Obránce Svozil o vítězné šňůře juniorky: Jsme více semknutí, dáváme góly a vyhráváme

Obránce Svozil o vítězné šňůře juniorky: Jsme více semknutí, dáváme góly a vyhráváme
 

B r n o – V sobotu odpoledne se brněnská juniorka utkala se svým zatím jediným přemožitelem z rakouského Salcburku a soupeři tedy měla co oplácet. Kometa chvíli vedla, chvíli prohrávala a ve třetí třetině hájila tenký jednobrankový náskok proti nebezpečné ofenzivě soupeře. Napínavý duel rozsekl necelé tři minuty před koncem obránce Stanislav Svozil. Jak viděl celý duel, a nejen to, tento ofenzivní bek?

 

Jak hodnotíte nedělní vydřenou výhru nad Salcburkem?
Myslím si, že je to docela zasloužená výhra. Jako tým jsme odvedli dobrou práci a dodatkové nájezdy byly ještě třešnička na dortu.

Zdá se, že po dvou nezdarech z úvodu sezóny v Salcburku jste tentokrát recept na pokoření soupeře našli.
První dva zápasy sezóny proti Salzburgu z naší strany nebyly vůbec dobré. Teď jsme více semknutí, padají nám tam góly a vyhráváme. To jsou faktory, které to hodně ovlivňují.

Který moment duelu byl pro vás nakonec ten zlomový?
Možná to byl ten můj gól na 5:3. Soupeř nás tu dobu hodně tlačil a bůh ví, jak by to dopadlo. Měli jsme již pohodové vedení a duel nakonec dopadl v náš prospěch.

V sobotu jste vstřelil dvě branky za dorost v Liberci. Řekl jste si tím o to, abyste hrál v neděli za juniorku?
Tohle nemůžu posuzovat. Určitě vím, že to způsobila nemoc Daniela Kowalczyka, takže mi trenér už včera říkal, že v nedělním utkání nastoupím. Jsem rád, že se mi dařilo i v neděli.

Gólová radost Stanislava Svozila z utkání proti rakouskému Salcburku. Foto: Vít Novák

Minulou sezóny jste nastupoval za mládežnické výběry Přerova, naopak letos jste nastupujete v Kometě. Jak se vám v Brně hraje?
Je to tu fajn, Kometa má velmi dobré zázemí. Udělal jsem dobré rozhodnutí. Jsem tu spokojený.

I na dobrém výkony se dají hledat chyby. Jaké slabé místo vidíte ve vaší hře?
Určitě to budou častá vyloučení. Často býváme vylučováni a někdy nás to může stát zápasy. Měli bychom na tom zapracovat.

Když už mluvíme o oslabení, tak co početní výhody? Ty také nejsou vaší silnou stránkou. Proti Salcburku se vám znovu nepodařilo využít ani jednu přesilovku.
Góly nám tam padají, i když ne z přesilovek. Ještě asi není ten správný čas, ale ono to přijde. Z tohohle bych neměl strach.

Očekáváte v blízké době nějakou pozvánku do reprezentace?
Teď má být kemp pro čtyřicet hráčů a tam jsem se bohužel nedostal. Doufám, že když budu makat i nadále, tak že něco přijde příště.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál