Kometa proti německému vicemistrovi. Brňané v neděli vyzvou Lední medvědy

Kometa proti německému vicemistrovi. Brňané v neděli vyzvou Lední medvědy
 

B r n o – Modrobílý výběr čeká další utkání v rámci hokejové Ligy mistrů. Nedělní odpoledne bude patřit souboji s posledním finalistou německé nejvyšší hokejové soutěže, na stadionu Wellblechpalast se Kometa střetne s týmem Eisbären Berlin a pokusí se vybojovat první vítězství v rámci letošního ročníku Ligy mistrů.

 

O síle nedělního soupeře Komety není žádných pochyb. Aktuální německý vicemistr v posledních čtrnácti sezónách hned sedmkrát zvedl nad hlavu mistrovský pohár německé DEL. Naposledy tomu tak bylo v roce 2013. Stejně jako Brňané, také Berlín si připsal v úvodním utkání skupiny D porážku. Na vlastním ledě nestačil na švýcarský Zug poměrem 3:5. Hokejisté z hlavního města Německa sice vedli na startu druhé části už 3:1 po trefách Duponta, Olvera a Noebelse, Švýcaři ale čtyřmi góly otočili vývoj utkání a mohli se po právu radovat z tříbodového vítězství.

Utkání s Zugem hodnotil také hlavní kouč Ledních medvědů. ,,Hlavním důvodem porážky byla disciplína. Měli jsme mnoho vyloučených. V přípravných utkáních jsme hráli hodně oslabení a říkal jsem, že jednoho dne se nám to vymstí a to bylo dnes. Ve hře pět na pět s nimi můžeme bruslit a hrát, ale všechna oslabení, která jsme hráli, byly za fauly hokejkou a to je špatné,” řekl pro oficiální stránky soutěže Clément Jodoin.

Kometa v tentýž den na ledě běloruského celku předváděla dobrý výkon, Grodno však trestalo každou chybičku svého soupeře. Ačkoliv Brňané dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu po pěkné přesilovkové kombinaci Kašpara, Horkého a Hrušky a ráně od modré čáry z hokejky Štencela, nakonec to byli domácí, kteří se radovali z vítězství po brankách Šmurova a Maljavkova.

,,Myslím si, že to byl hodně rychlý hokej. Měli jsme trochu problém s šířkou kluziště. I když si myslím, že od druhé třetiny jsme soupeře přehrávali, měli jsme víc střel i šancí, tak nás postupně vybrejkoval, měl tři brejky, tři šance a proměnil, takže zaslouženě vyhrál,” hodnotil utkání v Bělorusku Kamil Pokorný.

2. zápas Ligy mistrů
neděle
2. 9. 2018
17:00 hod.
Online přenos
Eisbären Berlin Kometa Brno Wellblechpalast Arena
 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál