Týmovou prací jsme zápas dovedli do vítězného konce, říká po utkání s Chomutovem Jan Štencel

B r n o – Rok a půl se Kometě nedařilo před domácím publikem porazit chomutovské Piráty. Zadařilo se to ve sváteční den, přesně 28. října v den stého výročí republiky. Domácí o své výhře rozhodli prakticky po 21. minutách, kdy na světelné kostce svítil stav 3:0. Obránce Jan Štencel vsítil druhou branku zápasu, jeho parádní milimetrová trefa pod horní štangli znamenala jeho druhý gól v sezóně.

Brněnský obránce Jan Štencel odehrál v letošní sezóně třináct zápasů s bilancí dvou gólů a pěti asistencí. Vynechal sice jedno utkání, přesto je nejproduktivnějším bekem Komety v letošním ročníku extraligy. Krátce před první sirénou se postaral o důležitou druhou branku. „Věděl jsem, kam střílím. Uviděl jsem volné místo a se štěstím to tam padlo. Gólman puk sice viděl, ale trefil jsem to přesně někam kolem jeho ramene. Jak říkám, bylo to s velkým štěstím," raduje se zkušený bek.

Dá se říct, že Brňané měli celé utkání pod kontrolou. Drobné polevení přišlo pouze v závěru druhé třetiny, kdy se těsně před pauzou trefil Vladimír Růžička. „Góly v první a druhé třetině nám pomohly, ale zápas jsme si mohli trošku lépe pohlídat. Vypadli jsme z role na konci druhé a na začátku třetí třetiny. Chomutov toho využil, příště si na to musíme dát pozor a hrát o něco lépe," upozorňuje.

Jan Štencel svou milimetrovou trefou překonal brankáře Lukeše. Foto: Vít Novák.

Pirátům patří poslední příčka tabulky. Přesto žádný zápas není jednoduchý. „Rozhodla naše třetí branka, která nás uklidnila. Soupeř určitou kvalitu předvedl. Víme, že není v dobrém rozpoložení, ale svou hrou jsme je dostali do hry. Karel Vejmelka nás několikrát podržel, zablokovali jsme několik střel a celkově týmovou prací jsme zápas dovedli do vítězného konce," potvrzuje Štencel.

Jako rudý hadr na býka působí pro fanoušky útočník Chomutova Radek Duda. Ten už si v Brně za poslední roky vyslechl svoje. Naposledy v neděli po zásahu hokejkou do obličeje zadáka Komety Jana Štencela. „Byl to běžný souboj, chtěl trefit puk, šel do souboje a sjela mu hokejka. Nevěděl bych v tom nic zákeřného. Klasický faul vysokou holí," popisuje zákrok, po kterém skončil v pořádku a bez zdravotních komplikací.

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno