Tři body z tripu bereme, říká Martin Dočekal, kterého zaujala bouřlivá atmosféra v Grodnu

Tři body z tripu bereme, říká Martin Dočekal, kterého zaujala bouřlivá atmosféra v Grodnu
 

B e r l í n / B r n o – Útočník Martin Dočekal zažil s Kometou za posledních sedm let takřka všechno, co zažít jde. Byl u zisků medailí, dvakrát zvedal nad hlavu mistrovský pohár, podíval se také do české reprezentace a pravidelně naskakuje s brněnským klubem do mezinárodní Ligy mistrů. V ní v loňské sezóně odehrál osm utkání, letos zatím přidal další dva zápisy. Jaký byl podle něj bělorusko-německý trip?

 

Martine, jak jste si užil náročné cestování po různých koutech Evropy?
Jelikož nemám příliš v lásce létání, tak z tohoto pohledu jsem si to moc neužil. Ale co se týče zápasů, to už bylo něco jiného. Především v běloruském Grodnu to bylo zajímavé. Čekala na nás stará hala pro 2500 diváků, ale fanoušci tam byli neskuteční. Byl to kotel jako prase, opravdu neskutečné. Byl jsem z toho překvapený.

Byla to pro vás první zkušenost s Běloruskem?
Bylo to první setkání, jak s tou zemí a městem, tak po herní stránce. Nikdy jsem proti žádnému běloruskému týmu nehrál, ale podle mě to bylo herně dost podobné tomu, co se hraje v naší soutěži. Řekl bych, že Grodno by u nás bylo průměrným extraligovým týmem.

Připomínala vám jejich hra typický ruský hokej?
To si ani nemyslím. Připadalo mi to, že hrajeme proti Znojmu (smích). Upřímně řečeno, v tom zápase s nimi jsme nehráli moc dobře. V první třetině nás na obrovském hřišti přehrávali a chvilku trvalo, než jsme si na to zvykli. Pak už jsme do toho dostali a dalo se s nimi hrát.

Momentka z nedělního utkání mezi Berlínem a Kometou Brno v rámci Champions Hockey League. Foto: Marco Leipold.

Rozhodla asi druhá třetina, kdy jste za stavu 2:2 mohli překlopit vedení na svou stranu, jenže šance nebyly využity, souhlasíte?
Dokázali jsme smazat jejich náskok, pak jsme ale ztratili puk ve středním pásmu a po nedůrazu před brankou inkasovali třetí gól. Musíme se toho pro příště vyvarovat.

Po zápase v Grodnu jste nasedli na letadlo a přesunuli se do Berlína. Jak jste na tom byl druhý den po stránce únavy?
Cestování bylo náročné, přiletěli jsme do Německa snad ve dvě hodiny ráno, ubytovali se kolem třetí hodiny. Upřímně, žádná sranda to nebyla. Po asi čtyřech hodinách spánku jsem se musel donutit, abych šel ráno na snídani. Ale šel jsem, protože jsem měl hlad (smích). Pak byla možnost se dospat, odpoledne jsme si zatrénovali a rozjezdili se. Zápas s Berlínem vypadal mnohem lépe, hráli jsme jinak, než v Bělorusku.

S Berlínem to byla také parádní bitva před perfektní diváckou kulisou. Co duel rozhodlo?
Už před šesti lety jsem s Kometou hrál v Berlíně, ale to bylo ve velké hale. Dostali jsme tam 6:1 a jeli domů. Měli jsme v zápase dobrý pohyb, ve druhé třetině se nám povedlo nasázet nějaké góly, ale pak nás soupeř začal tlačit. Snížili na rozdíl jedné branky, ale naštěstí jsme se výsledek udrželi. Diváci byli také super, včetně těch našich, ale musím říct, že běloruská atmosféra mě zaujala ještě víc. Opravdu se tam fandilo skvěle.

Vyválčili jste důležitou výhru, tři body z tripu nakonec berete?
Myslím, že ano. Kdyby bylo šest bodů, bylo by to lepší, ale tři body z Berlína bereme. Je to kvalitní tým, proti kterému jsme nastoupili s našimi mladými kluky. Myslím si, že jsme ukázali kvalitu. Sice to byla vydřená výhra, ale odpracovaná. Výborně zachytal Marek Langhamer, který pochytal snad padesát střel. Je to někdy o tom, jak se gólman vyspí a zdá se, že se vyspal dobře.

Jaký vás nyní čeká program?
V pondělí máme volno, od úterý začínáme znovu trénovat a ve čtvrtek nás čeká další zápas.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál