáté minutě se zjevil před Vejmelkou Lukáš Pech a sebral mladému brněnskému gólmanovi čisté konto.

O sedm minut později bylo na tribunách brněnského svatostánku ještě o něco pochmurněji. Tomáš Malec si nešťastně ve vlastním oslabení srazil do branky přihrávku Jiřího Černocha a Sparta byla rázem zpět ve hře. Jenže domácí měli nachystanou odpověď. Marek Kvapil našel zpoza brány najetého Vojtěcha Němce, který se nemýlil a vrátil tak svému mužstvu dvoubrankové vedení.

Pokud do druhé třetiny vstoupila parta kolem kapitána Leoše Čermáka skvěle, tak do té třetí vlétla doslova z říše snů. Ondřej Němec vybruslil od pravého mantinelu a předložil kotouč Martinu Eratovi, který po třinácti sekundách poslal Kometu do tříbrankového vedení. Hosté se přesto snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, zodpovědná obrana brněnského mančaftu ale hráčům s velkým „S“ na hrudi nic vážnějšího nedovolila a radost naopak přišla ještě jednou před Pöpperleho brankou. Marek Kvapil se řítil do přečíslení s Janem Hruškou, vzal celou situaci na sebe a upravil skóre na konečných 6:2.

V dalším kole míří Kometa na led Třince, kde bude hájit první příčku proti skvěle hrajícím Ocelářům.

Mladíci v modrobílých barvách

Do duelu se Spartou nastoupil znovu po boku Martina Erata a Marka Kvapila sedmnáctiletý Martin Nečas, který si připsal dvě střely na bránu, jeden gól a na ledě strávil přes patnáct minut. Druhý start v letošním ročníku Tipsport extraligy si připsal také forvard Filip Dvořák, jednou prověřil Tomáše Pöpperleho a na ledě strávil necelých deset minut. Na lavičce Komety byli připraveni Lukáš Vágner a Libor Zábranský, kteří však do utkání nezasáhli.

KOM Kamil Pokorný: Měli jsme výborný vstup do utkání, ve druhé třetině jsme dali třetí gól a přišla obrovská euforie. Pak jsme začali se Spartou závodit a to jsme nechtěli. Oni mají svou kvalitu. Naštěstí se nám povedl vstup do třetí třetiny, chtěli jsme hrát dál aktivně i po gólu na 5:2 a pohlídat si utkání. Chtěl bych poděkovat hráčům za skvělý výkon a divákům za famózní atmosféru.
SPA Jiří Kalous: Musím poblahopřát domácím k vynikajícímu výkonu. Hráli aktivně, nutili nás k chybám a dokázali je využít. My jsme měli nějaké dobré pasáže a šance, ale pochytal je domácí gólman. Celkově byl domácí tým lepší a zaslouženě vyhrál. Honza Švrček odjel do nemocnice, vůbec o sobě nevěděl, čekáme na další zprávy.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně