.

Skvěle! Kometa po bojovném kolektivním výkonu vyhrála v Liberci a veze domů tři body

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 53. Bartovič (Vantuch) – 23. Trška (J. Káňa), 52. M. Erat (Kováčik). Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 249. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Hráči utkání: Milan Bartovič - Marek Čiliak.
Bílí Tygři Liberec: Will – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec (A), Bartejs, Kováčik (A), Gulaši, Šnajnar, Trška, Malec – M. Erat, Hruška, Mallet – H. Zohorna, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, J. Káňa – Brabenec.

L i b e r e c – Skvělý výkon celého týmu podpořený výborně chytajícím Markem Čiliakem. To byl základní stavební kámen výhry 2:1, kterou v neděli ukořistili brněnští hokejisté v Liberci. Kometa šla jako první do vedení, když se zkraje utkání trefil Peter Trška. Náskok hostů navýšil necelých devět minut před koncem Martin Erat a i když domácí z hole Bartoviče stačili snížit, všechny body putují do Brna!

Zajímavosti utkání

• Kometa porazila Liberec potřetí v sezóně
  • Kometa získala s Libercem deset bodů z dvanácti možných
  • Martin Erat vstřelil třináctou branku v sezóně a trefil se od 22. prosince 2016
  • Michal Gulaši odehrál 601. utkání v extraligové kariéře
  • Marek Čiliak si připsal 28 úspěšných zákroků

V první třetině byl o něco aktivnější Liberec, ale Kometa dobře bránila a v bráně chytal jistý Marek Čiliak, který se během zápasu fantasticky rozchytal a držel svůj tým. Vezmeme to postupně. Do první šance zápasu se dostal domácí útočník Bulíř, ale na slovenského brankáře kličkou do bekhendu nevyzrál. Hosté nehráli špatně, bojovali, padali do střel a podržel je gólman. Na Čiliaka postupně nevyzráli Krenželok s Lakatošem a stav se tak neměnil. Kometa hrozila po brejcích, Čermák jel sám na Willa, ale nezakončil ideálně. Největší šanci měl Erat, jenže liberecký gólman zasáhl svou vyrážečkou.

Hrál se pohledný hokej a Kometě se vydařil úvod do druhé třetiny, ve které byla velmi aktivní a sklidila za to ovoce. Obránce Peter Trška napřáhl od modré čáry a překvapený Will jen máchl lapačkou a Brno vedlo 1:0. Vzápětí mohli komeťáci udeřit podruhé, Zohorna dostal pas na levý kruh a liberecký gólman měl velké štěstí. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, tlačili, ovšem Marek Čiliak chytal skvěle. V největší šanci na srovnání podržel při šanci Bartoviče, který jel sám na bránu, ale skóre nevyrovnal. Neujala se ani šanci Lakatoše, jehož pokus zastavila tyč. A tak se šlo do kabin za příznivějšího stavu pro Moravany.

Třetí pasáž zápasu začala přesilovkou Liberce, který hrál nejprve čtyři na tři, poté i pět na tři. Paradoxně mohla udeřit hostující družina. Sám před Willem neuspěl Kvapil, následně ani Mallet. Tygři sice tlačili a měli šanci, nicméně Kometě měla v bráně skvěle chytajícího Čiliaka a semknutou obranu. Odměnou za bojovný výkon byla akce Kováčika, jehož nahození tečoval Martin Erat - 0:2. Brno dál makalo a hrálo sedm minut před koncem přesilovku. V oslabení však domácí zahrozili Milanem Bartoviče a jeho střela bekhendem skončila v síti – 1:2.

Kometa v další přesilovce nebezpečně zahrozila a mohla definitivně rozhodnout. Gulašiho bomba skončila na tyči. Liberečtí chtěli vyrovnat v power-play, hosté ale odvedli kus dobré práce a po heroickém výkonu obrali první tým tabulky o všechny body.

LIB

Filip Pešán: V posledních zápasech se potýkáme se špatnou koncovkou. Táhne se to už od zápasu s Hradcem, branku jsme nevstřelili ve Vítkovicích, dnes se nám už skórovat podařilo, ale pouze jednou, paradoxně ve vlastním oslabení. Postupem času byla Kometa silnější a silnější, dobře bránila a my jsme měli problém dostat se do pásma. Bohužel už jsme zápas otočit nedokázali.

KOM

Petr Haken: Pro nás je to po dlouhé době vítězství venku, o to víc nás to těší. Utkání jsme odehráli dobře, řekli jsme si, že chceme hrát jednoduše a nedělat chyby, protože poslední dobou jich děláme až moc. Dnes nás neskutečně podržel brankář, to byl rozhodně základ úspěchu. Liberec nás ve třetí třetině hodně zatlačil a dostal pod tlak, takže jsme rádi, že bereme tři body.

Zápasy v sezóně

11.kolo