Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

12.11.Souhrn reprezentací: Návrat Tomáše Malce a debuty Jana Štencla s Radimem ZohornouRoman Zajíček, ilustrační foto: Aleš Krecl.B r n o – Sportovní program hokejových reprezentací Česka a Slovenska byl o víkendu nesmírně bohatý. V obou výběrech se představilo několik současných nebo bývalých hráčů Komety. Ve slovenském dresu se po deseti letech objevil Tomáš Malec, do všech zápasů nastoupil také další bek Brna Juraj Mikuš. Za český tým nastupovali poprvé v kariéře Radim Zohorna s Janem Štenclem.
12.11.Česká dvacítka skončila na domácím turnaji třetí, podnik ovládli FinovéDaniel Kinc, foto: Aleš KreclH o d o n í n – Česká reprezentace do 20 let má za sebou domácí Turnaj čtyř zemí v Hodoníně, během nějž odehrála tři duely ve třech dnech. Před závěrečným nedělním zápasem s Finskem měli ještě Varaďovi svěřenci šanci na turnajové prvenství, to však nakonec po výhře 7:2 brali právě hokejisté ze země tisíce jezer. Druzí skončili Rusové, matní Švédové poslední. Celý duel odchytal brankář Lukáš Dostál, v obraně se opět představil Dalimil Mikyska a útoku trio Vojtěch Střondala - Jan Süss - Karel Plášek. Poslední jmenovaný se blýskl jednou trefou, Süss zapsal jednu asistenci.
12.11.Představujeme mládežníky: Útočník dorostu Jakub KosDaniel Kinc, foto: Juniorský hokejB r n o – Po konci reprezentační přestávky pokračujeme v naší pravidelné rubrice "Představujeme mládežníky", v níž vám představujeme jednotlivé hráče mládeže z trochu jiného pohledu. Dalším vybraným mužem je dorostenecký forvard Jakub Kos, jenž v nové sezóně oplývá bohatým střeleckým apetitem.
11.11.Česká dvacítka na druhé vítězství nedosáhla. S Ruskem padla po vyrovnaném průběhuMatouš Vojáček, foto: Karel ŠvecH o d o n í n – Čeští junioři nastoupili po vydařeném utkání se Švédskem v sobotu proti Rusku. Trenéři nechali pro toto utkání Lukáše Dostála na střídačce a do branky se postavil Škarek. Utkání začalo lépe pro Rusko, které se dostalo do vedení, na to našel odpověď po přihrávce brněnského Karla Pláška Jan Hladonik. Sborná však utekla i podruhé do vedení, ale svěřenci Václava Varadi znovu brzy vyrovnali. Do šaten přesto odcházeli spokojenější hosté, jenž v poslední minutě přidali třetí branku. Ve druhé periodě padly čtyři branky za čtyři minuty, dvě na každé straně, takže Rusko šlo do poslední části s náskokem jedené branky. Třetí třetina přinesla dvě branky. Sborná nejdříve vsítila šestou branku. Čechům se povedlo dostat na dostřel, ale k vyrovnání již nedošlo. Čeští mladíci tak prohráli 5:6. Do utkání nastoupili i Dalimil Mikyska, Vojtěch Střondala a Jan Süss.
11.11.Národní tým do osmnácti let podlehl na Turnaji pěti zemí FinskuMatouš Vojáček, foto: Lukáš KaboňK r a v a ř e – Česká reprezentace do osmnácti let nastoupila ke svému třetímu utkání na Turnaji pěti zemí, který se koná v Kravařích proti Finům. Seveřané začali utkání lépe a odskočili na rozdíl svou branek. Čechům se povedlo do poloviny třetiny vsítit kontaktní gól a srovnat krok se soupeřem. Ten však v druhé části hry zvýraznil své vedení dalšími dvěma góly. Čeští mladíci se nevzdali a ve druhé polovině utkání začali stahovat manko. Jenže vyrovnat se již nepovedlo. Finský výběr zvítězil 4:3. Do utkání zasáhl i koměťák Radek Kučeřík, který však zůstal bez bodu.
11.11.Čeští mladíci do šestnácti let podlehli Švýcarsku v prodlouženíMatouš Vojáček, foto: Ronald HanselC h e b – Čeští mladíci do šestnácti let odehráli v sobotu druhé ze tří utkání proti výběru Švýcarska. Po páteční výhře v Sokolově se hokejisté přemístili do Chebu. Úvodní třetina byla na branky nejbohatší. Hráči s helvetským křížem na prsou se dostali do vedení, ale česká družina našla rychlou odpověď, pod kterou se podepsal asistencí i brněnský Stanislav Svozil. O minutu později již Česko vedlo, jenže do přestávky se Švýcarům ještě povedlo vyrovnat. Ve zbytku utkání již gól nepadl a na řadu přišlo prodloužení, ve kterém se radovali hosté, jenž rozhodli o své výhře 3:2. Brněnští Jakubové Kos s Brabenec a Ivo Sedláček nebodovali.
11.11.Šestnáctka v posledním zápase těsně podlehla Švýcarsku, Svozil si připsal gól a asistenciLudmila Bočková, Foto: Juniorský hokejS o k o l o v – Těsným výsledkem 3:4 po samostatných nájezdech uzavřeli čeští hokejisté do šestnácti let trojzápas proti Švýcarsku. Utkání mělo zajímavý průběh a do poslední chvíle nebylo nic rozhodnuto. Švýcarský celek dvakrát vedl, ke konci druhé třetiny ale přišla otočka českého týmu. Patnáctiletý obránce brněnské Komety Stanislav Svozil nejprve vyrovnal, necelou půl minutu před druhou sirénou pak přihrával na gól na 3:2 Martinu Ryšavému. Češi měli k vítězství velmi blízko, při závěrečné power play však soupeř dokázal vyrovnat a po následném bezbrankovém prodloužení přišla na řadu dovednostní soutěž. I ta probíhala velmi vyrovnaně – po čtyřech sériích byl stav proměněných nájezdů nerozhodný (2:2), o vítězství Švýcarů rozhodl v páté sérii Liekit Reichle. Za národní tým se při penaltách prosadili Michal Remik a Jakub Brabenec.
11.11.Osmnáctka porazila v závěrečném duelu Švédsko a na turnaji končí třetíMatouš Vojáček, foto: Lukáš KaboňK r a v a ř e – Národní tým do osmnácti let odehrál v neděli závěrečné utkání Turnaje pěti zemí proti Švédsku. První třetina byla ve znamení brankářů, kteří za svá záda nepustili jediný kotouč. Prostřední část již branky přinesla a byly to české barvy, které se radovaly z dvou rychlých branek po polovině hry. Švédové dokázali do konce třetiny vsítit kontaktní branku, ale k vyrovnání se nedostali. Třetí perioda začala rychlou branku českého týmu. Soupeř utkání ještě zdramatizoval, ale definitivní jistotu výhry zařídil šest sekund před koncem Rychlovský. Vítězství 4:2 si užil i brněnský Radek Kučeřík, jenž si z turnaje odveze bronzovou medaili.
10.11.Lukáš Dostál po duelu se Švédy: Hráč zápasu? Vyhráli jsme zásluhou celého týmuDaniel Kinc, foto: Karel ŠvecB r n o – Čeští hokejisté do 20 let vstoupili do domácího Turnaje čtyř zemí v Hodoníně famózně, našlapaný výběr Švédska přejeli vysoko 5:1, což možná ani sami nečekala. Odpracovanou a zaslouženou výhru jistil z brankoviště brněnský gólman Lukáš Dostál, který inkasoval jediný gól až v závěru, a po utkání získal cenu pro nejlepšího hráče utkání.
9.11.Sedmnáctka porazila USA a na WHC neskončí posledníFilip Krůza, foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada ImagesQ u i s p a m s i s - Reprezentace do sedmnácti let má za sebou poslední vystoupení na World Hockey Challenge, ve kterém vyválčila své první vítězství. Utkání o sedmé místo proti Spojeným státům rozhodla až třetí třetina, v níž Češi zásluhou Guta a Myšáka získali dvoubrankový záskok, který už USA smazat nedokázaly. Sedmnáctka na turnaji bronzové medaile obhájit nedokázala a skončí na sedmém, tedy předposledním místě.
9.11.Skvělý vstup do Turnaje čtyř! Dvacítka přehrála Švédsko 5:1Daniel Kinc, Filip Krůza, foto: Karel ŠvecH o d o n í n – Páteční podvečer v jihomoravském Hodoníně patřil úvodnímu utkání Turnaje čtyř. Domácí výběr do dvaceti let vyzval své stejné staré protivníky ze Švédska. Česká reprezentace se v první třetině ujala vedení, které v dalších periodách navyšovala a nakonec si připsala pohodlné vítězství 5:1. Z hráčů brněnské Komety se bodově prosadili Karel Plášek a Dalimil Mikyska, kteří si připsali asistenci. Skvělý výkon v bráně předvedl gólman Lukáš Dostál a své si odehráli i útočníci Vojtěch Střondala a Jan Süss.
8.11.Osmnáctka na úvod přehrála Švýcary, gólově se prosadil také Radek KučeříkLudmila Bočková, Foto: Karel Švec / Český hokej K r a v a ř e – Česká reprezentace do osmnácti let úspěšně zahájila turnaj pěti zemí, hned v prvním zápase nasázela výběru Švýcarska pět gólů. Češi si utkání skvěle rozehráli od samého začátku, do vedení se dostali už ve druhé minutě hry a svůj náskok dokázali postupně navyšovat. Všechny brněnské fanoušky jistě potěší, že branku na 4:1 vstřelil šestnáctiletý obránce Radek Kučeřík. Reprezentanty čeká druhý zápas hned ve čtvrtek – od 19:00 nastoupí proti Spojeným státům.
8.11.Věřím, že tím, co umím, budu Kometě prospěšný, říká americká posila Nicholas SchausVáclav Trávníček, Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Zatímco hokejové epicentrum se momentálně nachází v Praze, kde čeká kouče Miloše Říhu premiéra na reprezentační střídačce, hokejové kluby v přípravě na další fázi sezóny nezahálejí. Brněnská Kometa po intermezzu v Lize mistrů a krátkém odpočinku najíždí na dvoufázové tréninky, kterých se zúčastní také čerstvá posila v defenzivních řadách - zkušený bek Nicholas Schaus. „Kometa má skvělou organizaci, tým funguje jako jedna rodina. Jsou tu vynikající hokejisté a dobří lidé. Věřím, že se nám to bude dařit přenášet na led. Chci pomáhat Kometě vítězit,“ říká nová tvář v brněnském dresu.
8.11.Druhý zápas v Kravařích nevyšel. Osmnáctka podlehla AmeričanůmLudmila Bočková, Foto: Lukáš Kaboň / Český hokej K r a v a ř e – Čeští hokejisté do osmnácti let mají za sebou dva zápasy ve dvou dnech. Po výhře nad Švýcarskem se svěřenci Aloise Hadamczika museli tentokrát sklonit před týmem Spojených států, bodovou nadílku si z tohoto utkání neodnášejí. Češi bojovali statečně a po dvou třetinách prohrávali pouze o jednu branku, pak ale v posledním dějství odskočili Američané během půl minuty na rozdíl tří gólů. Zámořský celek dovedl k vítězství sedmnáctiletý Jack Hughes, který zaznamenal hattrick a na dvě zbývající trefy přihrával. Další zápas českého týmu je na programu v sobotu v 19:00 – národní mužstvo čekají Finové.
7.11.Sedmnáctka padla v Kanadě i potřetí, čtvrtfinálovou bitvu sehraje s RusyLudmila Bočková, Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada ImagesS t. J o h n s – Ani poslední zápas ve skupině nepřinesl českému výběru vítězství, mladí hokejisté podlehli Kanadě White 1:5. Ačkoliv po prvním dějství odcházel český tým do kabin s pouze jednogólovou ztrátou, ve druhé třetině nastal zlom a Kanaďané se prosadili hned čtyřikrát. Jediný gól vstřelil těsně před koncem zápasu Jan Cikhart. Češi tak stejně jako loni vyzvou ve čtvrtfinále Rusko, které vyhrálo skupinu B.
7.11.Podepsáno. Obranu Komety posiluje americký obránce Nicholas SchausRoman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Do Komety v rámci reprezentační přestávky přichází americký obránce Nicholas Schaus, na kterého si fanoušci jistě vzpomenou z předloňské sezóny 2016/2017, kdy oblékal dres pardubického Dynama a byl v něm velmi produktivním hráčem. Extraliga tak pro něj není novinkou, vrací se do ní z působení ve Slovanu Bratislava. V KHL hrál také v Magnitogorsku a Kunlunu. Nyní zakotví v Kometě.
6.11.Malý trefil reprezentační sedmnáctce bod, z výhry se ale radoval kanadský výběrDaniel Kinc, foto: Matthew Murnaghan / Canada Hockey ImagesS t. J o h n s – Česká hokejová reprezentace do 17 let má na World Hockey Challenge v Kanadě za sebou své druhé vystoupení. Svěřenci Karla Berana odehráli druhý duel ve dvou dnech a tentokrát už se bodového zisku dočkali. Proti výběru Kanada "Black" dvakrát dotáhli skóre a utkání dospělo do prodloužení, v němž javorové listy získali bod navíc za výhru 3:2. Skvělý duel odehrál brněnský útočník Jakub Malý, který ve třetí třetině veledůležitou trefou srovnával na 2:2!
6.11.Vstup do osmifinále CHL Kometě vyšel, doma porazila finskou Tapparu TampereKOM - TAP 5:1, 0.kolo | Michal Kuba, foto: Jiří Grulich.B r n o – Úterní večer přinesl do brněnské DRFG areny první zápas osmifinále s finským celkem Tappary. Kometa vstoupila do utkání aktivně a postupně si vypracovala čtyřbrankový náskok, který severští hosté nedokázali dotáhnout. Brňané tak úvodní duel zvládli skvěle a vypracovali si dobrou pozici před následující odvetou. Ta se odehraje na ledě Tappary Tampere o 14 dní později, tedy 20. listopadu. Postoupí ten tým, který bude mít po druhém utkání lepší skóre.
6.11.VIDEO: Hráli jsme zodpovědně z obrany a uvolněně, říká dvougólový ČermákKOM - TAP 5:1, 0.kolo | Michal Kuba, Pavel Kuba, foto: Jiří Grulich.B r n o – První osmifinálová bitva v rámci Ligy mistrů vyzněla skvěle pro Kometu. Brňané doma přivítali finskou Tapparu Tampere, se kterou si poradili 5:1 a do následné odvety si zajistili dobrou pozici. Dvěma góly se na výhře podílel kapitán Leoš Čermák, který skóre zápasu otevřel v prvním dějství a v tom posledním naopak udělal za celým utkáním tečku.
5.11.Souhrn mládeže: Dorostenci zaznamenali třináctou výhru v sezóně, osmá třída si otevřela střelnici v Kroměříži Matouš Vojáček, foto: Roman KantorB r n o – Poslední mládežnický týden přinesl celkem šest zápasů, ve kterých modrobílí hokejisté nenašli přemožitele. Dorostenci odehráli dvě utkání, jako první ve středu doma přivítali Pardubice. Brněnští hráči se dostali během dvou třetin do vedení o čtyři branky, které již neztratili. O tři dny později vyjeli svěřenci Marka Moskala na led Hradce Králové, kde si po napínavém průběhu připsali třináctou výhru v sezóně. Osmá a šestá třída zavítaly do Kroměříže, kde osmáci vyhráli vysoko 12:2. I sedmá s pátou třídou byly úspěšné na venkovním kluzišti, obě kategorie zvládly své zápasy ve Znojmě proti Orlům.
5.11.Komeťáckou kolonii v reprezentaci rozšíří útočník Martin ZaťovičRoman Zajíček, Václav Jáchim (hokej.cz). Foto: Michal Eger.B r n o – Tři změny v nominaci na turnaj Karjala musel před dnešním pražským srazem udělat hlavní kouč české reprezentace Miloš Říha. Z původního kádru vypadli obránci Jan Košťálek, Tomáš Pavelka a Jiří Novotný, nahradili je David Musil, Milan Doudera a Martin Zaťovič.
5.11.Startuje play-off Ligy mistrů. Na Kometu čeká historicky nejúspěšnější finský tým Tappara TampereKOM - TAP 5:1, 0.kolo | Roman Zajíček, foto: Djurgården Stockholm.B r n o – V úterý startuje play-off Ligy mistrů a Kometa na svém ledě přesně po roce přivítá další finský tým. Vloni to byla Jyväskylä, letos to bude výrazně známější Tappara Tampere, která patří k historicky nejlepším týmům Finska. První vzájemný duel dvou hokejových gigantů startuje v úterý od 18:00 v DRFG areně.
5.11.Hynek Zohorna říká, že se máme na co těšit, povídá před duelem s Tapparou Martin DočekalRoman Zajíček, foto: Michal Eger.B r n o – Po nedělním utkání v Mladé Boleslavi čeká na Kometu tým z jiného ranku. Tentokrát finská kvalita v podobě Tappary Tampere, která do Brna přiletěla v pondělí a už stihla i jeden trénink. Jaké jsou reakce na tohoto soupeře z řad hráčů a trenérů brněnské Komety? „Chceme nastoupit v nejsilnějším možném složení a duel samozřejmě vyhrát, říká před utkáním Ligy mistrů trenér Kamil Pokorný.
4.11.Po třech výhrách přišla bodová ztráta. Boleslav podruhé v sezóně získala proti Kometě tři bodyMBL - KOM 2:1, 17.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.M l a d á B o l e s l a v – Zatímco většině extraligových týmů po neděli začíná reprezentační přestávka, Kometu po utkání v Mladé Boleslavi čeká úterní vsuvka v podobě Ligy mistrů. V osmifinále hostí finskou Tapparu Tampere. V rámci extraligy odehráli Brňané duel na ledě zmíněné Boleslavi, která si po dvou třetinách vytvořila náskok 2:0. Kometa v posledním dějství mocně finišovala, snížila Kašparem a dál bojovala o vyrovnání, to se ale ani při power-play nepovedlo. Po třech výhrách tak Brňané vyšli naprázdno.
4.11.Nepovedený začátek. Sedmnáctka na úvod WHC podlehla Spojeným státůmFilip Krůza, foto: Laco ĎuračkaS a i n t J o h n - Českou reprezentaci do sedmnácti let s útočníkem brněnské juniorky Jakubem Malým v sestavě čekal na úvod World Hockey Challenge výběr Spojených států. Soupeř českého týmu se do vedení dostal na konci první třetiny a do konce utkání jej už nepustil. Velká část druhé periody plně patřila americkým hokejistům, nicméně Češi se ve 39. minutě dočkali alespoň čestného gólu, když dvojnásobnou přesilovou hru využil Sebastian Malát. Ve třetí části přidali hráči USA pátý přesný zásah a pohodlně si dokráčeli pro první vítězství na turnaji.
3.11.Kometa zamíří do Mladé Boleslavi, přidá čtvrtou výhru v řadě?MBL - KOM 2:1, 17.kolo | Ludmila Bočková, Foto: Ivo DostálB r n o – V neděli čekají hokejovou extraligu poslední zápasy před reprezentační přestávkou, Kometa bude na ledě Mladé Boleslavi bojovat o čtvrtou výhru v řadě. Brněnský tým tak zároveň vyzve Bruslaře na odvetu, jelikož právě Boleslavští dokázali Kometě uštědřit první porážku v letošním ročníku.
3.11.Šťastná třináctka! Dorostenci loupili v Hradci Králové, z východu Čech vezou čtyři bodyHRK - KOM 4:5, 14.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman KantorH r a d e c K r á l o v é – Brněnští dorostenci směle navázali na středeční výhru proti Pardubicím, a to opět proti soupeři z východu Čech. Na ledě Hradce Králové vedl lídr tabulky od prvních minut, domácím se sice jednou podařilo vyrovnat, ale nakonec modrobílí zvítězili i přes závěrečné drama 5:4, k čemuž pomohl dvěma zásahy útočník Jakub Kos. Nadstavba dospěla až do nájezdů, kde rozhodnutí přinesla až 14. série, v níž Kometě přisoudil bonusový - čtvrtý - bod kapitán Jakub Brabenec. Ze čtrnácti letošních duelů mají modrobílí neskutečných třináct výher!
2.11.Posílejte přání Kometě k narozeninám. Vaše videa zveřejníme na kostce a sociálních sítíchRedakce.B r n o – Blíží se konec listopadu a tedy narozeniny našeho klubu. Kometa letos své 65 let od svého vzniku a prostřednictvím emailu kometanoviny@kometagroup.cz, nám můžete zasílat přání (formou videa). Co byste Kometě rádi popřáli k narozeninám? Vaše nejlepší videa zveřejníme v rámci našich sociálních sítích a také na kostce v DRFG areně. Vyzkoušejte si svou nápaditost a originalitu. Těšíme se na vaše přáníčka.
2.11.Sedmnáctka neudržela vedení a v generálce prohrála se ŠvédskemFilip Krůza, foto: Karel ŠvecS a i n t J o h n - Reprezentanti do sedmnácti let mají za sebou generálku na World Challenge, jenž se považuje za neoficiální mistrovství světa. Češi měli utkání skvěle rozehrané a do třetí třetiny vstupovali za stavu 4:2 s dvoubrankovým náskokem. V poslední části však Švédové předvedli povedený obrat a čtyřmi góly v rozmezí pěti minut zvrátili průběh vyrovnaného zápasu ve svůj prospěch. Čeští hokejisté již nedokázali vyrovnat, pouze snížit na konečný výsledek 5:6. Utkání se zúčastnil i útočník brněnské juniorky Jakub Malý.
1.11.Představujeme mládežníky: Útočník dorostu Roman OtavaDaniel Kinc, Ondřej Souček, foto: Martin KocourekB r n o – Brněnská mládež v nové sezóně hraje v obrovské formě i pohodě. Jak juniorka, tak dorost vedou tabulku svých skupin, daří se také nižším kategoriím. My se vám nyní pokusíme některé z hráčů různých týmů představit a zároveň nahlédnout lehce pod pokličku. V pravidelné rubrice "Představujeme mládežníky" jsme jako prvního vybrali útočníka dorostu Romana Otavu. Co všechno prozradil?

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál