Představujeme mládežníky: Útočník dorostu Roman Otava

Představujeme mládežníky: Útočník dorostu Roman Otava
 

B r n o – Brněnská mládež v nové sezóně hraje v obrovské formě i pohodě. Jak juniorka, tak dorost vedou tabulku svých skupin, daří se také nižším kategoriím. My se vám nyní pokusíme některé z hráčů různých týmů představit a zároveň nahlédnout lehce pod pokličku. V pravidelné rubrice "Představujeme mládežníky" jsme jako prvního vybrali útočníka dorostu Romana Otavu. Co všechno prozradil?

 

V kolika letech jste začal hrát hokej a kde?
Hokej jsem začal hrát, když mi bylo 5 let. Začínal jsem hrát za Kometu, která se stala mojí druhou rodinou a druhým domovem. Nedokážu si představit, že bych musel přestupovat někam jinam.

Jak hodnotíte zázemí Komety, které máte k dispozici?
Zázemí Komety hodnotím velice vysoko. Už jen kvůli tomu, co pro nás dělají trenéři a celý realizační tým. Jakmile má někdo nějaké zdravotní problémy nebo ho něco bolí, okamžitě mu kondiční trenéři pomůžou. Máme kvalitní posilovny, neustálý přístup k moderní střelnici Rapidshot a velkou kabinu, kde má každý dost místa. Dostáváme kvalitní hokejky a na každý zápas dostáváme pásky, gripy a spoustu dalšího.

Byly někdy chvíle, kdy jste chtěl skončit s hokejem?
Myslím si, že každého hokejistu to alespoň jednou v jeho kariéře napadlo. Hlavně ze začátku, když se učil. Osobně si na tu svojí myšlenku moc dobře nevzpomínám, ale když jsem byl ještě dítě a nevěděl jsem, co znamená prohrát, tak mě to určitě napadlo.

Jaký je váš hokejový sen? Za jaký hokejový tým byste třeba chtěl jednou hrát?
Můj sen je – zahrát si v NHL, což je sen v podstatě každého mladého hokejisty. Je to tam úplně něco jiného než v České republice. V NHL fandím San Jose a Washingtonu, ale radši bych nastoupil za San Jose.

Od začátku sezóny jedete na vítězné vlně. Jaký je podle vás ten hlavní důvod, že se vám tak daří?
Před prvním zápasem jsme si všichni sedli a řekli jsme si, že budeme hrát od začátku až do konce. Chceme hrát obětavě a především týmově, protože to je to nejdůležitější. Myslím si, že máme obrovský charakter a plníme to do puntíku. Samozřejmě je to i tím, že se sešly dva opravdu silné ročníky v jednom týmu. Z ročníku 2003 se ukázalo pár kluků v České reprezentaci a z ročníku 2004 jsme si zahráli Mládežnické mistrovství České republiky.

Máte v kabině dobrou partu?
Partu máme suprovou. Starší hráči se chovají k nám mladším skvěle. Snaží se nám pomáhat, učit nás a vždy se s námi spravedlivě rozdělí. Myslím si, že je to jeden z hlavních důvodů, který nás neskutečně spojuje v jeden tým.

Roman Otava v zápase s Mladou Boleslaví. Foto: Vít Novák

S kým si rozumíte na ledě nejlépe?
S Nesim Harmimem a s Alexem Severem. Podporujeme se navzájem, nahráváme si a celkově si dobře rozumíme.

Jste spokojený se svými trenéry?
Myslím si, že jsme dostali jedny z nejlepších trenérů dorostu. Když jsme začínali letní přípravu, tak nám dávali pořádně zabrat. Teď se to ale odrazilo na ledě a především i díky tomu se nám tak daří. Se vším nám vždy pomůžou a ne vždycky se to týká hokeje. Poradí a vysvětlí nám, co a jak máme udělat jinak, aby na nás nemuseli řvát.

Vzpomínáte si na svůj „nejlepší“ trapas na ledě?
Na to se nezapomíná. Když jsme bránili oslabení a rozhodčí pískl hráče v brankovišti, tak jsem to písknutí neslyšel a jako jediný jsem ujel přes celé hřiště s pukem sám na bránu. Po střele jsem zakopl a všichni začali klepat hokejkami o led (směje se).

Jak hodnotíte fanoušky Komety?
Mrzí mě, že se moc nechodí podporovat dorost ani juniorka. Třeba se to ale časem změní.

V prosinci loňského roku, konkrétně 22.12.2017, se uskutečnil vlakový výjezd Kometa Expressem na Spartu. Jak na tento zážitek vzpomínáte?
Bylo to úžasné a velice dobře zorganizované. Všichni jsme fandili, ale bohužel to na Spartě nevyšlo. Zápas byl velice zajímavý, těžký a byla to pořádná „řežba“. Škoda jen, že se Kometě nepodařilo vyhrát. Určitě to ale byl další celoživotní modrobílý zážitek.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál