Jakub Brabenec po utkání s Havířovem: Pauza byla dlouhá, zápas rozhodla první branka

B r n o – Brněnské dorostence čekal po dlouhé vánoční pauze ostrý zápas a hned o druhé místo v tabulce. Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané a oba celky si vytvořily několik šancí, ale ujala se pouze ta brněnská. Prostřední dějství již bylo na góly bohatší, padly hned tři branky a všechny do sítě hostů. Z přesilovky se trefil Jakub Brabenec, ten se podílel i na dalších čtyřech brankách asistencí a pomohl k výhře 6:2.

Jak těžké bylo vrátit se do zápasového tempa po tak dlouhém volnu?
Přestávku jsme měli dlouhou, už první trénink po Vánocích jsme se začali na tento zápas chystat. Myslím si, že jsme utkání zvládli skvěle a teď už se budeme soustředit na čtvrteční utkání s Vítkovicemi, které bude ještě obtížnější.

První třetina byla hodně vyrovnaná, ale přeci jen se vám povedlo vsítit branku, byl to ten moment, který rozhodl celé klání?
Určitě to utkání rozhodla první branka. Řekli jsme si, že budeme všechny puky cpát do brány, že jsme lepší, i když první třetinu jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, ale postupně jsme se do toho dostali a zaslouženě jsme vyhráli.

Havířov hrál hodně do těla, nevadila vám taková hra?
My jsme čekali, že budou hrát takto tvrdě, takže jsme se na to připravili a chtěli jsme praktikovat stejnou hru.

Vy jste přidal druhou branku utkání, byla to nacvičená situace?
Dával jsem to v přesilovce, hráli jsme šíp. Ivo Sedláček mi to fantasticky nahrál, já jsem pouze vystřelil a padlo to do branky.

Radost Jakuba Brabence po vstřelené brance. Foto: Vít Novák.

Ve třetí třetině se dostal Havířov do několika šancí a dal dvě branky, nepolevili jste už trochu za stavu 5:0?
Někteří si mysleli, že už se to uhraje nějak samo, naštěstí jsme v závěru zase přidali a dotáhli utkání do vítězného konce.

V závěru třetí části jel Tomáš Vyroubal trestné střílení, ale těsně před zahájením nájezdu zlomil hokejku, to se tak často nevidí, že?
To se opravdu často nevidí, já bych dokonce řekl, že se to může stát pouze jemu, ale důležité bylo, že nás ten jeho gól uklidnil na závěr utkání.

Koukali jste se před utkáním na tabulku, jak je na tom váš soupeř?
Věděli jsme, že Havířov má stejně bodů, ale do utkání jsme šli, jako by to byl jakýkoliv jiný zápas a že chceme vyhrát.

Vy jste dnes zaznamenal čtyři asistence a byl jste u hattricku Jakuba Kose, máte již zavedeny v kabině nějaké pokuty?
Něco tam asi Kosák hodí, něco mu tam dáme (smích).

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál