Dražba army dresů na podporu válečných veteránů vynesla přes 300 tisíc korun

B r n o – Přesně 313 440 korun vynesla dražba army dresů, které hokejisté Komety oblékli v úvodní třetině prvního domácího utkání letošního ročníku Tipsport extraligy. Klub částku věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. Mezi fanoušky byl největší zájem o dres Martina Erata, který vydražili za 21 900 korun. Nejvíc příhozů, celkem 118, zaznamenal maskáčový úbor Jana Hrušky. Aukci komeťáckých army dresů, jež vyvrcholila v neděli pozdě večer, jste mohli sledovat online na webu Sportovniaukce.cz.

První domácí zápas nové sezóny? To je vždy výjimečný okamžik. A letos tomu v Kometě nebylo jinak. Brněnští hokejisté se v neděli 16. září před vlastním publikem představili v extraligovém utkání po dlouhých pěti měsících od úspěšného jarního finále. Pro úvodní třetinu duelu s Plzní oblékli speciální army dresy, aby jejich prostřednictvím vzdali poctu válečným veteránům.

Dresům Komety historicky dominují modrá a bílá barva. Armádní symboly se do jejich celkové estetiky promítly v roce 2016, kdy brněnský klub uspořádal sérii zápasů pod širým nebem Hokejové hry, a vzdal čest příslušníkům všech záchranných složek České republiky. Výtěžek z tehdejší aukce dresů putoval na Fond vojenské solidarity pro výstavbu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Nyní se Kometa rozhodla myšlenku rozvinout.

Speciální maskáčové dresy, ve kterých Kometa nastoupila do prvního domácího utkání sezóny. Foto: Vít Novák.

„Touto formou bychom rádi vyjádřili úctu všem, kteří se starají o bezpečnost naší země. Proto jsme se rozhodli odehrát první třetinu letošního prvního domácího utkání ve speciální edici dresů s armádní tematikou. Díky podpoře našich partnerů, partnerů TELH a Českého hokeje bylo možné připravit tuto speciální edici dresů bez reklam. Věřím, že i fanouškům se dresy líbí a společně tak pomůžeme dobré věci,“ uvedla Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno.

Komunitní centrum vytváří podmínky pro volnočasové aktivity válečných veteránů, jejich setkávání a sdílení zkušeností, poskytuje jim psychologickou pomoc a personální poradenství, pořádá přednášky, workshopy, výstavy a slouží veřejnosti jako školicí středisko v oblasti formování vztahu k problematice válečných veteránů a širší problematice obrany země.