Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

15.7.Českou reprezentaci U20 čeká dvojzápas proti Švýcarsku. Hráči Komety nebudou chybětMatouš Vojáček, foto: Petr CoufalB r n o – Národní tým do dvaceti let čekají první ostré zápasy v nové sezóně. Česká dvacítka se sešla v Brně již v pátek, aby se zde v pondělí 16. a úterý 17. července utkala se stejně starým výběrem Švýcarska. Oba zápasy se odehrají od 17:00 na halách za Lužánkami, konkrétně na NHL ploše. Do zápasu zasáhne i několik hráčů Brna, jenž můžete přijít spolu s českou reprezentací podpořit. V nominaci na dvojzápas figurují Lukáš Dostál, Karel Plášek a také Libor Zábranský mladší. Vstup na obě utkání je zdarma.
13.7.Budu na sobě tvrdě pracovat, abych se podíval do áčka, hlásá Jan MlčákMatouš Vojáček, foto: Ivo DostálB r n o – První část letní přípravy je pro juniorský tým minulostí. Hráči si v červenci od hokeje odpočinou, aby byli připraveni obhajovat juniorský titul. Letní přípravy se účastnil i Jak Mlčák, jenž minulou sezónu odehrál za juniorku Komety jedenáct utkání a objevil se i v hlavním týmu. Taktéž se brněnský obránce pravidelně objevuje v reprezentačních výběrech. Právě šestnáctiletý hokejista hodnotil letní přípravu na nový ročník.
12.7.VIDEO: Michala Kempného a Stanley Cup vítalo v Brně přes tři a půl tisíce fanoušků Václav Trávníček, foto: Roman Kantor.B r n o – Více než tři a půl tisíce fanoušků přivítalo v úterý v brněnské DRFG Areně Michala Kempného, bývalého obránce Komety a nyní čerstvého vítěze Stanleyova poháru. Návštěvníci se s oporou zadních řad Washingtonu Capitals i se slavnou trofejí mohli vyfotografovat, Michal Kempný stihl během dvouhodinového programu rozdat stovky autogramů. Podívejte se na krátký sestřih z úterní akce!
11.7.Měl jsem na krajíčku, přiznal Michal Kempný. Do Komety se chce jednou vrátitDaniel Kinc, foto: Ivo Dostál.B r n o – Byl to den, na který se v Brně opět bude dlouhé roky vzpomínat. Michal Kempný v roli čerstvého vítěze Stanley Cupu přijel v úterý do jihomoravské metropole ukázat nejcennější hokejovou trofej. V DRFG Areně se sešly téměř čtyři tisícovky diváků, aby bývalému obránci Komety pogratulovali, získali podpis nebo se s pohárem vyfotili. Po vydařeném dnu reprezentační bek přiznal, že se jednoho dne chce do Brna vrátit.
10.7.HISTORICKÉ OKÉNKO: Stanley Cup na území České republiky? Poprvé v roce 1999Zbyněk Matýsek, foto: archiv.B r n o – Na velkou událost se mohou těšit brněnští hokejový fanoušci. V úterý 10. července od 17 hodin přiveze bývalý obránce Komety Michal Kempný do DRFG Areny nejslavnější hokejovou trofej, legendární Stanley Cup. Tento hokejový grál nebude v Brně představen poprvé a všichni určitě věří, že ne naposled.
10.7.SLEDOVALI JSME ONLINE: Michal Kempný ukázal Stanley Cup v BrněRedakce. Foto: Vít Novák.B r n o – Tohle červencové úterý patřilo v Brně hokeji! Po deseti letech se na Jižní Moravu vrátil legendární Stanley Cup, přivezl ho bývalý obránce brněnské Komety a čerstvý vítěz NHL v dresu Washingtonu Capitals Michal Kempný. Ten nejprve představil trofej v rodném Hodoníně, aby se o radost z něj mohl podělit i od 17:00 s brněnskými fanoušky. Jeho příjezd do jihomoravské metropole a celé úterní odpoledne jsme sledovali v našem online přenose.
9.7.Jižní Morava si zaslouží vidět Stanley Cup, říká před úterní akcí Michal KempnýVáclav Trávníček, foto: Michal Eger.B r n o – V dětství snil o tom, že jednou pozvedne nad hlavu slavný Stanley Cup. Toto přání se Michalu Kempnému podařilo před měsícem, kdy legendární pohár vybojoval v dresu Washingtonu Capitals. A v úterý od 17 hodin si ceremoniál „zopakuje“ v brněnské DRFG Areně. „Moc se těším. Věřím, že přijde hodně lidí, které hokej zajímá. Bude hezké se zase po nějakém čase potkat s brněnskými fanoušky,“ hlásí bývalý obránce Komety Brno.
9.7.Národní týmy U18 a U19 čekají zápasy ve Švýcarsku. V nominacích jsou čtyři hráči BrnaMatouš Vojáček, foto: Juniorský hokejB r n o – Národní tým do osmnácti let čeká v srpnu první vrchol sezóny - Hlinka Gretzky Cup. Ještě před finální nominací, čekají reprezentaci klání ve Švýcarsku. Ta proběhnou v Romanshornu 24. a 25. července. S osmnáctkou se vydá jediný zástupce Komety, obránce Jan Mlčák. O rok starší kategorii taktéž čekají utkání ve Švýcarsku. V Curychu proběhne Summer Hockey Challenge, jenž se bude konat od 26. do 28. července. Český výběr se zde utká nejdříve se Slovenskem, Německem a na závěr s domácím výběrem. David Bruk povolal na tento turnaj trojici hráčů Brna - brankáře Lukáše Dostála a útočníky Karla Pláška s Vojtěchem Střondalou.
8.7.Chtěl bych se dostat do nominace na Hlinka Gretzky Cup, říká obránce Radek KučeříkMatouš Vojáček, foto: Jiří GrulichB r n o – Juniorský tým zakončil první část letní přípravy, která trvala již od května. V červenci mají junioři zasloužený odpočinek před novou sezónou, ve které budou obhajovat mistrovský titul. Letních příprav se účastnil i obránce Radek Kučeřík, jenž si závěr června zpříjemnil reprezentačním kempem do osmnácti let. Právě šestnáctiletý obránce Komety zhodnotil průběh příprav na novou sezónu.
7.7.Příběh nejslavnější hokejové trofeje: Fakta a zajímavosti ze života Stanley CupuDaniel Kinc, foto: Twitter NHLB r n o – V úterý 10. července se ve městě pod Špilberkem schyluje k velké slávě. Bývalý obránce Komety Michal Kempný přiveze fanouškům coby čerstvý vítěz NHL s Washingtonem Capitals ukázat slavný Stanley Cup. Akce se uskuteční od 17 hodin v DRFG Areně. V následujícím článku se podíváme na původ poháru, jeho základní charakteristiku, zajímavosti, které jej potkaly, a mnoho dalšího.
5.7.Stanley Cup míří do Brna! Slavný pohár fanouškům představí Michal KempnýVáclav TrávníčekB r n o – Jaká je nejslavnější hokejová trofej na světě? No přece Stanley Cup, pohár pro vítěze kanadskoamerické NHL! Letos jej mohou na vlastní oči vidět i fanoušci v Brně, kam jej v úterý 10. července přiveze bývalý obránce Komety Michal Kempný, jenž legendární „Cup“ vybojoval před měsícem v dresu Washingtonu Capitals. Akce odstartuje v DRFG Areně v 17 hodin. Fanoušci si mohou slavnou trofej vyfotit nebo získat podpis jejího čerstvého vítěze. Vstup je zdarma.
3.7.Je to snad 40 let, kdy jsem poprvé chytal za Kometu, ale fanoušci na mě nezapomněli, těší Karla LangaRoman Zajíček, foto: Jiří Sláma.B r n o – Bývalý brankář a odchovanec klubu Karel Lang odchytal v Kometě přes deset sezón. Byl brněnským mládežnickým odchovancem, kde nastartoval svou hokejovou kariéru. Krom výborných výkonů na ledě dokázal fanouškům na stadionu za Lužánkami nabídnout vždy něco navíc. „Měl jsem heslo: Jsem herec a chci, aby se diváci bavili. Chodili sledovat ty moje šaškárny," směje se s odstupem času muž, na kterého fanoušci popěvovali pokřik: „Karel není člověk, Karel je bůh." Začátkem června se dožil rodák z Přísnotic významného životního jubilea. V současné době trenér a sportovní manažer německého týmu Grefrather EG oslavil šedesáté narozeniny!
1.7.Vážím si toho, že jsem mohl být součástí mistrovského týmu, přiznává útočník Filip DvořákRoman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Odchovanec Komety a brněnský rodák Filip Dvořák prožil loňskou sezónu především v dresu prvoligového Přerova. Zasáhl však také do Ligy mistrů, kterou Brňané hráli a byl také u skvělé cesty svého rodného týmu za obhajobou mistrovského titulu. S mužstvem společně trénoval a trpělivě čekal na svou šanci. O tu se bude chtít poprat i v novém soutěžním ročníku. „S Kometou jsem opět absolvoval celý letní přípravný program. Zvažoval jsem, jestli zvolím letní přípravu v Kometě, nebo v Přerově. V Brně mi to vyhovuje a na každou sezónu jsem vždy dobře připravený," říká Dvořák.
1.7.Jakub Malý figuruje v nominaci národního týmu U17 na zápasy ve ŠvýcarskuMatouš Vojáček, foto: Karel ŠvecB r n o – V polovině června proběhl první tréninkový kemp národního týmu do sedmnácti let, kde hráči bojovali o své místo v sestavě. O měsíc později proběhne další reprezentační sraz, který se bude konat od 15. do 17. července v Třemošné. Následně se hráči přesunou do švýcarského Romanshornu, kde je čekají tři těžká utkání proti domácí reprezentaci. V české nominaci nechybí ani modro-bílá stopa. Do Švýcarska se vydá útočník Jakub Malý. Dodatečně ještě může být povolán obránce Jan Sedláček, jenž je mezi náhradníky.
28.6.Reprezentační dvacítku čekají dva kempy a po roce znovu zavítá do Brna Šimon Albrecht, foto: Sanny MuharemB r n o /V i e r u m ä k i – Příprava na novou sezónu je v plném proudu a ani reprezentační výběry se rozhodně nenudí. Trenér juniorské reprezentace Václav Varaďa svolává své svěřence na první tréninkové kempy. Stejně jako minulý rok bude jeden kemp hostit Brno, včetně dvou přátelských zápasů se Švýcarskem. V závěru července pak další výběr absolvuje kemp ve Finsku, kde se též dvakrát utká s domácím výběrem. Obou kempů se celkově zúčastní pět komeťáků. Doma se představí talentovaný útočník Karel Plášek a čerstvě draftovaný gólman Lukáš Dostál. Ve Finsku se pak ukáže tradiční reprezentant Martin Nečas a šikovný bek Dalimil Mikyska. K oběma kempům se připojí obránce Libor Zábranský mladší, který dělal kapitána reprezentační osmnáctce na posledním mistrovství světa.
27.6.VIDEO: Hokejové víkendy s Kometou završily svůj devátý ročníkVáclav Trávníček, Roman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Devátý ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou napsal o uplynulém víkendu svoji poslední kapitolu. Začínající hokejisté se ve Sportcentru Lužánky mohli pod vedením zkušených trenérů brněnské Komety rozvíjet v bruslení nebo ve střelbě. Nedílnou součástí byl i off ice trénink. Jaké je hodnocení právě skončeného ročníku?
27.6.Dvě operace a roční výpadek. Léčbu nechci tentokrát uspěchat, tvrdí útočník Roman DymáčekRoman Zajíček, foto: Anděla Trötzmüllerová.B r n o – Možná se mnozí ptáte, kam zmizel talentovaný útočník Roman Dymáček? Z hokejového kolotoče musel rodák z Hodonína v loňské sezóně zcela vystoupit. Vinou těžkého zranění kolene neodehrál ani jednu minutu, a byť s Kometou zahájil letní přípravu, závažnost poranění jeho kolenních vazů jej do hry nepustila. Od nového ročníku by jednadvacetiletý hokejista rád zabojoval o místo v áčku. Je si však vědom, že roční herní výpadek bude muset zpočátku sezóny dohnat, pravděpodobně na farmě v Třebíči.
25.6.Do nové sezóny s novým generálním partnerem. Kometa Brno uzavřela spolupráci s CZECH FUNDTisková zpráva, foto: Jiří Grulich.B r n o – Do nové sezóny 2018/2019 vstoupí Kometa Brno ve společnosti nového generálního partnera. Stala se jím značka CZECH FUND, která je součástí investiční skupiny DRFG, dlouhodobého hlavního partnera klubu, jehož jméno i dále ponese domovský stadion brněnských hokejistů. Dohoda byla uzavřena na tři roky.
23.6.Proběhl draft do NHL. Uspěl brankář Lukáš Dostál i obránce Filip KrálŠimon Albrecht, foto: Jiří GrulichB r n o/ D a l l a s – Gratulace míří do zámoří! Po roce opět vypukl vstupní draft do NHL v americkém Dallasu. Z hlediska České republiky se jednalo o úspěšný ročník, protože bylo draftováno hned 11 českých mladíků. Nesmíme opomenout, že se dočkali i dva brněnští odchovanci! Jde o talentovaného brankáře Lukáše Dostála a obránce Filipa Krále. Dveře do NHL jsou jim nyní otevřené.
21.6.Kometa představuje útočníka s pověstí střelce. Přichází americký hokejista Peter MuellerRoman Zajíček, Václav Trávníček. Foto: archiv.B r n o - Kometa těsně před koncem června přivádí do svého týmu novou tvář. Útočné řady rozšíří americký hokejista Peter Mueller, který má bohaté zkušenosti ze zámořskou NHL, ale také s evropskými soutěžemi. Svou zemi rovněž reprezentoval na mistrovství světa všech věkových kategorií, z turnaje osmnáctiletých a dvacetiletých má zlato a bronz. Poslední sezónu strávil v EBEL v dresu Salcburku, dříve působil i ve švédském Malmö nebo švýcarském Klotenu. Jeho statistická čísla hovoří jasně, jedná se o velmi produktivního hráče. V loňské sezóně odehrál 57 zápasů s bilancí 19 branek a 42 asistencí - 61 bodů, což činí průměrně víc než bod na utkání.
21.6.Svůj přesun do Brna vnímám jako obrovskou příležitost, říká americký útočník Peter MuellerVáclav Trávníček, foto: archiv.B r n o – Získal medaile na mistrovství světa osmnáctek i dvacítek, dvakrát startoval na seniorském šampionátu, k tomu přidal téměř tři sta zápasů v NHL. Nyní bude americký útočník Peter Mueller oblékat dres Komety! „Kamarádi mi posílali videa fanoušků a atmosféry na stadionu a vypadalo to úžasně. Už se vážně nemůžu dočkat, až nastoupím před nejlepšími fanoušky v lize,“ hlásí třicetiletý rodák z Bloomingtonu, jenž se k brněnskému týmu přidá v průběhu července.
20.6.Dorostenci se připravují na novou sezónu. Zatím jsme spokojeni, hlásí trenér Marek MoskalDaniel Kinc, foto: Juniorský hokejB r n o – Všechny věkové kategorie Komety se pečlivě připravují na novou sezónu. Dorosty se letos sloučily pouze v jednu kategorii, a tak bude o to větší snaha uspět. Hlavní kouč brněnského dorostu Marek Moskal dbá na přípravu a k ruce mu navíc v podobě asistenta bude v brněnském hokeji známé jméno - Kamil Brabenec.
20.6.Kometa bodovala ve Zlaté hokejce. V desítce nejlepších hokejistů roku Martinové Erat a NečasRoman Zajíček, ilustrační foto: Aleš Krecl.B r n o – Letos se konal již 50. ročník ankety Zlatá hokejka. Součástí slavnostního vyhlášení, které před kamerami České televize proběhlo v úterý 19. června ve Foru Karlín, bylo ocenění vítězů několika anket. Nejlepším juniorem roku se stal útočník Martin Nečas, který zároveň obsadil 7. místo v kategorii hokejista sezóny. Na 9. místě skončil jeho spoluhráč z Komety Martin Erat. Vítězem ankety Zlatá hokejka se stal podruhé v řadě David Pastrňák.
19.6.Trochu jsem se střelecky utrhl, vrací se s úsměvem k uplynulé sezóně obránce Tomáš BartejsRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Obránce Tomáš Bartejs přišel do Komety v prosinci roku 2016. Z nenápadného beka se postupně propracoval mezi klíčové hráče v sestavě kouče Libora Zábranského. Chodil na oslabení, byl daleko častěji na ledě a ba co víc, stával se střelcem důležitých branek. Ve druhém semifinále s Plzní otevřel účet utkání a totéž se mu povedlo i ve třetím finále s Třincem. „Mám útočení rád, ale když jsem do Brna přišel, nemohl jsem si moc vyskakovat. Snažil se hrát na jistotu a zodpovědně. Postupem času jsem si už dovolil i útočit," přiznává pětadvacetiletý hokejista.
18.6.Kometa patří do TOP 20 nejvyšších návštěv v Evropě, vede švýcarský Bern Roman Zajíček, Václav Jáchim. Foto: Roman Kantor.B r n o – Mezinárodní hokejová federace každým rokem sleduje přehled návštěvností jednotlivých soutěží i klubů z našeho kontinentu, přičemž po skončení základních částí všech lig zveřejňuje konečný žebříček. Nejvyšší divácký zájem zdobí nadále švýcarský Bern, z českých klubů na tom byla díky velké kapacitě stadionu nejlépe Sparta, která se z průměrnou návštěvou 8.708 diváků prosadila na desáté místo. Do elitní dvacítky se zařadilo také pardubické Dynamo a brněnská Kometa s průměrem 7.444 diváků na zápas.
18.6.Sledovanost Komety na sociálních sítích: Prvenství obhájila na Facebooku, Instagram se vyšvihl do čela Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.B r n o – Již v loňské sezóně jsme přinesli zajímavou informaci o tom, že Kometa má nejsledovanější Facebook v rámci extraligy a také v rámci účastníků Ligy mistrů. K tomu se letos neskutečným způsobem vyšvihl do čela Instagram Komety, který čítá bezmála 23 tisíc fanoušků. Směrem vzhůru šel rovněž Twitter, který oproti loňsku narostl o velmi slušných cca 1500 followerů - na 6333. Nyní přinášíme po roce aktualizovaný přehled.
15.6.Česká osmnáctka jde znovu do akce. V červnu ji čeká kemp ve slezských Kravařích Šimon Albrecht, foto: Ronald HanselB r n o/ K r a v a ř e – Letní příprava je v plném proudu a i reprezentační výběr do osmnácti let se začíná chystat na další nabitou sezónu. Na konci června se sjede více než třicet mladých talentů do Kravaře, kde se budou snažit ukázat své hokejové dovednosti a získat si pevné místo v reprezentačním kádru. V nominaci figurují též dva hráči z Brna a to nebojácní obránci Radek Kučeřík s Janem Mlčákem. Kemp probíhá od 24.6. do 30.6. 2018.
14.6.Startuje další ročník s Kometou na cestách. Nejlepší snímek získá poukázku do komeťáckého fanshopuRoman Zajíček. Ilustrační foto: fanoušci.B r n o - Přesně po roce je tu další možnost zasílat vaše fotografie z dovolených. Nejlepší snímky s tématikou Komety opět zařadíme na Facebook, na Instagram, do srpnových a zářijových Kometa novin a také na kostku DRFG Areny během letních přípravných zápasů. Nejlepší fotku (podle počtu lajků na Facebooku a Instagramu) oceníme poukázkou do klubového fanshopu v hodnotě 1000 Kč. Ten zároveň můžete kdykoliv navštívit každý všední den od 10:00 - 18:00 a zakoupit si plno krásných triček, dresů, čepic, suvenýrů a dalších komeťáckých výrobků. Oficiální web fanshopu Komety naleznete ZDE.
14.6.Česká reprezentace U16 bere na úvodní kemp čtveřici hráčů Komety BrnoMatouš Vojáček, foto: Juniorský hokejB r n o – Nová sezóna začíná i pro nejmladší národní tým. Reprezentační dres do šestnácti let letos obléknou hráči ročníku 2003. První přípravný kemp se uskuteční v Třemošné a zúčastní se jej šestačtyřicet hráčů. Proto se kemp dělí na dvě skupiny. První skupina bude trénovat společně s národním týmem U17 16. až 20. června. Petr Haken, hlavní trenér nejmladší kategorie, nominoval z Komety dva obránce - Patrika Fajmona a Stanislava Svozila. Druhá skupina bude v Třemošné trénovat od 23. do 27. června. Do tréninku se zapojí i dva útočníci Brna - Jakubové Kos a Brabenec.
14.6.Lepení nálepek na zadní skla aut se vrací. První lepení proběhne již 23. června v BukovinceKlubB r n o – V termínu 23. června 2018 proběhne při příležitosti 10. ročníku Truck show v obci Bukovinka populární lepení nálepek na zadní skla vozů. Výlep na auta prvních 25 zájemců je zcela zdarma! Chcete se i vy pochlubit samolepkou Kometa Double na zadním okně svého auta? Stačí se co nejrychleji přihlásit prostřednictvím našeho webu. Těšíme se na vás v Království Komety – v obci Bukovinka.
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál