Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

16.10.Základní skupina CHL je minulostí, Kometa čeká na jméno soupeře pro osmifináleZUG - KOM 2:1, 6.kolo | Václav Trávníček, foto: Fabrizio Vignali.Z u g – V úterý večer sehráli hokejisté brněnské Komety odvetné utkání na ledě švýcarského Zugu. V sestavě dostala příležitost řada mladých hráčů, kteří nabrali cenné zkušenosti a rozhodně nezklamali. Brňané v dramatické bitvě stahovali náskok soupeře, který ale nakonec v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů vyhrál těsně 2:1. Modrobílí nyní čekají na jméno svého soupeře pro osmifinále.
15.10.Dobře jsem přečetl hru, popisuje první brněnský gól sezóny v oslabení Bedřich KöhlerVIT - KOM 3:4, 10.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.B r n o – V letošním ročníku extraligy se dočkal významného jubilea, odehrál 800. utkání v kariéře, v novém brněnském dresu zatím nechyběl ani minutu. V posledním extraligovém zápolení dostal Kometu v polovině utkání do průběžného vedení a zároveň se postaral o první gól Brňanů v oslabení v této sezóně. Útočník Bedřich Köhler byl po zápase spokojený, ze svého rodného města dovezl dva cenné body za vítězství po nájezdech. Zároveň se stal hráčem zápasu.
15.10.Kometu čeká poslední zápas základní části Ligy mistrů. V úterý hraje ve švýcarském ZuguZUG - KOM 2:1, 6.kolo | Roman Zajíček, foto: Michal Eger.B r n o – Hokejová Kometa si zase na malou chvíli odskočí z extraligového kolotoče do toho mezinárodního. Brňané mají za sebou pět zápasů v rámci letošní Ligy mistrů s bilancí tří výher a dvou proher. Před posledním duelem skupinové fáze je čeká duel na půdě švýcarského Zugu. Oba celky mají postup zajištěn a mohou se tak společně těšit na páteční los, který jim přisoudí osmifinálového soupeře.
14.10.Kometa porazila Vítkovice posedmé v řadě. Dramatickou bitvu rozhodly nájezdyVIT - KOM 3:4, 10.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.V í t k o v i c e – Byl to velký boj a divácky atraktivní utkání. Skóre se neustále překlápělo, týmy se střídaly ve vedení. Vše ale nakonec dospělo do prodloužení, respektive nájezdů. V nich brněnská trojice Kašpar, Mueller a Zaťovič řádila a pro Brno vybojovala dva cenné body. Navíc Brňané porazili svého soupeře již posedmé v řadě. Do Brna tak vezou vítězství.
14.10.Dorost si připsal další dvě vysoké výhry. Šestá i osmá třída si poradily s TřebíčíŠimon Albrecht, foto: Vít NovákB r n o – Uběhl další říjnový týden plný zajímavých hokejových příběhů. Všechny výběry se tento týden naladily na vítěznou vlnu a nikdo neokusil hořkost porážky! Dorostence čekaly gólové hody, když nasázeli dokonce čtrnáct gólů do sítě Českých Budějovic a hned nazítří si připsali další vysokou výhru proti Táboru. V obou duelech zářila především první lajna Brabenec - Kos - Sedláček. Osmáci, stejně jako šesťáci, rozstříleli Horáckou Slavii, a to shodně 11:0. Sedmáky čekaly o víkendu dva zápasy. V sobotu v divoké přestřelce přehráli Hodonín 6:10 a následně si doma poradili s Boskovicemi. V týdnu se také zúčastnili miniturnaje, ve kterém remizovali s Třincem a rozstříleli Olomouc. Paťáci strhli vyrovnanou bitvu s Hodonínem na svoji stranu a zvítězili 5:6. Juniorům do zápasového rytmu vstoupila reprezentační přestávka.
13.10.Repríza loňského čtvrtfinále, Brňané se představí na ledě VítkovicVIT - KOM 3:4, 10.kolo | Matěj Laža, foto: Petr KotalaB r n o – Kometa po skalpu lídra míří do Ostravy, kde se pokusí vydolovat body v dalším těžkém duelu. Na OSTRAVAR ARÉNU mají Brňané pěkné vzpomínky z března, kdy vyválčili dvě vítězství z prvního a druhého čtvrtfinále a načali tak cestu k druhému titulu. Navázat na sérii vítězství proti Vítkovicím se Kometa pokusí v neděli od 16:00.
13.10.Češi do 18 let ve třetím zápase udolali Rusy, brankou přispěl brněnský Jan MlčákDaniel Kinc, foto: Karel Švec.P ř í b r a m – Česká hokejová reprezentace má za sebou trojlístek domácích duelů proti ruské sborné. V Příbrami odehrála tři duely ve třech dnech, z čehož první dva prohrála, ale ten závěrečný sobotní už ze svých rukou nepustila. U výhry 5:3 byli i dva brněnští obránci, a to Radek Kučeřík a také Jan Mlčák, který se zápase blýskl jednou trefou.
12.10.Deváté vítězství v řadě! Dorostenci jsou stále neporaženi, Táboru nasázeli osm branekTAB - KOM 2:8, 9.kolo | Daniel Kinc, foto: Vít NovákT á b o r – Další zápas se zcela jasným průběhem, a hlavně vítěznou koncovkou mají za sebou brněnští dorostenci. I po devíti zápasech letošní sezóny jsou neporaženi, což potvrdilo v pátek odpoledne na ledě Tábora, kde zvítězili zcela jasně 8:2 a v prodloužení vybojovali bonusový čtvrtý bod. Vydařený týden zažil útočník Jakub Kos, který se po hattricku v Českých Budějovicích prosadil třikrát i v Táboře.
12.10.Skalp lídra! Kometa doma přehrála vedoucí Litvínov a posunula se na páté místoKOM - LIT 3:1, 9.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo DostálB r n o – Kometa v rámci 9. kola přivítala doma lídra tabulky z Litvínova, který byl do té doby venku neporažen. Modrobílí však od úvodních minut udávali tempo zápasu a duel získali pod svou kontrolu. Brňané zvítězili 3:1, hvězdou zápasu se stal brankář Karel Vejmelka, který svůj celek v klíčových fázích zápasu podržel, a připsal si 21 úspěšných zákroků.
12.10.VIDEO: Porazit lídra je určitá vzpruha, říká Jan Štencel po výhře nad LitvínovemKOM - LIT 3:1, 9.kolo | Michal Kuba, Pavel Kuba, foto: Ivo Dostál.B r n o – Brněnští hokejisté se po středečním duelu Ligy mistrů museli rychle zregenerovat a připravit na páteční extraligový duel s Litvínovem. A zvládli to skvěle. Kometa dokázala každou třetinu proti Vervě skórovat a díky dobré obranné práci a výkonům Karla Vejmelky slavila tříbodovou výhru! Dva ze tří brněnských gólů obstarali obránci, vůbec první letošní extraligovou trefou otevřel skóre duelu Jan Štencel. „Vzali jsme to příkazem a začali jsme více střílet," povídal po utkání brněnský bek.
11.10.Po Lize mistrů se vrací extraliga, Kometa přivítá první LitvínovKOM - LIT 3:1, 9.kolo | Matěj Laža, Roman Zajíček. Foto: E. Beneš.B r n o – Po středečním souboji Ligy mistrů opět pokračuje česká nejvyšší soutěž. Kometu čeká v pátek atraktivní duel s Litvínovem, který se aktuálně vyhřívá na prvním místě tabulky. Brňané se pokusí navázat na poslední domácí výhru, ve které zvládli po skvělém výkonu porazit karlovarskou Energii. Duel začíná v pátek v DRFG areně od 18:00. Vstupenky jsou v prodeji i na internetu a také na pokladně naší haly. Vstupenky na utkání ZDE.
11.10.Dostat tři góly v závěru je velká škoda, říká po utkání Ligy mistrů brankář Karel VejmelkaKOM - ZUG 2:3, 5.kolo | Šimon Albrecht, foto: Vít Novák.B r n o – Ve středu v podvečer vyzvala Kometa pod Špilberkem švýcarský Zug v rámci mezinárodní Champions Hockey League. Hned od první minuty se hrál hokej nahoru dolů a v DRFG areně bylo k vidění plno šancí. Rázem však modrobílí vedli o dvě branky, a přestože hosté zasypali brněnskou svatyni spoustou střel, tak gólman Karel Vejmelka, který v tomto utkání dostal prostor v brankovišti, předváděl jeden přesný zákrok za druhým. Žádný další gól v průběhu zápasu nepadl. Brněnský fantom v masce držel čisté konto až do 49. minuty, než ho překonal zugský „Top scorer“ Lino Martschini. Domácím pak závěr zápasu nevyšel a švýcarský celek v posledních minutách třetí periody dvěma slepenými góly otočil skóre zápasu ve svůj prospěch. I přes prohru ale Kometa postupuje do osmifinále Ligy mistrů, neboť Berlín porazil v domácím utkání Grodno.
11.10.Osmnáctka neuspěla v prvním utkání trojboje proti RuskuFilip Krůza, foto: Rob WallatorB r n o / P ř í b r a m - Reprezentace českých hokejistů do osmnácti let má za sebou první utkání proti Rusku na kempu v Příbrami. Rusové se dostali do vedení již po pár minutách první třetiny a svůj náskok už do konce zápasu nepustili. Za celek se lvem na hrudi se prosadil pouze Radek Mužík, jenž síť brány rozvlnil šestnáct sekund před polovinou hrací doby. Z hráčů brněňské Komety se utkání zúčastnili obránci juniorky Jan Mlčák a Radek Kučeřík, který dokonce zastával roli asistenta kapitána. Další střetnutí s výběrem sborné čeká svěřence Aloise Hadamczika hned zítra v 17:30.
11.10.Dorost nastřílel v Českých Budějovicích čtrnáct branek a má osmou výhru v řadě!CEB - KOM 4:14, 8.kolo | Daniel Kinc, foto: Vít NovákČ e s k é B u d ě j o v i c e – Modrobílí dorostenci mají za sebou další skvělý zápas a stejně jako zatím vždy v letošní sezóně s vítězným koncem. Lídr tabulky přidal osmou výhru v osmi zápasů na ledě Českých Budějovic, kde si otevřel regulérní střelnici. Brňané o výsledku duelu rozhodli ve druhé části, kdy se prosadili hned sedmkrát, a celkově pak zvítězili málo vídaným výsledkem 14:4! Bonusový bod v nájezdech brali Jihočeši. Další duel mají komeťáci na programu hned o den později od 15:30 v Táboře.
10.10.Neporažený dorost bude chtít navázat na předchozí úspěchy. Junioři mají volnoFilip Krůza, foto: Vít NovákB r n o - Většina mládežnických týmů Komety má před sebou další zápasový týden, jen juniorka má po náročném programu v minulých týdnech volno. Dorostenci, jenž jsou stále bez porážky a první v tabulce, vyzvou Motor České Budějovice a Tábor. Osmáci a šesťáci přivítají na svém ledě vrstevníky z Třebíče. Souboj v Hodoníně čeká pátou a sedmou třídu, jenž se o den později utká i s Boskovicemi.
10.10.Startuje aukce komeťáckých deštníků z České! Výtěžek pomůže dětem s PAS a mentálně postiženýmTisková zpráva, foto: Vít Novák.B r n o – Více než dva měsíce zdobily Českou ulici v centru Brna, nyní pomohou dětem s diagnózou poruchy autistického spektra a lidem s mentálním postižením. Speciální limitovaná edice komeťáckých deštníků putuje do dobročinné aukce, která startuje ve středu 10. října. Tedy ve stejný den, kdy působivá instalace na České ulici končí. Do dražby míří celkem 59 deštníků a také 13 párů umělecky ztvárněných holinek!
10.10.Kometa nad švýcarským Zugem dlouho vedla, nakonec ale těsně padlaKOM - ZUG 2:3, 5.kolo | Michal Kuba, foto: Michal Eger.B r n o – Středeční večer nabídl v brněnské DRFG areně poslední domácí utkání Komety v rámci základní části Ligy mistrů. Brňané vstoupili do utkání velmi aktivně a díky dvěma rychlým gólům přebrali otěže utkání. Náskok domácích trval až do třetí části, v níž se ale Švýcarům povedlo třikrát skórovat a překlopit vývoj utkání na svoji stranu. Naděje na postup do osmifinále však nadále žijí.
9.10.Zpět do Ligy mistrů. Kometa může doma proti Zugu stvrdit postup do osmifináleKOM - ZUG 2:3, 5.kolo | Daniel Kinc, foto: Michal EgerB r n o – Extraligový kolotoč, v němž mají modrobílí momentálně odehráno osm duelů, se na několik dní zastavuje, zápasová porce brněnských hokejistů ale pokračuje. Už ve středu pokračuje Champions Hockey League svým pátým hracím kolem, v rámci nějž zavítá pod Špilberk dobře známý švýcarský celek EV Zug. Kometa může v případě jakékoliv výhry bez ohledu na další výsledky slavit postup mezi nejlepší šestnáctku soutěže. Utkání startuje v DRFG areně v 18:00.
8.10.Českou sedmnáctku čeká přípravný kemp v JihlavěŠimon Albrecht, foto: Laco DuračkaB r n o – Český reprezentační výběr do sedmnácti let se pod taktovkou Karla Berana sjede v Jihlavě na přípravném kempu od 11 - 13. října. Na kemp bylo nominováno celkem 37 hráčů a v rámci něj odehrají mladí reprezentanti dvě modelová utkání. Mezi nominovanými znovu figurují hráči Komety. Tentokrát se jedná o dva hráče, kteří hájí barvy juniorky, a konkrétně o obránce Jana Holemého a útočníka Jakuba Malého.
8.10.Výsledky mládeže: Sedmáci nedali šanci Břeclavi, osmá i šestá třída porazily Warrior. Dorost stále bez porážkyFilip Krůza, foto: Vít NovákB r n o – Mládežnické týmy Komety mají za sebou další hokejový týden. Junioři po dlouhé sérii vítězství dvakrát narazili v Českých Budějovicích a ze dvou utkání si připsali jediný bod. Dorostenci jsou naopak stále suverénní a po výhře s Mladou Boleslaví navyšují náskok na čele své skupiny. Osmáci si poradili s Warriorem Brno poměrem 4:2. Sedmá třída rozstřílela břeclavské Lvy 10:2. Šesťáci zase vynulovali v brněnském derby Warrior. O něco méně úspěšná byla pátá třída, která v Břeclavi uhrála remízu 5:5.
8.10.Zatím se mi daří, snad se střelecky nezadrhnu, přeje si po hattricku Martin ZaťovičKOM - KVA 5:3, 8.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Byl to večer první formace. Spojení Holík, Mueller a Zaťovič zatím funguje na výbornou a celá útočná letka zařídila proti Karlovým Varům všech pět gólů. Z toho třikrát se dokázal prosadit Martin Zaťovič, pro kterého to byl druhý hattrick v Kometě. Tím prvním se blýsknul před dvěma lety v domácím duelu proti Liberci.
8.10.Dražba army dresů na podporu válečných veteránů vynesla přes 300 tisíc korunVáclav Trávníček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Přesně 313 440 korun vynesla dražba army dresů, které hokejisté Komety oblékli v úvodní třetině prvního domácího utkání letošního ročníku Tipsport extraligy. Klub částku věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. Mezi fanoušky byl největší zájem o dres Martina Erata, který vydražili za 21 900 korun. Nejvíc příhozů, celkem 118, zaznamenal maskáčový úbor Jana Hrušky. Aukci komeťáckých army dresů, jež vyvrcholila v neděli pozdě večer, jste mohli sledovat online na webu Sportovniaukce.cz.
7.10.Michal Gulaši, patron bojovnosti a trpělivostiKOM - KVA 5:3, 8.kolo | Tisková zpráva, foto: Jiří Grulich.B r n o – Je to přesně 537 dní, kdy odložil zelenou helmu. Stalo se tak v posledním finálovém utkání play-off sezóny 2016/2017. Od té doby dýchal na záda legendárnímu Výtiskovi, v celkovém součtu skončil v uplynulé sezóně právě za ním druhý. Odložme však pohled do minulosti a dívejme se vpřed. Je na čase se poklonit tomu, který bojoval a dočkal se. Vítězem Radegast indexu za měsíc září se stává trpělivý obránce Michal Gulaši z Komety Brno. Mezi týmy jasně dominoval Litvínov před Spartou, Brno v celkovém hodnocení skončilo osmé.
7.10.Hattrick Martina Zaťoviče zlomil odpor Karlových Varů. Kometa bere tři bodyKOM - KVA 5:3, 8.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Kometu čeká nabitý týden plný zápasů před domácím publikem. Ten první zahájili Brňané proti Karlovým Varům. Hosté sice šli v úvodu třetiny do vedení, několikrát zlobili modrobílé hráče, ale Kometa duel otočila a zásluhou dvou branek Petera Muellera a hattricku Martina Zaťoviče získala potřebné tři body.
7.10.Je skvělé, že si naše lajna tak výborně rozumí, kvituje spolupráci prvního útoku Peter MuellerDaniel Kinc, foto: Jiří GrulichB r n o – Byl to zápas prvního útoku. Kometa v neděli přetlačila karlovarskou Energii doma 5:3, přičemž všechny góly zařídila první útočná formace. Peter Mueller, který se v pátek vrátil zpět do sestavy, přispěl k výhře čtyřmi body (2+2) a vůbec poprvé se tak trefil v extralize před domácím publikem. Po zápase se americký forvard podělil o své bezprostřední dojmy.
6.10.V neděli opět doma. Kometa po roční pauze změří síly s karlovarskou EnergiíKOM - KVA 5:3, 8.kolo | Daniel Kinc, foto: Ivo Dostál.B r n o – Přesně po týdnu se brněnská Kometa představí před svým vlastním publikem. K utkání 8. kola Tipsport extraligy přijede pod Špilberk celek Karlových Varů, který zažívá v nejvyšší soutěži po návratu obnovenou premiéru. Západočechům se zatím v úvodu sezóny moc nedaří, modrobílí budou chtít využít rozpoložení soupeře ve svůj prospěch. Utkání startuje v brněnské DRFG areně úderem sedmnácté hodiny.
5.10.Duel v Hradci rozhodly přesilovky. Domácí díky tomu berou tři body do tabulkyHRK - KOM 4:2, 7.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.H r a d e c K r á l o v é – Další náročnou bitvu absolvovala brněnská Kometa v rámci 7. kola Tipsport extraligy. Zajížděla na led rozjetého Hradce, který od druhého kola nepoznal hořkost porážky. Dlouho se hrál vyrovnaný duel, výsledek byl až do 47. minuty vyrovnaný 2:2, až se domácí v přesilovce ujali vedení, které ještě v závěru potvrdili. V duelu využili celkem čtyři početní výhody, Kometa jednu. Hradec vyhrál 4:2.
5.10.Dorostenci jsou stále neporaženi, dokázali otočit duel s Mladou Boleslaví a ovládli tak sedmý zápas v řadě!KOM - MBL 3:2, 7.kolo | Adéla Hrabálková, foto: Vít NovákB r n o – V pátek odpoledne zavítala na brněnský led Mladá Boleslav. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, na první gól se čekalo až téměř do poloviny utkání. Ve třetí třetině se hosté dokonce dostali do vedení, Brněnští však dokázali srovnat a čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby vstřelil vítězný gól dnes dvougólový Jakub Brabenec. V prodloužení dokázal opět čtyři sekundy před sirénou skórovat Patrik Fajmon a Kometa se tak může radovat ze zisku čtyř bodů.
5.10.Juniorka neuspěla na jihu Čech ani podruhé, rozhodla už první třetinaCEB - KOM 6:2, 16.kolo | Daniel Kinc, foto: Mládežnický hokejČ e s k é B u d ě j o v i c e – Junioři brněnské Komety mají coby lídři tabulky za sebou druhé utkání ve dvou dnech na ledě Českých Budějovic, avšak bohužel se stejným výsledkem. Modrobílí ani tentokrát nedosáhli na výhru, když rozhodnutí přinesla už první třetina, v níž domácí skórovali hned čtyřikrát. Kometa korigovala stav až v poslední části, Jihočeši však zvítězili 6:2.
5.10.Obrat s Boleslaví? Hrajeme týmově a dali jsme do toho srdíčko, tvrdí Patrik FajmonKOM - MBL 3:2, 7.kolo | Adéla Hrabálková, foto: Vít NovákB r n o – Dorostenci zatím ovládli všechny zápasy a s 26 body se drží na čele skupiny Střed. Svoji zásluhu na tom má i nejproduktivnější obránce Patrik Fajmon, který v sedmi utkáních posbíral osm kanadských bodů za tři góly a pět asistencí. Zároveň je s +18 body v tabulce +/- nejúspěšnějším hráčem celé ligy. Trefit se dokázal i v posledním zápase proti Mladé Boleslavi, ve kterém Brněnští zvítězili 3:2. Parádní trefou čtyři vteřiny před koncem prodloužení poté vystřelil Kometě čtvrtý bod.

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál