Klukům musím poděkovat za přesné přihrávky, komentuje svůj první hattrick v Kometě Luboš Horký

B r n o – Dvacetiletý útočník Luboš Horký má před startem sezóny formu jako hrom. Doposud odehrál všechny tři zápasy Ligy mistrů a jeho bodová bilance je více než interesantní. Vstřelil tři branky a k tomu si připsal čtyři asistence. V duelu proti Grodnu hrál s dresem Top scorera a později se ukázalo, že oprávněně. Navíc je to pro něj vůbec první hattrick v dospělém hokeji.

Zápas s běloruským Grodnem se vám povedl znamenitě, jak jste ho viděl ze svého pohledu?
Jsem rád, že mi to kluci chystali. Všechno mi to napadalo skoro do prázdné brány, ani to velkou práci nedalo. Možná to mám za ty minulé asistence. Bylo to skvělé.

Ukázalo se, že dres s nápisem Top scorera nemáte náhodou?
(smích). Potěší, když to máte na zádech, ale nějak víc jsem to nevnímal. Chtěli jsme vyhrát, a to se povedlo. Velkou zásluhu na tom mají kluci, kteří mi dávali přesné přihrávky před bránu. Možná mi to vrátili za minulé zápasy, kdy jsem jim šance připravoval pro změnu já.

V Berlíně tři asistence, s Grodnem tři góly. Kdy jste měl naposledy takovou plodnou bodovou bilanci?
Troufám si říct, že nikdy. Snad ani v juniorce, kdy se mi bodově dařilo, ale že bych si připsal jeden zápas tři body, další zase tři body, na to si vážně nevzpomínám.

Tři zápasy v Lize mistrů a bilance (3+4). Luboš Horký se v utkání s Grodnem stal zaslouženě nejlepším hráčem. Foto: Michal Eger.

A co se týče hattricku, byl to váš první v dospělém hokeji?
V áčku to byl určitě první. V mladších kategoriích si moc nevzpomínám, to bych fakt lhal. Je to určitě super, člověk získá díky dobré formě sebevědomí.

Cítíte, že vás kabina bere jako plnohodnotného hráče áčka?
Určitě mě kluci berou, ale sám vím, že v tom týmu ještě úplně nejsem. Musím na sobě makat, svými výkony se do týmu probojovat, abych hrál stabilně v extralize. Jestli nastoupím od začátku sezóny, to je spíš otázka na pana Zábranského, věřím, že se mi to podaří.

V neděli vás čeká utkání s Berlínem, plánujete přidat další tři body do své sbírky?
(úsměv). Hlavně chceme hrát dobrý hokej a soupeře porazit. O něčem jiném nepřemýšlím. Dívali jsme se na ně na videu, na nic nečekají, lítají po ledě. Musíme dávat puky rychle od hokejek, a pokud budeme hrát podobně jako v Německu, věřím, že se nám podaří uspět.