Starší dorost přehrál pardubické Dynamo a bere tři body! Rozhodla první třetina

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 2. Minárik, 14. Minárik (Zajíček), 20. Kadlic (Caha, Popelka), 29. Kavický (J. Sedláček, Meluzín) – 9. Chára (Trejbal, Rohlík). Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Musil. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Holata – Věžník, T. Sedláček, J. Sedláček, Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic (C).
HC Dynamo Pardubice: Růžička (21. Nečas) – Dubovči, Oliva, Leder, Pejzl, Hybeš, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Trejbal, Kostka, Chára, Rohlík, Tobiáš, Rouha.

B r n o – Ve čtvrtek odpoledne odehrál starší dorost další důležité utkání o účast v play-off, a to proti Pardubicím. Domácí Kometa si s výběrem z východu Čech poradila skvěle a zvítězila 4:1. Dvougólovým střelcem se v tomto utkání stal šikovný útočník Marek Minárik.

Čtvrteční utkání přineslo velmi zajímavou podívanou. Hned z kraje zápasu, po první akci, šla Kometa do vedení. Velice nenápadnou akci skvěle zakončil Marek Minárik, který si vybruslil na pravý kruh a pálil přesně do šibenice - 1:0! Po vedoucí brance začali hrát domácí opatrný a důsledný hokej, a snažili se soupeře k ničemu nepustit. Stačila však jediná chyba, která poskytla Dominiku Chárovi šanci vyrovnat, když v samostatném úniku nedal Holatovi šanci - 1:1. I Přes vyrovnávací branku se domácí stále drali do útoku. Snaha vsítit branku se vyplatila, když se z podobné pozice, jako u své první branky, prosadil opět Marek Minárik - 2:1. V druhé polovině utkání měla stále navrch domácí Kometa i hosté si ale také vypracovávali dobré šance. Poslední slovo měli v první třetině stejně domácí. Kapitán Vojtěch Kadlic svižnou střelou z mezikruží vystřelil svému týmu do šatny dvoubrankový náskok - 3:1.

Do druhé třetiny naskočilo pardubické Dynamo velice aktivně a toužilo po kontaktním gólu. Dynamo nakoplo i střídání v hostující svatyni, do které putoval Vojtěch Nečas. Z branky se nakonec v půlce třetiny radovala brněnská Kometa. Daniel Kavický s Erikem Meluzínem se nahrnuli do útočného pásma a první jmenovaný po dobrém pasu nedal Nečasovi šanci. Následně měli Pardubičtí několik tutovek, ale skvělý Holata za svá záda nepustil jediný puk. Do třetí třetiny šly Pardubice již s tříbrankovým mankem.

Do poslední části vstoupilo Dynamo výrazně nervózněji. Přece jenom muselo za dvacet minut smazat tříbrankové manko. Ve třetí periodě došlo tak k několika vyloučením na obou stranách a i k pár strkanicím. Největší šanci poslední dvacetiminutovky měl Minárik, který útočil na hattrick. Z dobré pozice přihrával na spoluhráče, který číhal osamocený u tyče. Jeho přihrávku si směrem do vlastní brány srazil hostující obránce, na poslední chvíli však zasáhl Nečas. Kometa si pak výsledek pohlídala a zvítězila 4:1. Domácí odehráli dobrý zápas, podpořený výborným výkonem gólmana Martina Holaty.

KOM Roman Meluzín: Hráči k utkání přistoupili velice zodpovědně a hráli tak celý zápas. Zaslouženě pak vyhráli za tři body.
PCE Bez komentáře.