Startují odvety Ligy mistrů. Kometa má běloruskému Grodnu rozhodně co oplácet

B r n o – Dva zápasy, tři body. Tento počet zatím vytěžila brněnská Kometa v Lize mistrů. Nyní se kolotoč mezinárodní soutěže přesunuje pod Špilberk, kde Kometa nejprve ve čtvrtek přivítá běloruského mistra z Grodna, v neděli pak bude hostit Berlín. V obou případech se čeká bouřlivá atmosféra, především německých fanoušků má přijet celá řada. O atraktivitu a náboj nebude jistě nouze. „Chceme podávat v domácích zápasech co nejlepší výkony. Grodnu chceme vrátit porážku na jejich ledě, říká trenér Kamil Pokorný.

Na horkém běloruském ledě vstoupila Kometa do nového ročníku Ligy mistrů. V polovině utkání prohrávali Brňané o dvě branky, ale výsledek dokázali dotáhnout. Ba co víc, měli i další velké šance, které je mohly dostat do vedení. Jenže je zradila koncovka, kterou měl soupeř o něco lepší. Něman vyhrál 4:2. „Čekala na nás stará hala pro 2500 diváků, ale fanoušci tam byli neskuteční. Byl jsem z toho překvapený," přiznal po utkání Martin Dočekal.

„Trošku jsme měli problém s šířkou kluziště, ale postupem času jsme si na něj zvykli. Řekl bych, že jsme domácí tým od druhé třetiny přehrávali, byli jsme víc na kotouči, měli i více šancí. Soupeř nás ale postupně vybrejkoval, tři brejky proměnil a celkově byl lepší v koncovce a zaslouženě vyhrál," komentoval utkání trenér Kamil Pokorný.

Grodno, které ve středu v dopoledních hodinách dorazilo na brněnské letiště a ještě v podvečer absolvuje v DRFG areně trénink, je nyní znovu nejbližším soupeřem Komety. „Hrajeme dva soutěžní zápasy proti kvalitním soupeřům. Prvním je Grodno, kterému chceme vrátit porážku z jejich kluziště. Nepovedla se nám u nich první třetina, kterou jsme zaspali. Do zápasu jsme sice naskočili, vyrovnali skóre, ale pak se nám to vrátilo a prohráli," mrzí brněnského trenéra.

Juraj Mikuš nastoupil do obou zápasů Ligy mistrů. V nich si připsal bod za asistenci. Foto: Ivo Dostál.

Což ale musí pochválit, jsou jistojistě fanoušci Komety, kteří především na druhý venkovní zápas vyrazili v hojném počtu. „V Berlíně vytvořili neskutečnou atmosféru a je vidět, jak s tím týmem žijí. Chceme hrát na domácí půdě co nejlépe a mít z naší hry dobrý pocit," říká Kamil Pokorný, který i lehce prozradil, v jaké sestavě Brňané nastoupí. „Do hry se zapojí i starší hráči. V bráně bude Marek Langhamer, jinak by měla být sestava v kompletním složení i se staršími hráči. Třináctým útočníkem bude Honza Süss, hrát nebude lehce zraněný Alex Mallet, který nedohrál první zápas a do druhého nenastoupil vůbec," odtajnil Pokorný.

Oba zápasy Ligy mistrů odehrál také obránce Juraj Mikuš, který s touto soutěží má zkušenosti i z dresu pražské Sparty. „Před startem extraligy nás čekají dva domácí zápasy a určitě je to pro nás lepší, než hrát nějaké přáteláky se soupeři z Česka nebo z KHL. Soutěž má kvalitu a soupeři jsou velmi silní. Tabulku nějak zvlášť nesleduju, ale samozřejmě vím, jak jsme na tom a kolik máme bodů. Ještě se hrají čtyři zápasy o celkových dvanáct bodů, postoupit tak může kdokoliv," dodává Mikuš.

3. zápas Ligy mistrů
čtvrtek