Kometa poprvé v této sezoně přivítá na svém ledě Hradec Králové

B r n o – V nedělní podvečer čeká brněnské hokejisty druhý letošní domácí zápas. Pro diváky bude tento duel neméně lákavý a zajímavý jako ten páteční proti Třinci, jelikož i tentokrát se mohou těšit na souboj s týmem z předních příček tabulky. Do DRFG Areny zavítá hradecký Mountfield, se kterým se Kometa v letošním ročníku soutěže zatím utkala pouze na jeho stadionu. Fanouškům bude k dispozici také živý přenos na ČT Sport, zápas startuje v 18:20.

Kometa má v této sezoně hráčům Mountfieldu určitě co vracet. Modrobílí v obou vzájemných duelech na hradeckém ledě vedli, nakonec se však do Brna vraceli bez bodů. V brance soupeře se v prvním i druhém vzájemném utkání ukázal Jaroslav Pavelka (91,15 %)

Hradeckým patří v tuto chvíli třetí pozice s 58 body, Liberec na druhé příčce se shodným počtem bodů má ovšem o dva odehrané zápasy méně. Brno z páté pozice ztrácí na svého nedělního soupeře bodů pět a v případě výhry v základní hrací době se už může přiblížit na dostřel.

Lukáš Cingel se v této sezoně proti Kometě prosadil už třikrát. Foto: Roman Kantor

Bilance venkovních utkání není pro Mountfield příliš příznivá. Pětkrát se Východočechům podařilo na ledě soupeřů uspět, devětkrát odjížděli poraženi. Hráči Hradce Králové se však momentálně vezou na vítězné vlně – svěřenci Tomáše Martince dokázali zvítězit sedm z posledních osmi zápasů a Brňané tak stojí před velkou výzvou.

Kromě Jaroslava Pavelky je brankářskou oporou Brandon Maxwell (91,74 %). Suveréně nejlepšího střelce má Hradec v ex-brněnském útočníkovi Tomáši Vincourovi (16+5), Petr Zámorský (6+20) naopak vyniká v produktivitě četnými asistencemi. Proti Kometě se letos nejvícekrát prosadil Lukáš Cingel (9+7), který poslal do brněnské branky tři přesné trefy a na jednu přihrával.

33. kolo TELH
neděle
6. ledna 2019
Online přenos