Jan Hruška: Obrovská úleva. Byl bych rád, kdyby to takto pokračovalo

B r n o – V pátek dokázali svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zdolat vítkovickou Rideru. Gólově se prosadil také Jan Hruška, který doposud v této sezoně zaznamenal pouze jedinou branku a konečně tak prolomil gólové čekání na tu další. „Už je to nějaký ten pátek, není to nic příjemného a v hlavě je to úplně šílené. Tohle byla obrovská úleva,“ zní od brněnského střelce.

Pro Jana Hrušku není letošní sezona zatím tak úspěšná, jak by si představoval. „Celkově je to hrozně nepříjemné. Nejde ani tak o to, co čekají lidi nebo trenér a spoluhráči, ale co hráč očekává sám od sebe. Člověk cítí, že je tu od něčeho jiného, než co předvádí. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to dál pokračovalo spíš tak, jako v tomto zápase, než jak tomu bylo do teď.“

Během gólového půstu se brněnský hráč snažil najít ten správný recept, aby navázal na své úspěchy z předchozích sezon. „Měnil jsem toho hodně. Tak by to asi úplně nemělo být, ale je těžké se tomu vyvarovat – když se nedaří, tak člověk přemýšlí nad čímkoliv. Vymyslel jsem toho spoustu, ale samozřejmě nic z toho nefunguje, jelikož je to jen v hlavě,“ vysvětluje útočník.

Hruška se gólově prosadil ze startu třetího dějství, kdy po obrovské chybě hostů v jejich obranném pásmu našel mezeru mezi betony Patrika Bartošáka. „Proběhlo mi toho hlavou zbytečně až moc, naštěstí to zase neskončilo nějakou blbostí a dopadlo to tak, jak to dopadlo. V hlavě se mi honilo zase hrozně moc myšlenek, a to je právě špatně,“ popisuje dvaatřicetiletý forvard svůj gólový okamžik.

Jan Hruška se letos prosadil dvakrát na domácím hřišti - poprvé proti Liberci, podruhé proti Vítkovicím. Foto: Ivo Dostál

Většinu branek do sítí soupeřů zařizuje první brněnská formace, v zápase proti Vítkovicím po dlouhé době nikdo z této útočné trojice nebodoval. Přesto však Brňané zápas zvládli a plný počet bodů zůstává v městě pod Špilberkem. „Výhra je cenná dost. I když tentokrát kluci z prvního útoku nedali gól, tak odehráli super zápas. Nepadlo jim to tam, ale zaplaťpánbůh se konečně prosadily i jiné lajny. Je to fajn, ale že by to bylo o to cennější vítězství, to zase ne – pořád jsou to tři body,“ říká Jan Hruška.

Brňané svého soupeře přestříleli 34:20 a zároveň jej během utkání nepustili ani jednou do vedení. „Myslím, že jsme byli lepší celý zápas. Dostali jsme zbytečný gól na 2:3, do té doby jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme začali zase zbytečně zmatkovat. Je to tak nějak logické, když se nám úplně výsledkově nedaří a pak je to zas jen o gól, když zbývá pár minut do konce – v hlavách je, aby se to zase nepokazilo úplně, takže jsme trošku zalezli. Jinak si ale myslím, že 55 minut jsme byli lepší a dominantnější.“

Hráči Komety si tak spravili náladu po středečním utkání, ve kterém na domácím ledě nedokázali vybojovat proti Olomouci ani bod. „Po každém prohraném zápase a nedobrém výkonu to není příjemné, všichni vědí, že se čeká určitě víc. V hlavách to je, ale úplně se z toho nehroutíme. Zápasy jdou přece jen docela rychle po sobě," dodává Hruška.