Poprvé v letošní sezóně čeká extraligu úterní kolo. Kometa v něm míří do Plzně

B r n o – Poprvé v letošní sezóně čeká na Tipsport extraligu takřka kompletní úterní kolo. Kometa s jednodenním předstihem vyráží do Plzně, kde naposledy hrála v rámci loňského semifinále play-off. Jak známo, svého soupeře porazila celkovým poměrem 4:1 na zápasy a postoupila do finále. I úvodní vzájemný duel letošního ročníku dopadl lépe pro Brno, které minutu před koncem rozhodlo o výhře 3:2. Jak dopadne druhý vzájemný souboj? Duel startuje v Home Monitoring Aréně v úterý od 17:30.

Kometa má aktuálně na svém kontě 25 bodů, tedy pouze o jeden méně, než úterní plzeňský soupeř, který v uplynulém víkendu dvakrát prohrál. Nejprve v pátek ve Varech 1:3 a poté v neděli 0:3 v Liberci. Naopak Brňané mají za sebou dvě výhry. Ve středeční předehrávce zvládli těžký souboj se Zlínem - 3:2 po nájezdech, v neděli si poradili s Chomutovem - 3:1.

Jak přiznává jeden z trenérů Plzně Jiří Hanzlík, loňského semifinalistu aktuálně trápí koncovka. „Budu opakovat slova z pátečního zápasu. Srazila nás naše žalostná finální část hry, tedy střílení gólů. Není nám nic platné, že na pětasedmdesáti procentech hřiště hrajeme výborně a všichni nás chválí. To co mi předvádíme v koncovce, jak šance, tak řešení situací dva na jednoho, je žalostné. To nás prostě zabíjí. Jeden gól za víkend hovoří za vše," nebral si servítky kouč.

Martin Zaťovič a jeho gólová radost v utkání s Plzní. Foto: Roman Kantor.

Dá se očekávat, že půjde znovu o vyrovnaný souboj těchto dvou soků, tak jak to bylo v prvním měření sil pod Špilberkem. Zápas to bylo až do 59. minuty naprosto vyrovnaný a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Jenže v čase 58:47 uviděl volný puk na brankovišti Lukáš Nahodil a procpal ho za Milčakova. Domácí tak vyhráli těsně 3:2.

Co se týče statistik, asi nikoho nepřekvapí, že těm plzeňským vévodí zkušený útočník Milan Gulaš. Ve čtrnácti duelech si připsal 5 branek a 10 asistencí. Nejlepším střelcem indiánů je pro změnu nám dobře známý Vojta Němec, který posbíral osm branek a dvě asistence. V bráně se daří Dominiku Frodlovi (úspěšnost 93,36%), jehož v případě potřeby kvalitně zaskakuje běloruský gólman Dmitrij Milčakov (úspěšnost 91,73%).

Kometa je aktuálně pátá, Škodovka okupuje šestou pozici. Ve vyrovnané tabulce extraligy je každý zápas důležitý, Kometa nechce rozhodně nic podcenit a vyráží ke svému soupeři již v pondělí v 16:00 od své domovské DRFG areny. „Čekáme velice kvalitního soupeře, Plzeň sice dvakrát prohrála a nedala moc branek, ale víme, že podává kvalitní výkony. My bychom samozřejmě chtěli zápas zvládnout a věříme, že se nám to povede. Sestava by měla být podobná té, která odehrála zápas s Chomutovem, řešíme jeden otazník," říká před odjezdem trenér Kamil Pokorný.

15. kolo TELH
úterý