Zlín na svém ledě vyrovnal sérii a vynutil si sedmý zápas

PSG Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Okál, 5. A. Holík (Žižka, P. Holík), 15. Vlach (Čajánek), 20. Veselý (Čajánek), 22. Veselý (Matějíček, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 16:26. Průběh utkání: 5:0. Stav série: 3:3
PSG Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Holík, Stuchlík – Ondráček, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Leška, Kubiš – Okál, Sedláček, Köhler.
HC Kometa Brno: Čiliak (21. Falter) - Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Hájek – Erat, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák, Honejsek – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

B r n o – Moravské čtvrtfinále mezi Kometou a Zlínem rozhodne až sedmé utkání. Svěřenci Rostislava Vlacha totiž v šestém klání na domácím ledě odmítli vyřazení a po výhře 5:0 srovnali stav série na 3:3. O osudu utkání rozhodli Ševci v první třetině, kterou vyhráli v poměru 4:0. Hokejisté Zlína slaví výhru i díky zlepšeným přesilovým hrám, dnes využili dvě. K definitivnímu rozuzlení série tedy dojde v pondělí na ledě brněnské DRFG Areny.

Hráči Komety nezachytili vstup do utkání. Ve třetí minutě se dostal do úniku proti Čiliakovi Zdeněk Okál . Svůj brejk zakončil zlínský útočník přesnou střelou pod lapačku brněnského gólmana. O půlminuty později rozhodčí současně vyloučil dva hráče Komety, Honejska za hru vysokou holí a Ptáčka za podražení. Hosté se dlouho dvouminutovému dvojnásobnému oslabení statečně bránili, nakonec ale kapitulovali. Osm sekund před koncem obou trestů napřáhl na modré čáře Aleš Holík a jeho projektil zaplachtil do šibenice brněnské brány. V patnácté minutě Roman Vlach nahodil kotouč z rohu kluziště na hostující svatyni a ten Čiliakovi propadl mezi betony do brány. Rozhození modrobílí poté v první třetině ještě jednou kapitulovali. V poslední minutě první třetiny na sebe Petr Čajánek ve středním pásmu natáhl několik hráčů Brna, uvolnil Ondřeje Veselého , který z levého kruhu nadvakrát překonal Čiliaka.

Ve druhém dějství si svou velkou premiéru v play off odbyl sedmnáctiletý dorostenec Komety, obránce Libor Hájek , jenž nahradil Tomáše Dujsíka. K další změně po přestávce došlo v brankovišti Komety. Marka Čiliaka nahradil mezi třemi tyčemi Martin Falter . I on musel záhy uklízet kotouč z brány. Zlínu se totiž vyvedla přesilová hra. Po střele Matějíčka z levého kruhu Falter vyrazil puk před sebe, v tomto prostoru se nejlépe zorientoval Ondřej Veselý , který svým druhým gólem odpoledne zvyšoval na 5:0. Poté se hra vyrovnala. Ve 26. minutě znovu zahrozili hosté, když po Holíkově střele vyrazil Falter puk před sebe, kde doráželi Vlach a Říčka. Ani jeden z hráčů Zlína kotouč za brněnského gólmana nepropasíroval. Za víceméně rozhodnutého stavu pustili uzdu emocím Tomáš Žižka a Tomáš Vondráček, kteří se postarali o první pěstní potyčku série. Vondráčkovi se povedlo dostat svého bývalého spoluhráče na led. Zhruba v polovině zápasu dostal za nesportovní chování desetiminutový osobní trest Jakub Svoboda. Jinak tempo hry poněkud opadlo a hrálo se bez výraznějších šancí. O menší vzrušení se postaral jenom Petr Ton, který dorážel zblízka, ale kotouč mezi tři tyče nevměstnal.

Ve třetí třetině se utkání dohrávalo. Ve 45. minutě mohl navýšit vedení Zlína Valenta, jenomže v dobré pozici z mezikruží netrefil branku Komety. O čtyři minuty později se do sebe mezi střídačkami pustili Jozef Kováčik a Pavel Kubiš. Oba aktéry šarvátky poslali rozhodčí na čtyři minuty za katr. V následujícím průběhu třetí periody se hra hodně kouskovala, mezi týmy totiž docházelo k různým drobným rozmíškám, další pěstní souboj už ale vyprodaný stadion Luďka Čajky neviděl.

Modrobílí se ve zbytku zápasu snažili umazat nulu na kontě zlínského gólmana. Zřejmě nejblíže vstřelení čestné branky byl David Ostřížek, jehož dobrou střelu zpoza kruhů vychytal lapačkou Libor Kašík. Modrobílí na konci zápasu získali na necelou půlminutu možnost přesilové hry pět na tři. Po Malcově střele Kašík vyrazil puk vedle sebe, přičemž nevěděl, kde je. Číhajícímu Antonínu Honejskovi se nepovedlo doklepnout kotouč do brány. Zlínu se tak po výhře 5:0 povedlo znovu srovnat stav série.

ZLN Juraj Jurík: Nám se podařil vstup do utkání. Podařilo se nám dát rychlé dva góly, po kterých se naši hráči uklidnili. Do konce třetiny jsme přidali další dva góly a po nich už bylo rozhodnuto. Přiklonilo se k nám taky to štěstí, které nám v Brně chybělo. V dalším průběhu jsme se už zaměřili na to, abychom soupeře nepřipustili k tomu, aby se dostal do hry. Nyní jsme v cílové rovince a rozhodne sedmý zápas.
KOM Karel Beran: Dostali jsme rychlé góly a ty ovlivnily celý zápas. Hodně utkání ovlivnila hned v úvodu dvouminutová přesilovka Zlína pět na tři. Do jejího konce chybělo osm sekund, když jsme inkasovali branku. Je to škoda. Mohli jsme ji přečkat bez inkasované branky. Po dvou rychlých gólech v úvodních pěti minutách jsme se jen těžko vzpamatovávali. A dorazily nás další dva smolné góly v úvodní třetině. Nedařilo se nám. Musíme se nyní co nejlépe připravit na sedmý zápas.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně