Karel Plášek o svých vzorech: Výborní hokejisté, od kterých se mám co učit

Karel Plášek o svých vzorech: Výborní hokejisté, od kterých se mám co učit
 

B r n o – Hráče Komety i jejich fanoušky čeká dlouho očekávané utkání, v Brně přivítají rivala ze Sparty. A tento zápas je výjimečný dvojnásobně – v brněnském dresu se premiérově představí Tomáš Plekanec a poprvé v letošní sezóně také Martin Erat. Jejich útok doplní teprve osmnáctiletý Karel Plášek mladší, který sbírá zkušenosti také v Lize mistrů a figuruje i v nominaci na nadcházející mistrovství světa juniorů. „Je to nádherné. Těším se jak na čtvrteční zápas, tak i na mistrovství světa dvacítek. Doufám, že to všechno dopadne dobře,“ přeje si mladý útočník.

 

Mistrovství světa juniorů startuje 26. prosince, Karel Plášek se zatím věnuje povinnostem v domácí soutěži. „Teď je blíž zápas se Spartou, takže se soustředím na něj. Až skončí, budu se připravovat na dvacítky.“ Brněnský hráč si tak momentálně užívá tréninky po boku velezkušených borců. „Je to super, moc se mi to líbí. Oba dva jsou výborní hráči - jak Pleky, tak Martin Erat. Že s nimi budu hrát v jednom útoku jsem se dozvěděl ve středu před tréninkem. Přišel jsem za Tomášem Plekancen a hned jsme si potykali, takže v pohodě,“ dodává Plášek.

Útočník s pětadvacítkou na zádech na ledě vyniká zejména šikovností a tvořivostí. „Doufám, že mi to zůstane, a že nebudu nějak extra nervózní – přece jen, mám trošku z čeho. Ale doufám, že to bude stejné. Trošku nervózní ale určitě budu, mívám to tak před každým zápasem, ať je jakýkoliv,“ přiznává talentovaný útočník. „Oni budou ti hlavní, kdo bude tvořit hru, a já se k nim budu snažit přidat. Budu hrát svoji hru, na kterou jsem zvyklý. A budu hrát to, co mi řeknou ještě před zápasem.“

Karel Plášek v úterním zápase Ligy mistrů proti švédskému týmu Frölunda Indians. Foto: Michal Eger

Martin Erat, stejně jako Tomáš Plekanec se stali ikonami pro mnoho mladých začínajících hokejistů. „Jsou to vzory, oba jsou výborní hokejisté a určitě se od nich je hodně co učit,“ říká Karel Plášek, který měl při výluce NHL v roce 2005 jako pětiletý možnost zúčastnit se tréninků špičkových českých hráčů. „Pamatuju si, že tam byl Patrik Eliáš, Martin Havlát, Tomáš Vokoun a Martin Erat. Já jsem to ještě moc nevnímal, teď zpátky bych za to byl vděčnější."

Karel Plášek už proti Spartě nastoupil v pražské O2 areně, premiéra v domácím prostředí proti tomuto soupeři jej teprve čeká. Souboje mezi Kometou a Spartou v DRFG areně sledoval doposud jako divák. Dlouho očekávaný duel Komety se Spartou startuje v 18 hodin.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál