Kometa míří v pátek do Hradce Králové. Zastaví vítěznou šňůru Východočechů?

B r n o – Po pětidenní odmlce míří modrobílí opět do boje, vůbec poprvé v sezóně se představí v rámci programu pátečních zápasů. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského čeká duel v Hradci Králové, který od druhého kola nepoznal hořkost porážky a na čele se dělí o vedoucí pozice s Litvínovem. Páteční duel startuje v hradecké ČČP Areně úderem 18. hodiny znovu před kamerami O2 TV.

Kometa má za sebou v minulém týdnu třetí – a poslední – víkend, v němž musela absolvovat dva duely ve dvou dnech. Zatímco v Pardubicích získali Brňané bod po prohře na nájezdy, doma proti Třinci byli stoprocentní. Kometa dlouho vedla 1:0 po gólu Martina Zaťoviče a směřovala ke třem bodům, ale hosté ze Slezska v závěru vyrovnali. Prodloužení však Brňané odmítli, když 19 sekund před koncem naservíroval Kašpar puk do brankoviště Karlu Pláškovi a ten zaznamenal první extraligovou branku kariéry – navíc hned vítěznou.

„Kašpy mi to dal prakticky do prázdné branky, já jsem to jenom doklepl. Největší zásluhu na tom má jednoznačně on. Oslava gólu? Nevěděl jsem, co mám dělat (úsměv). Měl jsem hroznou radost. Myslím, že mi to pořádně dojde až později,“ popisoval šťastný střelec svůj premiérový gól, díky němuž získala modrobílá parta tři body. V tabulce má Kometa nyní celkem 12 bodů a nachází se na 6. místě o skóre za Spartou a Libercem.

Hradec prošel obměnou, přesto v úvodu sezóny šlape

Na východě Čech loni vyhlásili jasný cíl, a to útok na titul. Smělé plány dostaly zásadní trhliny v semifinále, kde Mountfieldu vystavil stopku v šesti zápasech později stříbrný Třinec. Po sezóně ukončil kariéru legendární Jaroslav Bednář, směr zámoří navíc nabral brankář Patrik Rybár. Obránce Blaž Gregorc odešel do Sparty, René Vydarený s Jiřím Šimánkem do Českých Budějovic a Rudolf Červený do bratislavského Slovanu. V Hradci se proto před novou sezónou rozhodli pro cestu postupného budování nového týmu.

Momentka z dosud posledního vzájemného duelu Komety a Hradce. Foto: Ivo Dostál

Tým posílil ještě loni brněnský Tomáš Vincour, do branky přišel Brandon Maxwell a v útoku dostávají prostor mladíci jako Matěj Chalupa, Juraj Bezúch či Radovan Pavlík. A cesta se zatím vyplácí. Mountfiled sice prohrál v prvním kole na Spartě 0:4, od té doby však jen vítězí. V posledním týdnu zvládl odvetu na Spartě, kde zvítězil 2:1 v prodloužení, doma vynuloval Třinec a Karlovy Vary přestřílel 4:2. Hradec má v úvodu ročníku formu, o tom není pochyb. V tabulce mu i proto patří 2. místo se ziskem 17 bodů jen o skóre za vedoucím Litvínovem. Daří se brankáři Jaroslavu Pavelkovi, Tomáš Vincour navíc nasázel již čtyři góly.

Situaci okolo pátečního duelu komentoval také trenér Kamil Pokorný: „Hradec bude určitě aktivní, za každých okolností bude napadat. My se na to chystáme, chceme mít dobrý pohyb a hrát aktivně jako doma s Třincem. Zároveň chceme přidat produktivitu, která nám teď trochu haprovala. Bude nám vyhovovat, když budeme hrát hodně na kotouči a nebudeme Hradec pouštět do jeho způsobu hry.“

A jak to vypadá s nemocnými hráči? „Do hry se vracejí Peter Mueller a Ondřej Němec, naopak na marodku přibyli Leoš Čermák a Karel Plášek,“ uvedl Kamil Pokorný. „Výborně nám chytají gólmani, ať už jde o Marka Langhamera nebo Karla Vejmelku, který odchytal výborný zápas v Pardubicích. V posledním domácím utkání proti Třinci jsme měli dobrou defenzívu, což doufám, že nám vydrží,“ dodal jeden z asistentů hlavního kouče Libora Zábranského.

7. kolo TELH
pátek