.

Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.6.Trochu jsem se střelecky utrhl, vrací se s úsměvem k uplynulé sezóně obránce Tomáš BartejsRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Obránce Tomáš Bartejs přišel do Komety v prosinci roku 2016. Z nenápadného beka se postupně propracoval mezi klíčové hráče v sestavě kouče Libora Zábranského. Chodil na oslabení, byl daleko častěji na ledě a ba co víc, stával se střelcem důležitých branek. Ve druhém semifinále s Plzní otevřel účet utkání a totéž se mu povedlo i ve třetím finále s Třincem. „Mám útočení rád, ale když jsem do Brna přišel, nemohl jsem si moc vyskakovat. Snažil se hrát na jistotu a zodpovědně. Postupem času jsem si už dovolil i útočit," přiznává pětadvacetiletý hokejista.
18.6.Kometa patří do TOP 20 nejvyšších návštěv v Evropě, vede švýcarský Bern Roman Zajíček, Václav Jáchim. Foto: Roman Kantor.B r n o – Mezinárodní hokejová federace každým rokem sleduje přehled návštěvností jednotlivých soutěží i klubů z našeho kontinentu, přičemž po skončení základních částí všech lig zveřejňuje konečný žebříček. Nejvyšší divácký zájem zdobí nadále švýcarský Bern, z českých klubů na tom byla díky velké kapacitě stadionu nejlépe Sparta, která se z průměrnou návštěvou 8.708 diváků prosadila na desáté místo. Do elitní dvacítky se zařadilo také pardubické Dynamo a brněnská Kometa s průměrem 7.444 diváků na zápas.
18.6.Sledovanost Komety na sociálních sítích: Prvenství obhájila na Facebooku, Instagram se vyšvihl do čela Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.B r n o – Již v loňské sezóně jsme přinesli zajímavou informaci o tom, že Kometa má nejsledovanější Facebook v rámci extraligy a také v rámci účastníků Ligy mistrů. K tomu se letos neskutečným způsobem vyšvihl do čela Instagram Komety, který čítá bezmála 23 tisíc fanoušků. Směrem vzhůru šel rovněž Twitter, který oproti loňsku narostl o velmi slušných cca 1500 followerů - na 6333. Nyní přinášíme po roce aktualizovaný přehled.
15.6.Česká osmnáctka jde znovu do akce. V červnu ji čeká kemp ve slezských Kravařích Šimon Albrecht, foto: Ronald HanselB r n o/ K r a v a ř e – Letní příprava je v plném proudu a i reprezentační výběr do osmnácti let se začíná chystat na další nabitou sezónu. Na konci června se sjede více než třicet mladých talentů do Kravaře, kde se budou snažit ukázat své hokejové dovednosti a získat si pevné místo v reprezentačním kádru. V nominaci figurují též dva hráči z Brna a to nebojácní obránci Radek Kučeřík s Janem Mlčákem. Kemp probíhá od 24.6. do 30.6. 2018.
14.6.Startuje další ročník s Kometou na cestách. Nejlepší snímek získá poukázku do komeťáckého fanshopuRoman Zajíček. Ilustrační foto: fanoušci.B r n o - Přesně po roce je tu další možnost zasílat vaše fotografie z dovolených. Nejlepší snímky s tématikou Komety opět zařadíme na Facebook, na Instagram, do srpnových a zářijových Kometa novin a také na kostku DRFG Areny během letních přípravných zápasů. Nejlepší fotku (podle počtu lajků na Facebooku a Instagramu) oceníme poukázkou do klubového fanshopu v hodnotě 1000 Kč. Ten zároveň můžete kdykoliv navštívit každý všední den od 10:00 - 18:00 a zakoupit si plno krásných triček, dresů, čepic, suvenýrů a dalších komeťáckých výrobků. Oficiální web fanshopu Komety naleznete ZDE.
14.6.Česká reprezentace U16 bere na úvodní kemp čtveřici hráčů Komety BrnoMatouš Vojáček, foto: Juniorský hokejB r n o – Nová sezóna začíná i pro nejmladší národní tým. Reprezentační dres do šestnácti let letos obléknou hráči ročníku 2003. První přípravný kemp se uskuteční v Třemošné a zúčastní se jej šestačtyřicet hráčů. Proto se kemp dělí na dvě skupiny. První skupina bude trénovat společně s národním týmem U17 16. až 20. června. Petr Haken, hlavní trenér nejmladší kategorie, nominoval z Komety dva obránce - Patrika Fajmona a Stanislava Svozila. Druhá skupina bude v Třemošné trénovat od 23. do 27. června. Do tréninku se zapojí i dva útočníci Brna - Jakubové Kos a Brabenec.
14.6.Lepení nálepek na zadní skla aut se vrací. První lepení proběhne již 23. června v BukovinceKlubB r n o – V termínu 23. června 2018 proběhne při příležitosti 10. ročníku Truck show v obci Bukovinka populární lepení nálepek na zadní skla vozů. Výlep na auta prvních 25 zájemců je zcela zdarma! Chcete se i vy pochlubit samolepkou Kometa Double na zadním okně svého auta? Stačí se co nejrychleji přihlásit prostřednictvím našeho webu. Těšíme se na vás v Království Komety – v obci Bukovinka.
13.6.V tomto věku musí děti hokej hlavně bavit, říká trenér druhé třídy Martin MášaMatouš Vojáček, foto: Ronald Hansel.B r n o – Martin Máša začal svou profesionální kariéru v Brně ještě v dresu Zetoru. Většinu své aktivní kariéry ale prožil v zámoří, kde bojoval na farmách různých týmů o místo v NHL. Po neúspěšných pokusech se vrátil do Evropy, kde si prožil úspěšná léta v Grenoblu či Anglii. Po skončení aktivní kariéry se již bývalý útočník začal zabývat trénováním mládeže. V nadcházející sezóně bude hlavním trenérem 2. třídy a asistentem u 5. a 7. třídy.
13.6.Dva hráči Komety jsou v nominaci na tréninkový kemp národního týmu U17 Matouš Vojáček, foto: Karel ŠvecB r n o – Českou reprezentaci do sedmnácti let čeká první společný sraz v nové sezóně. Již klasicky se reprezentace sejde v Třemošné, kde od 16. do 20. července čeká dvacet osm hráčů tréninkový kemp. Hlavní trenér Karel Beran povolal i dva hráče z Komety Brno. Jmenovitě obránce Jana Sedláčka a útočníka Jakuba Malého. Na zápasový rytmus si hráči však musí počkat. První utkání jsou naplánovaná na červenec, kdy se národní tým utká se Švýcarskem.
13.6.Dorostenecká ELIOD extraliga zná svůj herní řád. Kometa začne doma s Havlíčkovým BrodemRoman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Pokud jste byli zvyklí sledovat starší a mladší dorost, od letoška to bude jinak. Soutěž byla sjednocena do jedné kategorie a bude se jmenovat ELIOD extraliga dorostu. Ta se týká ročníků 2003 a 2004. Celkem 30 družstev je rozděleno územně do 3 skupin; 10 družstev ve skupině „Západ“, 10 družstev ve skupině „Střed“ a 10 družstev ve skupině „Východ“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (18 utkání). Kometa bude hrát ve skupině Střed.
12.6.Startuje aukce dresů Komety Brno z Ligy mistrů 2017/2018!Václav TrávníčekB r n o – Dramatické bitvy s elitními evropskými kluby, hokejový um brněnských opor v konfrontaci se zahraniční špičkou, početné nasazení mladých hráčů, kteří nezklamali, nebo třeba bekhendový hattrick Jana Süsse na ledě bronzového medailisty finské ligy JYP Jyväskylä. Tyto a mnohé další momenty přinesla premiérová účast Komety Brno v Lize mistrů (Champions Hockey League). Dresy, ve kterých Brňané v mezinárodní soutěži reprezentovali město i celý Jihomoravský kraj, nyní můžete vydražit!
11.6.Hokejové víkendy s Kometou napsaly svou čtvrtou kapitolu. Účast trhala rekordyRoman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Oblíbené Hokejové víkendy s Kometou 2018 pokračovaly o uplynulém víkendu již svým čtvrtým dějstvím. A nutno říct, že byly zcela výjimečné. Za Lužánkami se totiž sešel rekordní počet dětí. Bývá zvykem, že mladí hokejisté bývají rozděleni do dvou skupin, tento víkend se musely utvořit hned tři skupiny! Více jak stovka hokejistů pod vedením profesionálních trenérů absolvovala tréninky na ledě, ale i mimo něj - v tělocvičně.
11.6.Cestování po Americe? Někdy i šestnáct hodin autobusem, říká obránce Filip KrálRoman Zajíček, Daniel Kinc. Foto: Jiří Grulich.B r n o - Na novou sezónu se připravuje s brněnskou Kometou, ve které strávil několik let a prokázal v ní svůj velký potenciál. Obránce Filip Král si v Brně zahrál za mládežnické kategorie, ve kterých získal dvě zlata a jeden bronz. A bojoval také za muže v extralize, v této soutěži absolvoval dvaatřicet utkání a byl rovněž členem zlaté mistrovské party. Vloni se přesunul do zámoří, kde nabíral nové zkušenosti. Po jednom z dopoledních tréninků s námi obsáhle pohovořil v denní místnosti DRFG Areny. Co všechno ve třicetiminutovém povídání prozradil?
11.6.Co všechno přinese nový systém DHL extraligy juniorů?Martin Voltr, zdroj: hokej.cz. Ilustrační foto: Vít Novák.B r n o – Velké změny nabídne nová DHL extraliga juniorů, která vznikla po zúžení mládežnických soutěží. Rozpis základní části jsme již zveřejnili, teď je řada na dalším formátu a technických normách. Základní část startuje 6. září a končí 24. listopadu, potom se horních 12 týmů oddělí od spodních 12 a dále se budou utkávat jen mezi sebou – stejně jako v loňské extralize staršího dorostu, z níž systém letošní ELJ vychází.
8.6.Změny v pravidlech TELH: Střelci nájezdů, trenérská výzva či menší brankovištěDaniel Kinc, ilustrační foto: Jiří GrulichB r n o – Nový ročník Tipsport extraligy, do nějž Kometa bude vstupovat opět v pozici obhájce titulu, sice startuje až za čtvrt roku, ale už teď známe minimálně tři zásadní změny v pravidlech, které budou od nové sezóny podle zámořského vzoru uplatněny. O co se přesně jedná? Pojďme si je společně přiblížit.
8.6.Z odmítaného hráče až na vrchol. Největší okamžik v mojí kariéře, jásal Kempný po zisku Stanley CupuDaniel Kinc, foto: nhl.comB r n o – Hokejové prostředí někdy píše neskutečné příběhy. Bývalý hráč Komety, obránce Michal Kempný zahájil svou zámořskou kariéru v Chicagu, kde se mu však nevedlo a nedostával tolik prostoru. V polovině února letošního roku se dočkal klíčového trejdu, který mu možná, jak sám zmínil, zachránil kariéru. V sestavě Washingtonu Capitals se rozehrál k velkým výkonům, dostal svou roli v prvním obranném páru a nakonec celek z hlavního města USA dotáhl v pozici jednoho z klíčových beků k premiérovému zisk nejcennějšího hokejové trofeje světa v historii D.C.
7.6.Juniorka zná rozlosování soutěže. Extraligu zahájí doma proti SalcburkuRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Jak již možná víte, mládežnické soutěže prošly před letošním ročníkem znovu velkou reorganizací. Od sezóny 2018/19 se bude hrát extraliga juniorů a nově dorostu. A právě rozlosování DHL extraligy juniorů a další podrobnosti k tomu spojené vám nyní přinášíme. Mistrovská Kometa byla nalosovaná do skupiny C, ligový peloton zahájí 6. září domácím utkání proti rakouskému Salzburku.
6.6.Historický rekord EKO Dne s Kometou: Více než devět set dětí vytřídilo téměř tři tuny odpaduVáclav Trávníček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Historický, přelomový, rekordní. Takový byl šestý ročník EKO Dne s Kometou, který se uskutečnil ve středu 6. června v brněnských Pisárkách. K péči o životní prostředí se Kometě podařilo přivést více než devět set dětí ze školek, škol, dětských domovů a stacionářů z celého Jihomoravského kraje. V lesích nad řekou Svratkou děti vysbíraly a vytřídily téměř tři tuny odpadu! Obě cifry jsou nejvyšší v celé historii této tradiční akce. Letošní ročník EKO Dne s Kometou se uskutečnil pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a ve spolupráci s Jihomoravským krajem.
5.6.Záštitu nad 6. ročníkem EKO Dne s Kometou převzal primátor statutárního města Brna Ing. Petr VokřálTisková zprávaB r n o – Přivést děti ke vztahu k životnímu prostředí, ekologii a třídění odpadu. To je cílem tradiční akce EKO Den s Kometou, jejíž šestý ročník se uskuteční ve středu 6. června v okolí řeky Svratky v brněnských Pisárkách. Děti ze škol, školek a dětských domovů z celého Jihomoravského kraje zde spolu s hokejisty mistrovské Komety a generálním partnerem akce Lesy města Brna vyčistí přírodu a budou soutěžit v rámci znalostí péče o přírodu a životní prostředí. Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.
5.6.Kometě se podařilo angažovat mistra světa. Přichází útočník Lukáš KašparRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Dvaatřicetiletý útočník Lukáš Kašpar se po čtrnácti letech vrací do české extraligy, ve které bude oblékat dres Komety. Poslední sezóny trávil mistr světa z roku 2010 především v KHL, kde odehrál přes čtyři sta zápasů. Jeho poslední štací byl Slovan Bratislava. „Jsem rád, že se rozhodl jít do Komety. S Lukášem jsme byli v jednání delší dobu a i nadále platí, že bychom chtěli přivést ještě jednoho špičkového útočníka. Naopak po dohodě s Martinem Bakošem, který chtěl využít zajímavou nabídku ze Švédska, se jeho nástup za Kometu odkládá pravděpodobně až na další sezónu,“ uvedl majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.
5.6.Těším se na návrat do extraligy, budeme mít nejvyšší ambice, říká Lukáš KašparRoman Zajíček, Václav Trávníček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Do české nejvyšší soutěže se vrací po čtrnácti letech, které strávil zejména v zámoří nebo v ruské KHL. Mezitím stihl vyhrát mistrovství světa či finskou ligu. Nyní bude útočník Lukáš Kašpar oblékat dres brněnské Komety. „Zlákala mě síla kádru, a také to, co Kometa předvedla v posledních letech," řekl po svém příchodu dvaatřicetiletý hokejista, jenž bude v Brně oblékat své tradiční číslo 22.
4.6.Chtěl bych fanouškům dokázat, že hokej hrát umím, přeje si Lukáš NahodilRoman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Útočník Lukáš Nahodil prožil rozpačitou sezónu. Přitom jeho start v Kometě se jevil velmi dobře. Odehrál kvalitní zápasy v přípravě a také v Lize mistrů, kde se mu poměrně slušně. Dvěma důležitými góly zařídil postup proti švýcarskému Zugu. V extralize to bohužel až tak dobré nebylo a v polovině ročníku odešel na hostování do Mladé Boleslavi. S ní bojoval o předkolo play-off, tam se nakonec dostat nepodařilo a nakonec museli jít Středočeši do skupiny o udržení.
2.6.Hokejem se chci bavit a vyhrávat, říká před novou sezónou brankář Marek LanghamerRoman Zajíček, foto: Petr Kotala.B r n o – Jeho téměř šestiletá mise v zámoří skončila v prosinci roku 2017. Třiadvacetiletý brankář Marek Langhamer nakoukl do nižších soutěží, otestoval si i dva zápasy NHL v dresu Arizony Coyotes. Pak se vrátil domů do České republiky. Rodák z Moravské Třebové byl z pozice druhého gólmana u letošního titulu Komety a tento post mu přinesl mnoho zkušeností. Vždyť do české nejvyšší soutěže nastoupil v loňské sezóně vůbec poprvé ve své kariéře. „Chytalo se mi dobře a ještě za takovým týmem, který jsme měli. Kluci mi hodně pomáhali, jak na ledě, tak mimo něj," přiznává gólman Komety.
31.5.Národní tým U20 čeká soustředění v Salcburku, nominováni byli čtyři hráči BrnaMatouš Vojáček, foto: Sanny MuharemB r n o – Českou reprezentaci do dvaceti let čeká přípravný kemp před novou sezónou. Soustředění se bude konat v rakouském Salcburku od 12. do 17. června. Povoláno bylo celkově třicet čtyři hráčů. Mezi nominovanými je i čtveřice hráčů z Brna - Lukáš Dostál, Karel Plášek, Dalimil Mikyska a největší hvězda výběru Martin Nečas. Ve výběru nechybí ani Libor Zábranský mladší a Filip Král. Na dodatečné povolání musí čekat Vojtěch Střondala s Adamem Gajarským, kteří jsou zatím mezi náhradníky. Během šesti dnů reprezentaci nečeká jediné utkání. První zápasy jsou naplánované až na červenec.
31.5.Potřebujeme multifunkční halu a nový velodrom, shodují se zástupci města, Komety a TJ FavoritTisková zpráva, foto: Magistrát města Brna.B r n o – O potřebě nové multifunkční arény, která by městu i celému regionu otevřela dveře do světa, se mluví již dlouho. Stejně tak brněnští sportovci volají po novém velodromu, tedy cyklistickém stadionu. Nyní se tato přání dostávají do popředí a získávají konkrétní obrysy. Myšlence vybudování obou důležitých staveb vyjádřili podporu na společném setkání ve čtvrtek 31. května zástupci města Brna, TJ Favorit Brno provozující stávající velodrom, a zástupci hokejové Komety.
30.5.Nastoupil jsem do extraligy, zahrál si s tátou, byla to parádní sezóna, přiznává Karel PlášekRoman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Mladý útočník Karel Plášek zažil výbornou sezónu, která ho katapultovala až do hlavní nominace na mistrovství světa kategorie U18 v Rusku. V ní si český tým poradil ve čtvrtfinále s Kanadou a bojoval následně o medaile. Přerovský rodák v průběhu nakoukl do několika soutěží. Největší školu zažil ve čtyřech zápasech v rámci nejvyšší extraligové soutěže. Dočkal se spolupráce také se svým tátou Karlem Pláškem starším, když s ním společně ve formaci nastupoval ve WSM Lize. Ve dvaceti odehraných duelech si připsal velmi dobrých devět branek a k tomu přidal dvě asistence. Největším úspěchem je jistě titul s brněnskou juniorkou, ve které strávil podstatnou část sezóny.
29.5.VIDEO: Na třetím Hokejovém víkendu s Kometou trénovaly děti střelbu či brusleníVáclav Trávníček, foto: Vít Novák.B r n o – O víkendu 26. a 27. května proběhlo ve Sportcentru Lužánky již třetí pokračování oblíbených Hokejových víkendů s Kometou v roce 2018. Tentokrát se zde začínající hokejisté pod vedením zkušených trenérů brněnské Komety mohli zdokonalovat ve střelbě, vedení kotouče či bruslení.
Fotografie z víkendu naleznete ZDE.
28.5.Kometa Golf Challenge 2018: Hokejisté a partneři klubu hráli pro Nadační fond KOMETARoman Zajíček, foto: Jiří Grulich, Vít Novák.B r n o – Sobota 26. května roku 2018 přinesla krásné počasí, které bylo přímo zrozeno pro venkovní sport. A jak už bývá tradicí, v resortu Kaskáda v Jinačovicích u Kuřimi se uskutečnil již pátý ročník charitativní akce - Kometa Golf Challenge. V parádním prostředí se sešli partneři Komety, kteří ve flightech měli také hrající či nehrající hokejisty Komety. Celkový výtěžek z této akce bude následně směřovat na podporu Nadačního fondu KOMETA, který primárně pomáhá dětem s poruchami autistického spektra.
Fotografie z turnaje naleznete ZDE.
28.5.Zlaté partnerství se zlatou Kometou. Starobrno pokračuje v úspěšné spolupráci další tři rokyTisková zpráva, foto: Jan Kodeš.B r n o – Podpisem smlouvy na další tři roky pivovar Starobrno pokračuje ve spolupráci s HC Kometa Brno, která začala už v roce 2012. Starobrno je tak nadále GOLD hlavním partnerem hokejové Komety s obrovskou fanouškovskou základnou, která dva roky po sobě vyhrála mistrovský titul hokejové extraligy.
26.5.Komeťáci navštívili festival RE:PUBLIKA. Nabídli autogramiádu a představili expoziciVáclav Trávníček, foto: Vít Novák.B r n o – Sobota 26. května patřila v Kometě tradičnímu golfovému turnaji na greenech resortu Kaskáda u Kuřimi. Ve stejný den ale hokejisté stihli zamířit i na brněnské Výstaviště, kde odstartoval festival RE:PUBLIKA připomínající výročí 100 let od založení Československa. Kometa v pavilonu V nabídla autogramiádu hráčů a představila expozici k rekordnímu 13. mistrovskému titulu, který vybojovala letos na jaře.
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál