Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.2.Přímý sestup i postup do extraligy je dle mého názoru nejférovější varianta, říká Libor ZábranskýRoman Zajíček, Václav Trávníček. Foto: Martin Tajč.B r n o – Ještě než vypukne úterní večerní zápas s Hradcem Králové, přinášíme obsáhlý rozhovor s majitelem a hlavním koučem Komety Liborem Zábranským, se kterým jsme se zaměřili na několik témat, jež v posledních dnech a týdnech rezonují českým hokejem. Přímý postup a sestup z extraligy, změny v mládežnických soutěžích či výstavba multifunkční haly v Brně.
18.2.Po vítězství v Třinci čeká na Kometu v dobré formě hrající Hradec KrálovéKOM - HRK, 46.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo Dostál.B r n o – Tipsport extraliga nabrala po reprezentační pauze opět rychlé tempo, hraje se prakticky každý druhý den. Brněnské hokejisty čeká v úterý těžký zápas proti hradeckému Mountfieldu, jenž momentálně vykazuje výtečnou formu. Podaří se Kometě přerušit sérii výher třetího týmu tabulky? Duel začíná tradičně v úterních 18:00.
17.2.Obránce Jan Mlčák: Z neobvyklé sestavy jsme si dělali srandu, ale poté zaslouženě vyhráliKOM - CEB 5:1, 40.kolo | Filip Krůza, foto: Vít NovákB r n o – Juniorka Komety v sobotu odpoledne vyzvala na svém ledě českobudějovický Motor. Oba celky měly větší množství absencí kvůli zraněním či nemocem. Brňané byli od začátku utkání aktivnějším týmem a po první třetině si do kabin odnesli vedení 2:0. Motor sice ve druhé třetině snížil na rozdíl jediného gólu, jenže Kometa ve třetí části soupeře jasně přehrávala a vstřelila mu další tři góly. V nájezdech nadstavbové části byli taktéž šťastnější modrobílí. První gól Brňanů vsítil obránce reprezentační osmnáctky Jan Mlčák. Jaký byl zápas s českobudějovickým soupeřem jeho očima?
17.2.Kometa udolala Třinec, cenné vítězství trefil Ondřej Němec TRI - KOM 0:1, 45.kolo | Jan Tajzler, foto: Roman KantorT ř i n e c – V rámci 45. kola Tipsport extraligy cestovala brněnská Kometa na led třineckých Ocelářů. V utkání dvou týmu z elitní šestky byli klíčovými postavami zápasu brankáři, což svědčí i konečném výsledku utkání, které rozhodl jedinou přesnou trefou brněnský obránce Ondřej Němec. Kometa tak ve Slezsku dokráčela k cennému tříbodovému zisku, díky kterému upevnila pozici v elitní šestce před dotírajícími soupeři, čisté konto si navíc ve svém třetím letošním startu za Kometu připsal Marek Čiliak.
17.2.První nula po návratu do Komety. Rozhodla bojovnost, každý šel na krev, cenil si Marek ČiliakTRI - KOM 0:1, 45.kolo | Daniel Kinc, foto: Roman KantorT ř i n e c – Třetí zápas od návratu, druhá výhra a první vychytané čisté konto. Brankář Marek Čiliak po svém příchodu do Komety nenechává nikoho na pochybách o své formě. V neděli si v repríze finále poradil se všemi střelami Třince a o vítězství Brňanů tak rozhodla jediná trefa z hole Ondřeje Němce. Gólman Komety si vybojované výhry nesmírně vážil.
16.2.Radek Kučeřík chytil střeleckou formu: Cítím se hodně dobře, pomáhají mi tréninky s áčkemDaniel Kinc, foto: Vít NovákB r n o – Dva zápasy, tři góly. A to vše z pozice obránce. Radek Kučeřík po reprezentační pauze chytl střeleckou slinu a pomáhá juniorce sbírat důležité body. Naposledy v pátek přispěl k výhře nad Salcburkem 4:3 v nájezdech dvěma body (1+1). Jak zápas z jeho pohledu vypadal?
16.2.Junioři doma přehráli českobudějovický Motor a získali všechny čtyři body!KOM - CEB 5:1, 40.kolo | Filip Krůza, foto: Vít NovákB r n o – Sobotní odpoledne v DRFG aréně se neslo ve znamení souboje juniorů Komety a Českých Budějovic. Oba týmy hrály v poměrně improvizovaných sestavách, Brňané měli dokonce stejný počet útočníků a obránců. Domácí byli od úvodní minuty lepší a s výjimkou druhé třetiny svého soupeře gólově jasně gólově přestříleli. Utkání skončilo poměrem 5:1. V nájezdech nadstavbové části byli taktéž úspěšnější hráči Komety.
16.2.Kometu čeká další zápas o důležité body, v neděli zamíří do Třince TRI - KOM 0:1, 45.kolo | Jan Tajzler, foto: Lukáš FilipecB r n o – Tipsport extraliga po reprezentační pauze nabrala svižné tempo a mužstvo brněnské Komety se během pěti dnů potřetí pustí do boje o důležité body. Nedělní 45. kolo zavede modrobílé na led třineckých Ocelářů. Třinec poslední dvě domácí utkání prohrál a v tabulce se propadl na čtvrté místo. Naopak Kometa bodovala, ovšem pokaždé dospěl zápas až do prodloužení. Podaří se nyní Brňanům vyválčit ve Slezsku cenný tříbodový zisk? Utkání ve Werk aréně startuje v 15:00.
15.2.Junioři berou proti Salcburku dva body, rakouského soupeře srazili v nájezdechKOM - SAL 4:3, 39.kolo | Daniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Druhý se ze série tří zápasů během čtyř dnů měli v domácím prostředí na programu brněnští junioři. Proti favorizovanému Salcburku vedli už o dvě branky, ale hosté skóre otočili. Kometa díky Škvrněho trefě srovnala a ve třetí části a prodloužení už gól nepadl. Rozhodnout musely nájezdy, kde uspěli tři ze čtyř hráčů Komety! Vítěznou branku zapsal útočník Karel Plášek.
15.2.Kometa si upevnila pozici v první šestce, výhru nad Dynamem trefil Peter MuellerKOM - PCE 2:1, 44.kolo | Matěj Laža, foto: Roman Kantor.B r n o – V rámci 44. kola Tipsport extraligy zavítali do DRFG areny hokejisté Pardubic. Jako první se ujali vedení domácí, když Jakub Orsava zužitkoval v oslabení skvělou práci Martina Erata a poslal puk nad Kacetlův beton. Kometa byla drtivou většinu zápasu aktivnější, Dynamo ale vyrovnalo krátce po polovině utkání, kdy se trefil Petr Sýkora a tento stav vydržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení ukázal svou dravost americký ostrostřelec Peter Mueller, když se probojoval do samostatného úniku a bekhendovou kličkou rozhodl o výsledku pátečního duelu.
15.2.Marek Čiliak se těšil na obnovenou premiéru: Přivítání? Byl jsem trochu dojatýKOM - PCE 2:1, 44.kolo | Daniel Kinc, foto: Michal EgerB r n o – Kometa po reprezentační pauze pokračovala v náročném programu, kdy hraje obden. Také druhý zápas odchytal brankář Marek Čiliak, poprvé však v pozici domácího brankáře od čtvrtého finále play-off proti Třinci chytal před milovaným publikem. V duelu s Pardubicemi předvedl jistý výkon, svůj celek několikrát skvěle podržel a náskok týmu pomohl k důležité výhře 2:1 v prodloužení. Jaké byly jeho pocity po utkání?
14.2.Kometa se představí po sedmnácti dnech před domácím publikem, hostí PardubiceKOM - PCE 2:1, 44.kolo | Roman Zajíček, foto: Michal Eger.B r n o – Nabitý extraligový program pokračuje. Po středečním zisku bodu v Mladé Boleslavi se brněnský tým představí po dlouhé době opět před svým publikem. Do DRFG areny zajíždí nevyzpytatelné Pardubice, které se sice krčí na posledním místě tabulky, ale v poslední době vykazují solidní formu a dokáží potrápít lecjakého soupeře. Duel startuje v 18:00, bude letos podvanácté z dvaadvaceti zápasů vyprodáno? Vstupenky na utkání můžete kupovat ZDE.
Fanoušci mohou na utkání v rámci Tomboly 50 na 50 soutěžit o vstupenky na slavnostní premiéru dokumentárního snímku KOMETA:FILM (Z nebe do pekla a zpět), která se uskuteční 28. února v kině Scala.
14.2.Jan Hruška před Pardubicemi: Musíme se soustředit především na naši hruRoman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Leden byl na domácí zápasy nesmírně bohatý, Kometa jich stihla odehrát hned osm. To únor je pro změnu chudý. V nejkratším měsíci roku čekají na Brňany jen dva zápasy před svým publikem. Tím nejbližším je páteční mač s Pardubicemi. Co o něm prohlásili útočník Jan Hruška a asistent hlavního kouče Kamil Pokorný?
14.2.Dorostenci bojovali na ledě Třince. Napínavá přestřelka nakonec skončila lépe pro domácíTRI - KOM 6:5, 13.kolo | Ludmila Bočková, ilustrační foto: Vít NovákT ř i n e c – Ve čtvrtek zamířili brněnští dorostenci do Třince a toto utkání nabídlo celkem deset branek. Až do samého konce nebylo jasné, který z týmů se bude moci radovat z bodového zisku. Brňané nejprve předvedli parádní obrat zápasu, třinečtí hráči ale v posledních minutách zvládli skóre strhnout opět na svoji stranu a v nadstavbové části si zajistili i bonusový bod.
14.2.Zlato! Sedmnáctka zvítězila na Evropském olympijském festivalu mládežeFilip Krůza, foto: EYOF 2019S a r a j e v o – Česká hokejová reprezentace do sedmnácti let zvítězila na turnaji Evropského olympijského festivalu mládeže v bosenském Sarajevu. Čeští mladíci sice ještě před třetí třetinou finálového utkání proti Bělorusům prohrávali 0:1, ovšem poté předvedli skvělý obrat a zaslouženě zvítězili. Síť běloruské brány rozvlnili Tobiáš Handl, Pavel Matěj a Pavel Novák. V předchozích utkáních Češi porazili Rusko 2:1 a Švýcarsko 3:0. Součástí zlatého týmu byl i útočník brněnské juniorky Jakub Malý.
13.2.Junioři nestačili na Vítkovice, alespoň bod z nadstavby trefil Radek KučeříkKOM - VIT 2:6, 37.kolo | Daniel Kinc, foto: Vít NovákB r n o – Po reprezentační pauze se o slovo hlásí zpět juniorská DHL Extraliga, konkrétně její nadstavba. Kometa sehrála ve středu odpoledne první ze série tří domácích ve čtyřech dnech. Proti Vítkovicím se modrobílí dostali do vedení, ovšem hosté z Ostravy skóre otočili a svůj náskok si drželi až do konce. V nadstavbě se z bodu radovali svěřenci Jana Zachrly, kteří zůstávají v tabulce na 8. místě.
13.2.Brňané po reprezentační přestávce vybojovali v Mladé Boleslavi bodMBL - KOM 2:1, 43.kolo | Ludmila Bočková, foto: Jan Pavlíček.M l a d á B o l e s l a v – Hráči brněnské Komety ve středu zamířili na led Mladé Boleslavi, tento zápas pro obě mužstva znamenal už čtvrtý letošní vzájemný duel. Brňané se v závěru první třetiny dostali do vedení, Bruslaři však ve třetím dějství dokázali utkání vyrovnat a v prodloužení pak Pavel Musil vystřelil Středočechům bonusový bod navíc. Do sestavy Komety se ze Slovanu Bratislava vrátil Marek Čiliak, který dokázal zlikvidovat 31 střeleckých pokusů z hokejek soupeřů a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu za brněnský tým.
12.2.Mládežnický kolotoč se opět roztáčí. Junioři se představí třikrát doma, dorost zavítá do TřinceMatouš Vojáček, foto: Jiří GrulichB r n o – Reprezentační přestávka je u konce a o slovo se opět hlásí mládežnické soutěže, kde již vše spěje k vrcholu sezóny. Juniory čeká další nabitý týden, jelikož během čtyř dnů odehrají tři utkání, a všechny doma! Již ve středu se v Brně představí Vítkovice, v pátek rakouský celek ze Salcburku a o den později České Budějovice. Dorostenci odehrají jediné utkání, které proběhne na ledě Třince.
12.2.Přestávka končí, Kometu čeká utkání na ledě Mladé BoleslaviFilip Krůza, foto: Michal EgerB r n o – Únorová reprezentační přestávka je u konce, kolotoč extraligových zápasů se opět roztáčí. Hokejisté brněnské Komety zajíždějí do Mladé Boleslavi, kde se ve středu 13. února utkají od 17:20 před kamerami ČT Sport s místními Bruslaři. Zápas bude důležitou bitvou v boji o postavení v první šestce. Brňané drží v tabulce šestou pozici, jejich soupeř se nachází hned dva body pod nimi.
11.2.Víme, o co v následujícím programu hrajeme, uvědomuje si útočník Jakub OrsavaRoman Zajíček, Václav Trávníček. Foto: Martin Tajč.B r n o – Jakub Orsava má za sebou necelý měsíc působení v brněnské Kometě, do které přišel v průběhu ledna z Mladé Boleslavi. A právě tento soupeř na brněnský tým čeká ve středu po reprezentační přestávce. Moravský celek čeká náročný program, zápasy půjdou v rychlém sledu a navíc budou velmi důležité. A bez debaty hned ten ve městě automobilů. Je jasné, že momentálně každý bod bude rozhodovat v bojích o elitní šestku zaručující přímý postup do play-off.
10.2.Český tým vyhrál po 25 letech Švédské hokejové hry. Byla u toho i trojice hráčů KometyRoman Zajíček, foto: Aleš Krecl (ČSLH).B r n o / S t o c k h o l m – Již po sobotním večerním zápase mezi domácím Švédskem a Ruskem bylo jasné, že český národní tým vyhraje teprve podruhé v historii Švédské hokejové hry - letos nazvané Beijer Hockey Games. Na vítězství se čekalo dlouhých pětadvacet let a byli u toho současní nebo bývalí hráči Komety. Obránce Jan Štencel, útočníci Petr Holík a kapitán Martin Zaťovič odehráli všechny tři zápasy a byli součástí úspěšného týmu. V nedělním utkání hráli Češi s Ruskem, účet zápasu otevřel Tomáš Zohorna, k obratu však zavelel dvougólový Kuzmenko. Sborná si těsný výsledek pohlídala a došla si pro tři body. Nic to nezměnilo na faktu, že Česko celý turnaj vyhrálo.
10.2.Devatenáctka otočila duel s Německem, šestnáctka těsně podlehla RuskuFilip Krůza, foto: Ronald HanselT u r k u / M i k k e l i – České reprezentace do devatenácti i šestnácti let mají za sebou poslední zápasy na svých turnajích. Devatenáctka ve finském Turku s Německem prohrávala už 0:2, ovšem povedeným obratem v druhé polovině hrací doby nakonec vybojovala vítězství 3:2. Dvě asistence si připsal Vojtěch Střondala. Šestnáctka sehrála v Mikkeli, taktéž finském městě, vyrovnanou partii s Ruskem. Češi nakonec prohráli 3:2. Na druhý český gól nahrával Stanislav Svozil.
9.2.Národní tým s komeťáky v sestavě porazil Finsko a útočí na vítězství v turnajiVáclav Trávníček, Daniel Kinc, foto: Karel ŠvecS t o c k h o l m / B r n o – Česká reprezentace na švédských Beijer Hockey Games pokračuje ve skvělých výkonech! Po čtvrtečním vítězství nad domácím výběrem 5:2 dokázali svěřenci trenéra Miloše Říhy v sobotu porazit Finsko 3:1 a v nedělní bitvě proti Rusku budou usilovat o vítězství v turnaji. K triumfu národního týmu i tentokrát pomohli hráči brněnské Komety – obránce Jan Štencel a útočníci Martin Zaťovič s Petrem Holíkem, jenž si v utkání připsal asistenci.
9.2.Svozil přispěl k výhře nad Švédy, sedmnáctka na stejného soupeře nestačilaMatouš Vojáček, foto: Ronald HanselB r n o – V sobotu byly v akci dva reprezentační výběry U16 a U17. Hokejisté do šestnácti let si na turnaji čtyř zemí spravili náladu po páteční prohře s domácími Finy. Utkání, které přineslo třináct branek rozhodlo až prodloužení, kde se radovaly české barvy. Do utkání zasáhl i brněnský Stanislav Svozil, jenž sám zařídil třetí branku a podepsal se i pod rozhodující gól. To národní tým do sedmnácti let s Erikem Meluzínem a Janem Sedláčkem prohrál na turnaji pěti zemí i závěrečný duel s celkem Tre kronors.
8.2.Devatenáctka porazila Švýcarsko, osmnáctka se sedmnáctkou nestačily na USA a šestnáctka podlehla FinskuAdéla Hrabálková, foto: Lukáš Kaboň / Český hokejB r n o – Devatenáctka má za sebou na Turnaji pěti ve finském Turku třetí zápas a první vítězný. Hned v 5. minutě si dvěma rychlými góly získala náskok, který až do konce nepustila a nakonec zvítězila těsně 4:3. Pozítří čeká výběr s brněnským Vojtěchem Střondalou závěrečné utkání proti Německu. Osmnáctka zakončila Turnaj pěti v Soči vysokou porážkou 2:8 se Spojenými státy a celkově tak skončila na 4. místě. Střelecky se dokázal prosadit obránce Komety Radek Kučeřík , do zápasu zasáhl také Jan Mlčák . Sedmnáctka s Janem Sedláčkem a Erikem Meluzínem se na Turnaji pěti ve švédském Tranås také utkala s výběrem USA, téměř dvě třetiny držela bezbrankové skóre, ale nakonec podlehla 0:3. Turnaj zakončí zítra proti domácímu výběru Švédska. Šestnáctka začala Turnaj čtyř ve finském Pieksämäki utkáním proti domácímu výběru, kterému ve vyrovnaném zápase podlehla 3:1. V následujících ji čekají utkání nejprve proti Švédsku a poté proti Rusku.
7.2. Osmnáctka i devatenáctka podlehly Švédům, sedmnáctka nestačila na FinyLudmila Bočková, foto: Juniorský hokejB r n o – Čtvrteční zápasy českých mládežnických týmů na jednotlivých Turnajích pěti dopadly lépe pro severské celky. Sedmnáctka prohrávala s Finy po dvou třetinách jen velmi těsně a na začátku třetího dějství se národnímu týmu podařilo vyrovnat, Finové však v následujících minutách nastříleli ještě čtyři branky a potvrdili tak své vítězství. Také hráči do osmnácti let dokázali vyrovnat nepříznivý stav utkání, a to hned dvakrát. Švédové se ovšem dostali do vedení ještě potřetí a na to už česká reprezentace odpověď nenalezla. Mladíkům do devatenácti let se povedlo smazat dokonce tříbrankové manko, i v tomto případě se ale z vítězství nakonec radoval tým ze Skandinávie.
7.2.Fantastický vstup do Beijer Hockey Games. Češi přehráli Švédy, Zaťovič s Holíkem pomohli Kovářovi k hattrickuLudmila Bočková, foto: Česká hokejová reprezentaceS t o c k h o l m / B r n o – Národní tým vstoupil do Švédských hokejových her úspěšně. Svěřenci Miloše Říhy porazili domácí mužstvo 5:2 a hned na úvod turnaje se vyhoupli do čela tabulky. Největším gólovým přínosem k vítězství přispěl Jan Kovář, hokejisté Komety Martin Zaťovič a Petr Holík si připsali každý po jedné asistenci. Dalším Komeťákem v sestavě byl i obránce Jan Štencel. Na tento duel budou rádi vzpomínat také bratři Zohornovi, jelikož se v týmu sešli všichni tři, a dokonce společně nastoupili v jednom útoku.
6.2.Pracujeme na tom, aby naše výkony byly konstantní, říká obránce Ivan BarankaRoman Zajíček, Václav Trávníček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Je tomu téměř přesně měsíc, co posílil zadní řady Komety. Od té doby stihl Ivan Baranka nastoupit do sedmi utkání, ve kterých se mu osvědčila spolupráce s Ondřejem Němcem. „Myslím, že jsem se aklimatizoval velmi rychle, kabina mi v tom hodně pomohla. Jsem tady a nemůžu si vůbec na nic stěžovat,“ hlásí třiatřicetiletý obránce, jenž se se svými spoluhráči během reprezentační přestávky po krátkém volnu od středy znovu připravuje na blížící se vrchol extraligové sezóny.
6.2.V květnu startuje jubilejní 10. ročník Hokejových víkendů s Kometou. Registrovat se můžete již nyníRoman Zajíček, ilustrační foto: Vít Novák.B r n o – V letošním roce odstartuje jubilejní 10. ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Jedná se o dvoudenní kempy v rámci přípravy na novou sezónu a probíhají ve Sportcentru za Lužánkami. Hokejový víkend je určen pro hráče ročníků narození mezi lety 2004 - 2012. Zájemci se můžou hlásit zkušeným trenérům, kteří poskytnou potřebné informace. Podrobnosti naleznete: ZDE
6.2.Střondala si za devatenáctku připsal tři body, osmnáctka podlehla RuskuFilip Krůza, foto: Karel ŠvecT u r k u / S o č i – Devatenáctka v prvním zápase Turnaji pěti hraném ve finském Turku těsně nestačila na domácí Finy, kterým podlehla 4:3 v prodloužení. Skvělý individuální výkon však předvedl Vojtěch Střondala, který jeden gól sám vstřelil a na další dva nahrál! Svěřenci Aloise Hadamczika naopak mají za sebou už druhé utkání na Turnaji pěti v ruském Soči. Součástí týmu do osmnácti let jsou i obránci juniorky Komety Radek Kučeřík a Jan Mlčák. Po povedeném střetnutí s Finskem, které ovládli 6:3, se Češi utkali s domácím ruským výběrem. Rusové měli utkání od začátku pod kontrolou a dokázali jej dovést ke zdárnému konci a vítězství 5:1.