Lukáš Kašpar po prvních gólech v sezóně: Čekání bylo dlouhé. Doufám, že se to teď roztrhne

Lukáš Kašpar po prvních gólech v sezóně: Čekání bylo dlouhé. Doufám, že se to teď roztrhne
 

P l z e ň – Kometa v úterní repríze loňského semifinále play-off zavítala po Plzně. Už počtvrté v řadě vedli Brňané v první třetině o dvě branky a i když soupeř vyrovnal, výhru si vzít nenechali. Rozhodující trefy při triumfu 4:2 obstaral útočník Lukáš Kašpar, který se nejprve trefil na konci první třetiny parádně do šibenice a druhým gólem v závěru do prázdné branky pečetil výhru obhájce titulu. Sám navíc zaznamenal vůbec první trefy za Kometu v extralize ze hry.

 

Lukáš Kašpar, jenž do Brna přišel před letošní sezónou, přiznal, že mu prolomení střelecké smůly ve zbytku zápasu pořádně pomohlo. „Samozřejmě se mi ulevilo, čekání bylo už dlouhé. Doufám, že se to teď roztrhne a začne to tam padat častěji,“ věří mistr světa z roku 2010. Jeho trefa byla skvělou odpovědí na vyrovnání Plzně, Kašpar dvacet sekund před první sirénou dostal pas od Ondřeje Němce a skvostnou ranou zápěstím trefil milimetrově přesně protější šibenici.

„Bylo to hodně důležité, protože by se nám šlo do kabin těžko za stavu 2:2, když jsme předtím měli náskok 2:0. Plzeň byla na koni, ale gól do šatny nakonec dostala ona,“ popisoval forvard Brna s dvaadvacítkou na zádech. Ani on sám si nemyslel, že by po divoké první třetině právě ta jeho trefa byla trefou rozhodující. „Na to člověk nemyslí, popravdě jsem si myslel, že tam něco ještě určitě padne. Většinou to tak bývá, ale nakonec můj gól byl ten vítězný,“ radoval se.

Radost hokejistů Komety po Kašparově gólu do prázdné branky. Foto: Roman Turovský

A jaká byla taktika Komety? „Věděli jsme, že Plzeň dvakrát prohrála, ale zároveň jsme na to nechtěli brát zřetel. Kvalitní hokej převádí pořád, převedla ho i ve dvou zápasech předtím, co prohrála, a ukázala ho i proti nám. Bohužel pro ně mají ze tří zápasů nula bodů, ale i takový někdy hokej je. Pokud však takhle pojedou dál, tak si myslím, že budou body více sbírat než ztrácet,“ složil Kašpar poklonu soupeři za herní projev.

Kometa zapsala třetí výhru v řadě a v tabulce se vyhoupla na třetí místo, navíc jen tři body za vedoucí Spartu. Jako první tým sezóny si navíc ze západu Čech odvezli modrobílí plný bodový zisk. „Každé tři body jsou cenné stejně. Jsme nesmírně rádi, že jsme v Plzni vyhráli, protože Škodovka má velmi dobrý tým a hraje pohledný hokej,“ uzavřel.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál