V obranné činnosti nám to šlape, v útoku se kluci brzo rozstřílí, věří obránce Michal Barinka

V obranné činnosti nám to šlape, v útoku se kluci brzo rozstřílí, věří obránce Michal Barinka
 

B r n o – Zkušený zadák Michal Barinka doposud nastoupil do všech odehraných zápasů Komety v této sezóně. V brzké době se mu blíží jubilejní 500. utkání v extraligové kariéře. Pokud k tomu podle plánu dojde, mělo by to vyjít na utkání na Spartě, kde strávil část své kariéry. „Abych se přiznal, vůbec o tom nevím. Asi to znamená, že jsem starej," směje se brněnský obránce.

 

Michale, blíží se vám jubilejní pětisté utkání v extralize, víte o této statistice? Aktuálně máte 494 zápasů.
To je teda pěkné číslo. Abych se přiznal, vůbec o tom nevím. Asi to znamená, že jsem starej (smích). Jsem za to samozřejmě rád, je to pěkné číslo. Když si uvědomím, kolik sezón jsem strávil v zahraničí, je to velká porce zápasů.

Máte odehraných šest kol nové sezóny, jak hodnotíte vstup Komety do nového ročníku v pozici obhájce titulu?
Je vidět, že sezóna teprve začíná. Zatím to není z naší strany stoprocentní hokej, který umíme. Chybičky se jistě najdou a věřím, že se to bude postupem zlepšovat. Především směrem dopředu. Co se týče bodů, v tomto ohledu je to dobré. Bodujeme a není to žádný průšvih. Vždy je potřeba chytit úvod, což se nám celkem povedlo.

Jste spíše svátečním střelcem s normou gól za rok. Letos jste svůj limit splnit poměrně brzo…
(smích). Dostal jsem od jednoho kamaráda zprávu, že jsem sváteční střelec. Navíc můj gól v Pardubicích padl na můj svátek, to bylo hezké. Prý si mám počkat zase na příští rok, až bude Michala. Vzkaz mi poslal Viktor Ujčík (úsměv).

Michal Barinka při obranném zákroku před svým brankářem. Foto: Ivo Dostál.

Odehráli jste zmíněný počet šesti zápasů a inkasovali pouze jedenáct branek. Je to dobrá vizitka obrany a gólmana?
Je to vizitka celého mužstva. Celá pětice hráčů pracuje dobře v obranném pásmu a samozřejmě je důležité, že nás drží gólmani. Oba chytají parádně.

I v oslabení se vám zatím daří. Odehráli jste jich třiatřicet a pouze dvakrát inkasovali. Co bude ale asi potřeba zlepšit je produktivita. Kde hledat příčinu toho, že padá málo branek?
Zatím to v oslabení šlape, hráči v něm musí dát do toho všechno, musí hrát pospolu. Doufám, že budeme v tomto pokračovat. V útočné fázi si myslím, že si to brzo sedne. Kluci se rozstřílí a bude to v pohodě. Byť moc gólů nedáváme, body nějaké máme, a to je nejdůležitější.

Měli jste za sebou náročný třítýdenní blok zápasů sobota venku, neděle doma. Bylo to hodně složité? Zažil jste to někdy v kariéře, například v zahraničí?
Je to jiné. Týden je dlouhý a pak se hrají dva zápasy ve dvou dnech a ještě s cestováním. Museli jsme se s tím poprat, bylo to jako v play-off. Ale vyloženě bych v tom nic složitého nehledal. Jsme profíci, máme z léta natrénováno, sil bylo dost. V kariéře jsem už takový režim zažil, například ve Švýcarsku. Tak se hrálo pořád pátek-sobota, někdy vložené úterý, navíc cestování bylo daleko delší. Na farmě se také nikdo neptal, cestovali jsme na zápas třeba deset hodin autobusem a pak hráli zápas.

Na ledě Pardubic oslavil svátek a také se poprvé v sezóně trefil, když vyrovnával na 2:2. Foto: Roman Kantor.

Jste však raději pro tradiční režim – úterý, pátek, neděle?
Určitě je to lepší varianta. Jsme na to zvyklí, ale když jsou vložené zápasy, nevadí mi to. Popereme se s tím.

V pátek vás čeká Hradec, v neděli Karlovy Vary, co od těch zápasů můžeme očekávat?
Hradec má v podstatě nový tým, kterému se v nové sezóně slušně daří. Musíme se podívat na video, rozebrat si je. Pojedeme tam s pokorou a s cílem pokusit se urvat nějaké body. Bude to těžké utkání. Vary přijedou jako outsider, ale o to ten duel bude složitější. Budou hodně bránit, dají do toho všechno, ale my musíme před domácím publikem prostě vyhrát.

Hlavní kouč Libor Zábranský točí sedm beků, začínal jste na začátku sezóny právě na pozici sedmého obránce, nyní jste hrál v první formaci s Jurajem Mikušem. Na ledě tak díky tomu máte víc času...
Vždy je samozřejmě lepší, když je člověk v tempu a nepřemýšlí nad tím, jestli sedí na střídačce a je studený. Je nás tady momentálně sedm beků, plus mladí hráči. Určitě se to bude točit, nějaký systém se v tom udělá.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál