Kometa míří přesně po týdnu na sever Čech. Modrobílí se představí v Liberci

B r n o – Už jen tři duely zbývají do konce první poloviny letošního extraligového ročníku. V neděli se Brňané vydají na led Bílých Tygrů Liberec, kteří se drží v horních patrech tabulky. Úvodní letošní vzájemné měření ovládli Severočeši, povede se Kometě odveta? Utkání v liberecké Home Credit Areně startuje v neděli netradičně již ve 14:00.

Na modrobílé čeká pátý duel v devíti dnech, přičemž ve stejném tempu – tedy zápase obden – budou pokračovat až do čtvrtka, kdy doma hostí ve velkém šlágru Spartu. V neděli však svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského míří pod Ještěd k repríze finále play-off 2017. Kometa v pátek odčinila dva dny starou porážku z duelu s Olomoucí a Vítkovice na vlastním ledě díky výrazné střelecké převaze přehrála 3:2. Brňané se díky tomu vrátili zpět do první šestky, na 6. místě mají 38 bodů, přičemž na druhé místo ztrácejí v našlapané tabulce jen body dva.

„Myslím, že jsme byli lepší celý zápas. Dostali jsme zbytečný gól na 2:3, do té doby jsme měli zápas pod kontrolou, pak jsme začali zase zbytečně zmatkovat. Je to tak nějak logické, když se nám úplně výsledkově nedaří a pak je to zas jen o gól, když zbývá pár minut do konce – v hlavách je, aby se to zase nepokazilo úplně, takže jsme trošku zalezli. Jinak si ale myslím, že 55 minut jsme byli lepší a dominantnější,“ vracel se k duelu s Vítkovicemi útočník Jan Hruška.

Momentka z letošního prvního vzájemného duelu. Foto: Ivo Dostál

Tygři po ne zcela vydařeném vstupu do sezóny patří opět mezi elitní špičku a několik kol se dokonce drželi na 1. místě. Momentálně jsou Liberečtí v tabulce na 2. místě se ziskem 40 bodů a šestibodovovou ztrátou na vedoucí Třinec. Celek z Podještědí momentálně střídá sérii výhra-prohra, přičemž naposledy v pátek poměrně vysoko 2:6 padl na hřišti probuzeného Litvínova. Forma Liberce je ale znát i přes poslední prohru a své rozpoložení bude chtít potvrdit i proti Kometě.

To vše i díky Marku Kvapilovi, kterého si brněnští fanoušci jistě dobře pamatují z mistrovské sezóny 2016/2017. Útočník Liberce nasbíral alespoň bod v 18 utkáních v řadě, stal se hráčem s historicky nejdelší bodovou šňůrou. Na čele kanadského bodování má nyní 34 bodů a velký náskok před druhým Petrem Holíkem. V TOP 5 bodování extraligy jsou navíc i jeho spoluhráči Libor Hudáček (9+11) a Radan Lenc (8+12). V brance září gólman Roman Will.

Utkání se, jak již bylo zmíněno, hraje v neděli již dvě hodiny po poledni. „Problém to nebude, aspoň se dříve nastartujeme. Bude to další nesmírně důležitý zápas a teď se na něj plně soustředíme. Do Liberce pojedeme až ráno v den zápasu,“ řekl po utkání s Vítkovicemi Alex Mallet.

24. kolo TELH
neděle