Hynek Zohorna říká, že se máme na co těšit, povídá před duelem s Tapparou Martin Dočekal

B r n o – Po nedělním utkání v Mladé Boleslavi čeká na Kometu tým z jiného ranku. Tentokrát finská kvalita v podobě Tappary Tampere, která do Brna přiletěla v pondělí a už stihla i jeden trénink. Jaké jsou reakce na tohoto soupeře z řad hráčů a trenérů brněnské Komety? „Chceme nastoupit v nejsilnějším možném složení a duel samozřejmě vyhrát, říká před utkáním Ligy mistrů trenér Kamil Pokorný.

Většina extraligových týmů má aktuálně přestávku, případně se hráči připravují na reprezentační sraz. Kometu však ještě v úterý čeká první souboj osmifinále Ligy mistrů s finskou Tapparou. A v jaké sestavě Brňané nastoupí? „Nebude hrát zraněný Martin Zaťovič, kterému chceme dát prostor na doléčení. Chceme nastoupit v nejsilnějším možném složení a duel samozřejmě vyhrát. Do zápasu nastoupíme včetně českých i slovenských reprezentantů, kteří se připojí do svých týmů později. Chytat by měl Karel Vejmelka," prozrazuje trenér Kamil Pokorný.

Kometa už v loňské sezóně jeden finský tým zažila. Proti Jyväskylä odehrála dva vyrovnané čtvrtfinálové duely, přičemž soupeř nakonec těsně postoupil po výhře na brněnském ledě. „Očekávám výborně bruslící tým, který neustále napadá, hraje v pohybu. Ve finské SM-liize jsou na tom podobně jako my v české extralize, pohybují se někde kolem pátého šestého místa. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet," dodává Pokorný.

Kamil Pokorný na střídačce Komety. Foto: Ivo Dostál.

Co od zápasu očekává útočník Komety Martin Dočekal, který sondoval informace od svého velkého parťáka Hynka Zohorny. Ten od letošní sezóny hájí barvy týmu Lahti. „Mluvil jsem se Zohym a říkal, že se máme na co těšit. Hrají velmi dobře a jsou svým pohybem dost nepříjemní," říká brněnský útočník na adresu soupeře.

Finský hokej zdobí dobrý pohyb a také dobré bruslení. Dá se očekávat, že se bude hrát rychlý hokej. „Bude to asi hodně rozlítané. Musíme je stíhat po bruslařské stránce, je třeba především v přesilovkách držet box před bránou a nepouštět je do zakončení. Oni umí dobře dobruslovat a napadat. Vzpomínám si na loňské utkání s Jyväskylou, kdy nás soupeř ve své přesilovce neskutečně vařil, až se mi z toho motala hlava a nevěděl jsem, čí vlastně jsem," směje se Dočekal.

Martin Dočekal doposud odehrál všech šest zápasů Ligy mistrů. Připsal si dvě branky a dvě asistence. Foto: Michal Eger.

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno