Je skvělé, že si naše lajna tak výborně rozumí, kvituje spolupráci prvního útoku Peter Mueller

B r n o – Byl to zápas prvního útoku. Kometa v neděli přetlačila karlovarskou Energii doma 5:3, přičemž všechny góly zařídila první útočná formace. Peter Mueller, který se v pátek vrátil zpět do sestavy, přispěl k výhře čtyřmi body (2+2) a vůbec poprvé se tak trefil v extralize před domácím publikem. Po zápase se americký forvard podělil o své bezprostřední dojmy.

Jak hodnotíte vítězný duel proti karlovarské Energii?
Zápas jsme začali velmi dobře a dokázali jsme využívat šance, které jsme si vytvořili. Stále se ještě sehráváme, ale proti Karlovým Varům nám to v lajně všechno klapalo tak, jak mělo. Je to pro nás pořád začátek sezóny, a tak věřím, že to může být ještě lepší. Tentokrát to vyšlo nám, příště zase klidně někomu jinému.

Vaše formace s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem duel režírovala, dohromady jste nasbírali 10 bodů. Vyhovíte si podle představ?
Těžíme z toho, jak jsme začali už v přípravě, kde jsme navázali dobrou spolupráci. Pro mě to teď bylo o něco těžší, když jsem pár zápasů chyběl v sestavě, ale vyšlo to dobře. Čím víc času spolu trénujeme a hrajeme, tím lepší naše spolupráce je. Je skvělé, že nám souhra vychází a výborně si rozumíme jako lajna. Vždycky je v hokeji důležité, když máte jednu lajnu, která dodává týmu klid a pohodu, a v klíčových momentech jej umí strhnout. Proti Karlovým Varům jsme zažili parádní večer a věřím, že na něj co nejdřív navážeme.

První formace ve složení Mueller - Holík - Zaťovič nasbírala proti Karlovým Varům 10 bodů. Foto: Jiří Grulich

Jak těžké bylo ve vašem případě dostat se zpět do zápasové zátěže?
Návrat byl těžký, obzvlášť když jen trénujete a nemůžete klukům na ledě pomoci. Když vynecháte jeden den, připadá vám to, jako byste vynechal celý týden. O to těžší to je, když vynecháte rovnou tři zápasy. Myslím, že oba zápasy jsem zvládl dobře, nohy mě poslouchaly a cítil jsem se dobře. Po pátečním nezdaru máme důležitou výhru a je dobře, že se nám zápas před domácím publikem povedl právě takhle.

Zdá se, že vaše první formace vždy strhne celý tým.
Máme nějaký zápasový plán, ve kterém má každý svou funkci a snaží se jí dodržovat. Všichni vědí, co mají dělat a jak se chovat, a to ve všech situacích, které na ledě během zápasu nastanou. Nás obránci skvěle v zápase podporovali, věděli, kdy zaútočit a kdy se naopak zatáhnout zpět. Vyšlo to skvěle celé pětce.

V čem tkví největší síla vašeho útoku?
Všechno to přichází s chemií, kterou si naše lajna vytvoří a spoluprací, kterou si budujeme na tréninzích. Petr Holík a Martin Zaťovič umí dobře podržet puk a navázat na sebe obránce soupeře, což je pro mě možnost najít si volný prostor ke střele. O to jednodušší je pro mě právě s těmito dvěma hrát.

Pozápasová radost hokejistů Komety. Foto: Jiří Grulich

Minulou neděli při zápase s Třincem si pro vás diváci vytvořili choreografii. Zaregistroval jste to?
Popravdě jsem to neviděl a chtěl bych se fanouškům touto cestou omluvit. Je velká škoda, že jsem nehrál, když už pro mě něco takového udělali. Nesmírně si toho cením. Je pro mě obrovskou ctí, že můžu před tak skvělým publikem, jako je to brněnské. Pokusím se jim to vrátit v budoucnu nějakou oslavou.

Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians