Vejmelkův podíl na výhře je obrovský, chválí gólmana Ondřej Němec

B r n o – Kometa odstartovala nový rok 2019 domácím zápasem proti lídrovi z Třince. Duel navíc pro Brno znamenal první ze šňůry domácích utkání. Po spoustě šancí na obou stranách dokázali Brňané ve druhé části pálit přesně do sítě a nakonec se radovali z výhry 4:1. Druhou a zároveň vítěznou trefu Brna vstřelil od modré obránce Ondřej Němec. „Své góly moc neřeším, hlavní jsou týmové výhry," povídal krátce po konci utkání brněnský bek.

Proti Třinci se blýskl také brankář Karel Vejmelka. Jak hodnotíte jeho výkon?
Všichni jsme strašně rádi, jak se rozchytal. Budeme dělat všechno proto, aby jeho famózní forma vydržela co nejdéle.

Z čeho plynuly samostatné úniky Třince na začátku první a třetí části?
Oceláři hráli dobře a my jsme udělali taktické chyby. Naštěstí nás v kritických momentech Karel podržel. Jeho podíl na třech bodech je obrovský.

Na třetí gól jste nahrával z vlastního pásma, viděl jste šanci pro spoluhráče?
Jak jsem vyjížděl zpoza brány, tak jsem hledal někoho, komu to můžu dát. Kluci z Třince šli střídat a viděl jsem úplně osamoceného Petera. Puk mu sice trochu utekl, ale ukázal instinkt střelce a vstřelil velmi důležitý gól.

Ondřej Němec při vítězné děkovačce. Foto: Jiří Grulich.

Peter Mueller vstřelil gól z pádu. Věřil jste ještě, že z této pozice dokáže skórovat?
Já jsem zrovna jel na střídačku a viděl jsem až, jak se raduje. Je perfektní, jak naše první lajna funguje fantasticky. K nim se přidala formace s Martinem Eratem a Tomášem Plekancem. Hlavně jsme od začátku sezóny zlepšili hru v defenzivě.

I vám se podařilo skórovat. Řešil jste jako obránce, že se vám příliš gólově nedaří?
Já to moc neřeším, důležité je, že vyhráváme jako tým. Osobně moc gólů nedávám, takže jsem rád za každý, obzvlášť když to bylo proti lídrovi tabulky.

Sérii domácích zápasů jste odstartovali výhrou. Jak moc bylo důležité to zvládnout a dostat se do pohody?
Všichni víme, jaký nás čeká program. Pokud ke všem duelům přistoupíme jako k tomu proti Třinci, věřím tomu, že budeme úspěšní.

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál