Pardubice a Hradec vyzvou dorostence na odvetu, do boje jdou i další mládežnická družstva

B r n o – Ve středu zavítá do Brna dorostenecký tým Pardubic, se kterým si Kometa letos už jednou zvládla poradit. O tři dny později pak čeká brněnské mladíky utkání v Hradci Králové, který rovněž proti lídrovi tabulky neuspěl. Pátá a sedmá třída se v pátek vydá do Znojma, šesťáci a osmáci navštíví v sobotu zimní stadion v Kroměříži.

Brněnští dorostenci pokračují ve spanilé jízdě, 11 vítězství a pouze jediné zaváhání v Havlíčkově Brodu znamená stále průběžné první místo a náskok šesti bodů na druhý Liberec. Hráče Pardubic však určitě bude hnát velká motivace. Nejen že by se ze třetí pozice rádi dostali před Liberec, na který ztrácejí jediný bod, ale také chtějí Brňanům vrátit těsnou porážku z prvního vzájemného duelu. Toto utkání si Pardubičtí skvěle rozehráli a za stavu 2:0 měli ještě v polovině základní hrací doby nakročeno k vítězství. Svěřenci trenéra Marka Moskala ale nesložili zbraně a Ivo Sedláček dvěma vstřelenými brankami zajistil svému týmu vyrovnání. O vítězi pak rozhodovalo až prodloužení, bonusový bod navíc vystřelil Kometě v čase 63:32 Patrik Fajmon.

Pro brněnský celek bude středeční utkání určitě zajímavou výzvou, jelikož hokejisté Pardubice zatím ze všech hřišť soupeřů odjížděli jako vítězové. Na domácím ledě naopak podlehli Liberci vysoko 2:7, Hradci Králové 1:5 a Brnu těsně 2:3 po prodloužení. V zápase proti Kometě se dokázali prosadit Matěj Půlpán a Daniel Herčík, branku strážil Michal Borovička. Ten letos zasáhnul do 10 zápasů a jeho úspěšnost zákroků dosahuje 90,48 %. Nejproduktivnějšími hráči jsou František Formánek (14+11) a Matěj Kloz (10+15), druhý jmenovaný zaznamenal nejvíce asistencí v celé skupině Střed.

13. kolo ELIOD Extraligy dorostu
středa
31.10. 2018
15:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Dynamo Pardubice DRFG arena, Brno

Pardubice dosud neprohrály venku, Hradec Králové naopak nenašel přemožitele na svém ledě. Mountfield stejně jako Kometa už v letošní sezoně dokázal pokořit hranici dvojciferného skóre, hned v prvním zápase rozstřílel Tábor 10:0. Tyto statistiky tak slibují zajímavé souboje a v případě obou dvou zápasů je určitě na co se těšit. Hradec a Brno už mají v letošní sezoně za sebou jednu vzájemnou zkušenost, z Východních Čech si nakonec všechny čtyři body a výhru 3:1 odvážel modrobílý celek. Všechny branky padly už v první polovině zápasu, tou poslední ve 25. minutě zvyšoval na 3:1 Alex Sever. V samostatných nájezdech, stejně jako v průběhu celého utkání, podal vynikající výkon brněnský brankář Ondřej Bizoň. Dokázal pokrýt 42 střel a vychytat všechny penaltové pokusy soupeřů. Úspěšnými nájezdníky se stali Stanislav Svozil, který skóroval hned z první série, a Patrik Fajmon, jenž utkání v 5. sérii definitivně ukončil.

Hradeckým patří v tabulce čtvrtá příčka s 31 body, na pátou Jihlavu mají poměrně pohodový devítibodový náskok. Nejvýraznější oporou týmu je patnáctiletý Šimon Marha se 14 góly a 14 asistencemi, který momentálně vede tabulku produktivity v celé dorostenecké extralize a mimo jiné je také autorem jediného hradeckého gólu proti v utkání proti Brnu. Dalšího četného střelce má hradecký celek v Lukáši Pajerovi (13+4), gólovým úspěchům přispívá také Matyáš Budina (8+10) či obránce Marek Pelda (4+11). Proti Kometě se v brance ukázal Mario Žalčík, který stejně jako jeho kolega Jakub Tichý naskočil do 6 utkání. Tichý je s úspěšností 93,51 % druhým nejlepším gólmanem skupiny Střed, Žalčík se rovněž může pyšnit úspěšností vyšší než 90 % (přesně 90,71 %).

14. kolo ELIOD Extraligy dorostu
3.11. 2018