Mládežníci jdou zpět do akce! Juniory čekají Budějovice a Salcburk, dorost doma vyzve Havířov

Mládežníci jdou zpět do akce! Juniory čekají Budějovice a Salcburk, dorost doma vyzve Havířov
 

B r n o – Po vánoční přestávce se opět roztáčí mládežnický kolotoč. Juniory čekají v úvodním týdnu dva těžké venkovní souboje ve dvou dnech. V sobotu se střetnou na ledě Českých Budějovic, o den později vyrazí do akademie Salcburku. Dorostenci poslední utkání odehráli 15. prosince a do zápasového rytmu se vrací pozvolněji, čeká je pouze jediné utkání, a to na domácím ledě s Havířovem o druhé místo v tabulce.

 

Junioři odehráli v nadstavbové části pět utkání a patří jim jedenáctá příčka se ziskem šesti bodů. Na devátou příčku, kde se momentálně nachází nedělní soupeř ze Salcburku, chybí svěřencům Jana Zachrly dva body. Na dvanáctou pozici, jež patří sobotnímu soupeři z jihu Čech, mají modrobílí náskok dvou bodů. Díky malým bodovým rozestupům se tak pořadí může již po víkendu měnit. Nutno také dodat, že většina soupeřů Komety má odehráno o jeden až dva zápasy více. Pouze Salcburk má stejný počet odehraných kol.

Nejproduktivnějším hráčem Brna (započítány jsou zápasy i ze základní části) je Vojtěch Kadlic, který za dvacet tři utkání nasbíral pětadvacet bodů za dvanáct branek a třináct asistencí. Bodově se také daří Michalovi Kuncovi, jenž odehrál o zápas více a připsal si čtyřiadvacet kanadských bodů (12+12). V nadstavbové části se v brankovišti pravidelně střídají Markové Micka a Vystavěl. První jmenovaný odchytal čtyři utkání a drží si úspěšnost nad 90%. Marek Vystavěl odchytal o zápas méně a má úspěšnost přesně 80%.

Poslední utkání odehráli Brňané 20. prosince na ledě Vítkovic. Na Ostravsku modrobílí po obratu v polovině duelu vedli, ale domácí třemi brankami v řadě strhli utkání na svou stranu. Štěstí se na hokejky Vítkovických přiklonilo také v nadstavbovém prodloužení a Kometa vyšla bodově naprázdno.

Prvním soupeřem juniorů v letošním roce budou České Budějovice, které již odehrály sedm utkání a získaly čtyři body, což stačí pouze na poslední příčku tabulky. Ofenzívu Motoru táhne Jakub Čížek s jednatřiceti body (13+18). Nejlepším střelcem týmu je s patnácti brankami Pavel Novák. Mezi třemi tyčemi se v nadstavbové části nejčastěji objevil Marek Dvořák, jenž odchytal pět utkání s úspěšností 88,5%.

Jihočeši odehráli poslední duel 18. prosince v Plzni, který se jim vůbec nepovedl. Na západě Čech dostali devět branek a neuspěli ani v prodloužení.

9. kolo o pořadí v play-off ELIOD Extraligy juniorů
sobota
5. 1. 2019
14:30 hod.
Online přenos
HC Motor České Budějovice HC Kometa Brno Zimní Stadion, České Budějovice

V neděli čeká juniory cesta do rakouského Salcburku, kterému patří po pěti odehraných kolech devátá příčka se ziskem osmi bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu i celé soutěže je John Jason Peterka, jenž nasbíral 54 kanadských bodů (25+29). Druhým nejproduktivnější hráč je Elis Nikolai Hede, který má o deset bodů méně (16+28). Trenér rakouského celku také v nadstavbě točí své brankáře. Třikrát dostal možnost chytat Christopher Niklas Kolarz a dvakrát Florian Manuel Bugl. Úspěšnější je druhý jmenovaný, který si drží úspěšnost 90,6%.

Salcburk se naposledy představil na ledě Slavie, kde prohrál v základní hrací době 1:4, ale následně uspěl v prodloužení.

8. kolo o pořadí v play-off ELIOD Extraligy juniorů
neděle
6. 1. 2019
11:00 hod.
Online přenos
EC Red Bull Salcburk HC Kometa Brno YSG Salzburg, Eisarena Salzburg

Dorost čeká souboj o druhou příčku

Svěřenci Marka Moskala odehráli v nadstavbové skupině B čtyři utkání a nestačili pouze v prvním kole na Vítkovice. S jedenácti body tak patří Brnu třetí pozice, ale pouze o skóre, jelikož druhý Havířov má shodný počet bodů. Na první Vítkovice pak činí ztráta pět bodů. Na čtvrté Pardubice mají komeťáci náskok šesti bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Komety je Ivo Sedláček, který odehrál v sezóně již dvacet dva utkání a zaznamenal jednačtyřicet kanadských bodů (24+17). Nejvíce asistenci mají na kontě Jakub Brabenec a Patrik Fajmon, oba se podíleli na dvaceti pěti brankách. Častěji nasazovaným brankářem je Ondřej Bizoň, který si po čtrnácti zápasech drží úspěšnost 91,4%.

Poslední utkání dorostenci odehráli 15. prosince v Třinci. Zápas se z počátku nevyvíjel podle představ, protože domácí první třetinu ovládli poměrem 2:0. Poté však Brňané zvýšili počet obrátek a utkání nejprve ve druhé periodě vyrovnali, aby jej ve třetí následně otočili na svoji stranu. V nadstavbové části uspěli taktéž hráči Komety a dokonale tak vyloupili třineckou Werk Arénu.

Na úvod kalendářního roku čeká v sobotu Brňany domácí zápas proti Havířovu. Ten, jak již bylo řečeno, se nachází na druhém místě pouze o skóre před Kometou. Útok hostů se spoléhá na Martin Pavlačku, jenž má na kontě 45 kanadských bodů (22+23). V počtu asistencí je na tom nejlépe Jan Moškoř, ten se podílel na pětadvaceti brankách.

Havířov se v posledním kole utkal také s Třincem. Rozhodující byla závěrečná část, kde Havířov vsítil dvě branky a vyhrál 4:2. V prodloužení se ale radovali Oceláři.

5. kolo 2. části ELIOD Extraligy dorostu
sobota
5. 1. 2019
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno AZ RESIDOMO Havířov DRGF arena, Brno

8. třída

5. 1. PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno

7. třída

5. 1. EAC Junior Capitals - HC Kometa Brno
6. 1. HC Kometa Brno – EAC Junior Capitals

6. třída

5. 1. PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno

5. třída

5. 1. EAC Junior Capitals - HC Kometa Brno
6. 1. HC Kometa Brno – EAC Junior Capitals

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál