Je krásně vidět, jak se dá klub pozvednout, když se do toho dá srdce, říká o Kometě Tomáš Plekanec

Je krásně vidět, jak se dá klub pozvednout, když se do toho dá srdce, říká o Kometě Tomáš Plekanec
 

B r n o – Už je tady. Útočník Tomáš Plekanec zaujal místo v kabině vedle Martina Erata a již se připravuje na nejbližší program brněnské Komety. Jisté je, že do Ligy mistrů zasáhnout nemůže, ale je pravděpodobné, že ve čtvrtek odehraje prestižní zápas proti pražské Spartě. „Pro mě osobně je to velké ocenění, že o mě projevila zájem taková skvělá organizace, jakou Kometa je," přiznává po svém příchodu Tomáš Plekanec.

 

Máte za sebou dva víkendové zápasy za Kladno, kdy jste se přesunul do Brna?
Přijel jsem v neděli večer ihned po zápase s Frýdkem. Ale nejdu do neznámého prostředí, byl jsem se tady podívat na utkání s Vítkovicemi. Poznal jsem trenéry, hráče, kustody a všechny okolo týmu.

Co říkáte na zázemí?
Znám ho z dřívějška, když jsme tady hráli s reprezentací. Většinu věcí jsem si pamatoval, všechno je v pohodě.

Je možné, nastoupíte do utkání proti Spartě?
Ráno jsme se potkali s panem Zábranským. Následující program probereme. Hrál jsem nyní dva zápasy ve dvou dnech (za Kladno - pozn.), uvidím, jak se budu cítit. Myslím si, že to bude v pohodě.

Nabídek z extraligy jste měl přehršel. Co nakonec rozhodlo o tom, že bude hrát za Kometu?
Velký zájem Libora Zábranského a osobně jdu do týmu, který dvakrát v řadě vyhrál titul. Těžko si vybírat lepší klub. Pro mě osobně je to velké ocenění, že o mě projevila zájem taková skvělá organizace. Jsem rád, že to dopadlo takhle.

Byl jste před svým příchodem v kontaktu s Martinem Eratem, se kterým jste se potkal v národním týmu?
Psali jsme, když to bylo blízko. Trošku jsem věděl, do čeho jdu.

Tomáš Plekanec se zabydluje v kabině Komety. Foto: Jiří Grulich.

V extralize jste naposledy hrál před šesti lety. Sledoval jste soutěž?
Sledoval, už je to sice delší doba, kdy jsem nastupoval. Bylo to ve výluce NHL, ale myslím si, že to nebude trvat dlouho, abych si na ni zvykl. Těším se.

Jak se těšíte na brněnské publikum?
Hrál jsem na tomto stadionu s národním mužstvem a poznal jsem, že brněnské publikum je nejlepší v extralize. Strašně moc se na to těším a doufám, že fanoušky pobavíme dobrými výkony a výsledky.

Pamatujete si, že byste někdy hrál dokonce v jednom útoku s Martinem Eratem?
Nedovedu na sto procent říct, jestli jsme spolu někdy nastoupili vyloženě v jedné lajně. Mám dojem, že do pár zápasů v národním mužstvu jsme vedle sebe skutečně naskočili.

Libor Zábranský nastínil, že by k vám chtěl dát mladého hráče, aby od vás mohl získávat zkušenosti. Jste na tuto roli zvyklý již z vašich posledních sezón v NHL?
Na tuto roli jsem poslední léta zvyklý. Vyhovuje mi to, jsem rád, že mohu pozorovat mladé kluky, jak se zlepšují. Dneska jsou mladí velmi šikovní, hodně trénují, mají obrovské dovednosti. Je to jedna z věcí, na kterou se tady doma těším. Když bude mladý kluk, který bude potřebovat získat zkušenosti a detaily, moc rád mu pomohu, pokud o to bude mít zájem. A moc rád budu sledovat, jak se zlepšuje.

Hodně hráčů znáte z reprezentačních akcí, je to pro vás výhoda?
Ano, ale znám i další kluky, které jsem poznal v extralize v průběhu poslední stávky v NHL. Věřím, že se všemi se tady všichni brzy poznáme a všechno bude fungovat. Je pro mě velké ocenění, že můžu hrát v Brně. Kometa je vítězná organizace a výborný mančaft.

Cítíte, že renomé Komety za poslední léta vzrostlo?
Od té doby, co přišel Libor Zábranský, je Kometa někde úplně jinde. Je krásně vidět, jak se dá klub pozvednout, když se do toho dá srdce a obrovský kus práce. Město si to zaslouží.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál