Alex Mallet po Vítkovicích: Každý zápas už teď bude mít větší a větší důležitost

B r n o – Kometa v rámci náročného programu, kdy hraje obden, přivítali v pátek - v den oslav 65 narozenin - na svém ledě Vítkovice. Vyrovnaný duel nakonec dotáhla do vítězného konce a tabulky zapsala veledůležité tři body. Jednou brankou se o to přičinil také Alexandre Mallet, který ve druhé části zakončil skvostnou akci po přihrávce Radima Zohorny střelou do prázdné branky. Krátce po utkání se podělil o své bezprostřední dojmy!

Výhra proti Vítkovicím v poměru 3:2, do tabulky extraligy máte důležité tři body. Jak hodnotíte páteční duel?
Je to nesmírně důležité vítězství. Pokud se podíváte na tabulku, všichni okolo nás jsou prakticky na dostřel a všichni mají do šestky blízko. Každý zápas už teď bude mít větší a větší důležitost.

Vaše branka bude určitě patři mezi ty nejhezčí v sezóně, Radim Zohorna vás skvěle našel před prázdnou brankou. Sedla vám spolupráce?
Vím moc dobře o tom, že Radim je jedním z nejrychlejších hokejistů v lize, a jakmile máte šanci mu najet, musíte toho využít. Věděl jsem, že kluci budou chtít do útoku projet po straně. Radim mě uviděl, parádně mě to našel a pro mě už to bylo jednoduché. Snadný gól.

Zdá se, že s kterýmkoliv se Zohornů vám to na ledě jednoduše sedí. Souhlasíte?
Samozřejmě. Asi budu mít dobrou chemii s rodinou Zohornů (úsměv). Proti Vítkovicím se nám dařilo, vypadalo to dobře, tak jsem spokojen.

Typově to jsou ale zcela jiní hráči.
Oba jsou určitě rozdílní. Radim hraje více do těla a snaží se napadat, navíc je, jak jsem zmínil, hodně rychlý. Hraje jednoduše a hlavně je to silově vyspělý obří hokejista. Vytváří vám na ledě spoustu prostoru, což mi vyhovuje.

Potřebujete tedy k sobě hráče, který vám udělá prostor a působí v roli jakéhosi „čističe“?
Vyhovuje mi hrát s hráči, jako jsou on. Poté můžu být více na puku, zatímco Radim se stará o takovou tu černou práci. Před zápasem jsme si společně řekli, co chceme hrát, a v zápase jsme to přesně plnili. Byl to velký rozdíl.

Radost dua Radim Zohorna - Alex Mallet po brance kanadského útočníka. Foto: Ivo Dostál

Kvalitní výkon podal také obránce Nicholas Schaus. Jak jej zatím v kabině vnímáte?
Je to zase další dílek do naší skládanky, opět tu můžeme mluvit o trochu více anglicky. Nicholas je skvělý kluk, dříve už jsme navíc spolu hráli v Pardubicích. Mluví dokonce trochu francouzsky, protože jeho žena francouzsky umí. Je z frankofonní části Kanady, takže je to výhoda i pro něj.

Po minulém zápas doma s Olomoucí mluvil trenér Kamil Pokorný o faulech, vy jste udělal hned dva. Mělo to nějakou dohru?
To se stane. Byly to ode mě prostě zbytečné fauly, sám si o tom se mnou později promluvil. Snažil jsme se být proti Vítkovicím více opatrný a vyšlo to.

V neděli hrajete v Liberci, nicméně už trochu netradičně od 14:00. Nebude to nezvyk?
Problém to nebude, aspoň se dříve nastartujeme. Bude to další nesmírně důležitý zápas a teď se na něj plně soustředíme. Myslím si, že do Liberce pojedeme až ráno v den zápasu.