Lukáš Kašpar: Celý zápas jsme byli lepší, z vyrovnání jsme si nesedli na zadek

B r n o – Nedělní podvečer patřil repríze loňského finále, kdy do DRFG areny přijel Třinec. Utkání příliš branek nenabídlo. Kometa se dostala do vedení po brance Zaťoviče a jednobrankové vedení drželi modrobílí téměř celé utkání. Třinci se povedlo vyrovnat až tři minuty před koncem, Brňané se ale o body dělit nechtěli. Devatenáct vteřin před závěrem třetí třetiny nabral rychlost Lukáš Kašpar, který objel branku a předložil puk Karlu Pláškovi, jenž svým prvním gólem v extralize vystřelil Kometě vítězství.

Připsal jste si asistenci u vítězného gólu devatenáct vteřin před koncem. Měl jste za cíl hlavně udržet puk v útočném pásmu a nedat Třinci šanci ještě zaútočit?
Oba týmy v ten moment střídaly a já jsem dostal puk do plné jízdy. Určitě jsem si nechtěl stoupnout do rohu a zašlápnout to tam. To by asi nebyl dobrý nápad. V situaci, kdy jsou obránci odstoupení, chcete takovou šanci využít.

Viděl jste od začátku prostor pro nahrávku ještě před tím, než jste objel soupeřovu branku?
Určitě. Dobře si tam najel Hrouda (Jan Hruška pozn. red.) i Plašan (Karel Plášek ml. pozn. red.), tím pádem musel jejich brankář vnímat to, že bych to mohl dávat u první tyčky, takže u té zadní byl o trochu později, i když to stihl. Já jsem se snažil to tam pouze šoupnout, Plašan šel skvěle do brány, přišlo mu to na hůl a byl z toho krásný gól.

Vzal jste Karlu Pláškovi puk, když to byla jeho první branka?
Myslel jsem na to, ale vím, že pár zápasů odehrál i v loňské sezóně, takže jsem si nebyl úplně jistý, jestli je to jeho první gól.

Radost ze vstřelené branky devatenáct sekund před koncem. Foto: Jiří Grulich.

Třinec vyrovnal před koncem utkání. Hodně vás to naštvalo?
Samozřejmě nás to naštvalo. Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší, jenže jsme bohužel nedali druhou branku. Potom přišlo oslabení, ve kterém jsme inkasovali, což se nám nemůže stávat, ale bohužel i to je hokej. Důležité bylo, že jsme si z toho nesedli na zadek a nakonec to vydolovali.

Když srovnáte oba víkendové zápasy, zahráli jste si hokej více proti Třinci?
Utkání mělo vysoké tempo od obou týmů. V zápase s Pardubicemi to byla spíš taková plácaná. Byl tam hrozný led, na kterém se nedalo hrát. Třinec přijel s touhou urvat nějaký bod, protože se jim příliš nedaří, když jsem se koukal na tabulku. Osobně si myslím, že to byl zápas v největším tempu, jaký jsme v letošní sezóně odehráli.

Doufáte, že tímto zápasem se opět nasměrujete na vítěznou šňůru a dál budete vyhrávat?
Do teď jsme odehráli kvalitní utkání. Několik bodů jsme ztratili, ale je to teprve začátek sezóny. Kdybychom už teď sklápěli hlavy, tak by to bylo špatně. V zápase jsme ukázali, že když do toho šlápneme, tak jsme schopní zápasy vyhrávat.

Kvitujete to, že už za sebou máte režim zápasů sobota-neděle?
Je to super, protože to není úplně ideální. Samozřejmě se to dá odehrát, ale není to nejlepší, jelikož soupeř má den volna, což udělá hrozně moc. Sobotní zápasy jsou stejné, jako kdybychom hráli v pátek, jenže v neděli je ten den volna hrozně znát. Vždy se v tom utkání ukáže, když má soupeř o den volna navíc. Proto jsme taky za tyto tři body ještě víc šťastní. Jsme rádi, že už máme tento systém zápasů za sebou.

Lukáš Kašpar slaví výhru nad Třincem. Foto: Jiří Grulich.

Když vezmeme zápasy obecně, tak vám v utkáních příliš gólů nepadá. Na druhou strana obrana působí výborně...
Je jasné, že chceme vyhrávat každý zápas v základní části. Důležité ale je, že máme kvalitní obranu. K tomu oba brankáři podávají skvělé výkony. Nedáváme tolik branek, což není nejšťastnější, ale věřím, že nám to tam začne padat. Horší by bylo, kdybychom dávali víc branek a více jich inkasovali. Pak by přijel tým s dobrou obranou a už by to tak jednoduché nebylo. Dávat méně branek, ale skoro žádný nedostat je lepší varianta.

Proč si myslíte, že se vám v utkání nedaří odskočit na rozdíl dvou nebo tří branek?
Možná je to dané obrannou hrou. Více hrajeme od vlastní brány, když dáme branku, tak to ten pocit ještě umocní. O jednobrankové vedení se nemůžete opřít, takže musíme přidat více branek.

Cítíte po takové zátěži, že se vaše koleno vrací do optimálního stavu?
Já se cítím každým dnem lépe. Na trénincích tvrdě pracuji, snažím se. Ještě to není úplně ideální, ale cítím se každý den lépe, což je pro mě velké pozitivum.

Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians