Čtyři body z tripu bereme, ale v Salcburku jsme měli vyhrát, tuší Petr Krejčí

Čtyři body z tripu bereme, ale v Salcburku jsme měli vyhrát, tuší Petr Krejčí
 

B r n o – Modrobílí junioři vstoupili do nového kalendářního roku dvojutkáním na hřištích soupeřů. V Českých Budějovicích brali výhru 6:4, zatímco na ledě rakouského Salcburku jen bod za nadstavbové nájezdy. Proti Red Bull předvedla Kometa jeden z nejlepších výkonů v sezóně, soupeře přestřílela, ale nakonec žehrala na neproměněné šance.

 

Jaký byl z vašeho pohledu nedělní duel na ledě rakouského Salcburku?
Byl rozhodně těžký, ale my jsme si na něj věřili. Je škoda, že to vyšlo, protože jsme byli dobře nahecovaní. Určitě si myslím, že nás Salcburk určitě nepřehrál. Byli jsme více na puku a zasloužili jsme si vyhrát.

Překvapilo vás, jak na vás Salcburk v úvodních minutách vlétl?
Je to domácí celek, takže se dalo čekat, že na nás vlétnou. Nám trvalo asi nějakých pět minut, než jsme se rozkoukali, ale potom už jsme s nimi hru vyrovnali a víc než tři čtvrtě zápasu jsme byli lepší.

První trefu Komety v zápase jste zaznamenal právě vy, a to ke konci druhé třetiny. Jak se celá situace seběhla?
Už mi to tam měl padnou chvíli předtím, když jsem jel sám na branku. Jsem rád, že to potom Svozka (Stanislav Svozil, pozn. red.) tak dobře vystřelil a mně se to podařilo tečovat tak, jak jsem chtěl.

Chvíli nato jste navíc přidali i druhý zásah a měli ještě dost možností skóre znovu korigovat. Cítili jste najednou, že je soupeř stále hratelný?
Určitě. Měli jsme mnohem více šancí, než normálně míváme v jiných zápasech. Bylo tam tak devět gólovek, čtyři pět jsme jich mohli proměnit a klidně jsme mohli vyhrát.

Vám se daří ve formaci s Markem Minárikem a Erik Meluzínem, na tripu jste hodně bodovali. Vyhovíte si ve formaci podle představ?
Konečně si myslím, že nám to sedlo a že si na ledě rozumíme. Hrajeme už dobře pozičně, nahráváme si do dobrých pozic a vychází nám to, takže jsme jenom rádi. Snad to tak bude dál pokračovat.

Poprvé v akci se za vás představil také brankář Matěj Rachůnek. Snažili jste se mu pomoci?
Povzbuzovali jsme ho a myslím si, že to zvládl dobře.

Z tripu máte čtyři body z osmi možných. Panuje spokojenost?
Na jednu stranu ano, že mám aspoň čtyři body, ale ty jsme mohli klidně sami získat, jak už jsem říkal, i v Salcburku. Byli bychom spokojenější než s jedním bodem z nájezdům.

Jak jste se připravovali na náročný lednový program?
Hodně jsme dřeli na tréninku a na první letošní trip jsme se poctivě připravovali, protože jsme věděli, jak těžké to bude. Zvládli jsme to dobře.

Už ve středu vás čeká doma další duel, poté také v pátek a sobotu. Upravujete nějak během náročných dnů své tréninky?
Máme před sebou hodně zápasů a mezi nedělním a středečním zápasem máme v podstatě dva dny na regeneraci. V pondělí si dáme klidnější trénink, abychom trip vyjezdili a v úterý už se budeme chytat na Spartu.

 
 

×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál