Šnůra domácích utkání pokračuje, Kometa v úterní předehrávce přivítá Olomouc

B r n o – Další domácí utkání mají na programu hokejisté Komety. V rámci předehrávky 42. kola Tipsport extraligy přivítají v úterý na svém ledě celek Olomouce. Oba soupeře dělí v tabulce dvě místa a čtyři body, přičemž pátí Brňané mají na kontě o jedno odehrané utkání víc. Moravské derby startuje v DRFG areně v 18 hodin, fanoušci mohou v rámci Tomboly 50 na 50 opět soutěžit o jízdenky do Kometa Expresu, kterým se komeťáci vydají v pátek 18. ledna na utkání do Vítkovic.

Kometa minulý týden v pátek zahájila šňůru pěti domácích utkání v řadě. Nejprve přemohla Třinec 4:1, v neděli pak brala bod v duelu s Hradcem Králové (4:5sn). „My jsme byli ti, kdo musel vždycky dotahovat. Škoda, když jsme výsledek dotáhli, že jsme nebyli chvilku trpělivější, Hradec nám vždycky odskočil. Bylo to strašně složité a těžké utkání a pokud minutu před koncem prohráváte, je i bod dobrý,“ poznamenal Kamil Pokorný, jeden z trenérů Komety. Zápas s Olomoucí bude třetím představení Brňanů na domácím ledě v pěti dnech.

Hanáci v letošní sezóně nehrají vůbec špatně. Prakticky do neděle se drželi v elitní šestce, která zaručuje přímý postup do play-off. Po prohře se Spartou 0:3 spadli na sedmé místo, leč na pátou Kometou jim chybí pouhé čtyři body. Příčinou může být i absence zkušeného Zbyňka Irgla, který pro zranění několik zápasů vynechal. Se čtrnácti góly je jasně nejlepším střelce Olomouce. Modrobílým bude pro změnu chybět zraněný Martin Dočekal. Je možné, že do hry již zasáhnou někteří navrátilci z MS do 20 let.

Poslední vzájemný duel vyhrála Kometa na ledě Olomouce 5:4 po prodloužení. Foto: Roman Kantor.

Kometu čeká s Olomoucí poslední vzájemný duel v rámci základní části. A jak si oba celky doposud vedly ve vzájemných bitvách? Téměř stejně, tedy co se týče bodů. Brňané získali celkem čtyři body za dvě venkovní výhry v nájezdech, respektive v prodloužení. Mora získala pět bodů - za dvě remízy a jednu výhru na hostující půdě.

42. kolo TELH
úterý
9. ledna 2019
Online přenos