Juniorku i dorost čekají tento týden dva zápasy, jeden doma a jeden venku

Juniorku i dorost čekají tento týden dva zápasy, jeden doma a jeden venku
 

B r n o – Ve druhém zářijovém týdnu čekají na mládežnické týmy Komety celkem čtyři zápasy. Junioři ve čtvrtek zavítají na led Žďáru nad Sázavou, dorostenci zase hrají ve stejný den s Duklou v Jihlavě. V sobotu pak juniorka přivítá olomouckou Moru a dorost vyzve, též na svém ledě, žďárské Plameny.

 

Junioři budou po dvou porážkách bojovat o první vítězství

Juniorka se vrátila z rakouského Salcburku s neúspěchem a dvěma porážkami na kontě. Od silného soupeře, mimo jiné také finalisty loňského ročníku Extraligy staršího dorostu, schytala v prvním utkání nepříjemných deset gólů a podlehla mu 10:3. V dodatečných nájezdech už ale byli úspěšnější hráči Komety a získali alespoň bod. Druhé utkání nebylo tak gólově bohaté, ale i tak se po výhře 4:0 znovu radovali domácí, kteří byli tentokrát šťastnější i v nájezdové loterii.

Junioři jsou tak nyní odhodláni poprvé v novém ročníku zvítězit. První příležitost k tomu budou mít už ve čtvrtek, kdy se postaví hráčům Žďáru nad Sázavou. V tabulce skupiny C se Kometa po dvou odehraných zápasech nachází na posledním šestém místě se ziskem jednoho bodu. Její poměr vstřelených a inkasovaných gólů zatím není úplně lichotivý, konkrétně 3:14. Nejvíce bodů, přesněji dva, mají na kontě Michal Kunc, střelec dvou branek, a Vojtěch Kadlic, jenž dvakrát asistoval. Úspěšnost brankáře Filipa Kašpara, který odchytal více minut, je 85,11 %.

Žďár nad Sázavou se nachází v tabulce na pátém místě se třemi získanými body, na Kometu má tedy náskok dvou bodů. Plameny se na začátku sezony utkaly dvakrát s Olomoucí. Na domácím ledě ji dokázaly rozstřílet 6:1. Prodloužení však ovládli Kohouti. Na stadionu Mory už Žďár tak úspěšný nebyl. V základní hrací době prohrál 5:2 a neuspěl i v nájezdovém rozstřelu. Nejvíce kanadských bodů získali útočníci Jakub Konečný (2+2) a Martin Nagy (1+3).

3. kolo DHL Extraligy juniorů
čtvrtek
13 .9. 2018
18:00 hod.
Online přenos
SKLH Žďár nad Sázavou HC Kometa Brno Zimní stadion, Žďár nad Sázavou

O dva dny později se junioři poprvé v sezoně představí na domácím ledě. Do Brna dorazí olomoucká Mora. Její úvodní dva zápasy už jsme si představili, protože hrála se Ždárem. V tabulce se Kohouti nachází na druhé příčce s pěti získanými body. Dva hráči mají po dvou zápasech slušnou bilanci dvou gólů a tří přihrávek, konkrétně jsou to Josef Podlaha a Michal Matiaško.

4. kolo DHL Extraligy juniorů
Sobota
15. 9. 2018
16:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Olomouc DRFG arena, Brno

Dorost se pokusí navázat na vysokou výhru

Dorostenci načali nový ročník výborně. Proti Havlíčkovu Brodu si připsali všechny čtyři body po vítězství 8:1 v základní hrací době i nadstaveném prodloužení.

V tabulce skupiny Střed se díky skóre dostali na třetí pozici. V úvodním zápase si dva hráči Komety připsali tři kanadské body. Přesněji to byli Nesim Harmim (2+1) a Ivo Sedláček (1+2). Brankář Ondřej Bizoň má po povedeném utkání úspěšnost zákroků 95,45 %.

Čtvrtečním soupeřem dorostu bude jihlavská Dukla. Jihlava sezonu neodstartovala už tak dobře, když českobudějovickému Motoru podlehla 3:1. V nadstavbě se jihlavským podařilo uspět a odvést domů aspoň bod. Větší množství hráčů z Jihlavy má na kontě jeden kanadský bod, vypíchnu střelce Davida Polodnu a Ondřeje Brožu.

2. kolo ELIOD Extraligy dorostu
Čtvrtek
13. 9. 2018
15:00 hod.
Online přenos
HC Dukla Jihlava HC Kometa Brno Horácký zimní stadion, Jihlava

V sobotu se dorostenci představí na domácím ledě. Do DRFG areny přijede na utkání Žďár nad Sázavou. Plamenům se úvodní zápas vůbec nepodařil, protože ze souboje s Mladou Boleslaví si přivezly vysokou porážku a nula bodů. V Brně tak budou chtít určitě uspět. Tři hráči si připsali kanadský bod, jediným střelcem je Michael Procházka.

3. kolo ELIOD Extraligy dorostu
Sobota
15. 9. 2018
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno SKLH Žďár nad Sázavou DRFG arena, Brno
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál